Škrtící klapka na diagnostice 2AZ-FE

Když na autě něco nefunguje a netýká se to přímo konkrétního modelu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Škrtící klapka na diagnostice 2AZ-FE

Příspěvek od Tomiq »

Zkoumal jsem u Prévie trochu víc chování motoru za jízdy kvůli seřízení LPG a zjistil jsem, že diagnostika i při plném zatížení při libovolných otáčkách ukazuje zatížení maximálně asi 80% a polohu škrtící klapky maximálně 78%. Zkoušel jsem i při vypnutém motoru hejbat s klapkou a maximum bylo vždy 78%.
Můj dotaz do placu než to rozeberu: Je to normální? zkoušel jste to někdo? nemám vadný snímač na klapce? nebo zaseknutou klapku, že nejde na doraz? Nebo je to nějaký Toyodyho záměr?
Kořen slova Toyota je Toy!
kadlji
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: pon 29.09.2008, 19:08

Re: Škrtící klapka na diagnostice 2AZ-FE

Příspěvek od kadlji »

Neříkej mi, že máš problém s 2AZ-FE motorem a LPG.. pozítří dovezu auto z instalace LPG, tak se ti na to mrknu, myslím že mám stejnou diagnostiku jako ty.. OBD2 adapter a Torque.

Jura
Avensis T22, 1.6 + LPG
Previa ACR3, 2.4 + LPG
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Škrtící klapka na diagnostice 2AZ-FE

Příspěvek od Tomiq »

Už se to snad vyřešilo. Při plné zátěži byla chudá směs, takže to házelo chybu. Vyřešili jsme to většími tryskami.
Můžeš se mi pls podívat na tu škrtící klapku? Dáš si na display Throttle a s vypnutým motorem a zapnutým zapalováním sešlápneš plyn nadoraz.
Kořen slova Toyota je Toy!
kadlji
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: pon 29.09.2008, 19:08

Re: Škrtící klapka na diagnostice 2AZ-FE

Příspěvek od kadlji »

Takže mě ukazuje klapka při vypnutém motoru a klíčku v zapalování 79,6%. Za chodu motoru zatím nezkouseno. Klapku mám lankovou.
Avensis T22, 1.6 + LPG
Previa ACR3, 2.4 + LPG
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Škrtící klapka na diagnostice 2AZ-FE

Příspěvek od Tomiq »

Díky moc. Takže to mám v pořádku. Z nějakého důvodu přiřadili konstruktéři maximálnímu výkonu hodnotu 80%.
Kořen slova Toyota je Toy!
kadlji
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: pon 29.09.2008, 19:08

Re: Škrtící klapka na diagnostice 2AZ-FE

Příspěvek od kadlji »

Já bych spíš hledal problém v Torque. Profi diagnostika třeba ukáže něco jiného.
Avensis T22, 1.6 + LPG
Previa ACR3, 2.4 + LPG
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Škrtící klapka na diagnostice 2AZ-FE

Příspěvek od Tomiq »

To si nemyslím. Ten Torque jen zobrazuje to, co je v té řj. A nepovažoval bych to za chybu, ale nějaký záměr konstruktéra.
Fábie mi na stejném software ukazuje 100%.
Na tu klapku se strašně špatně může, ale pohmatem jsem vyzkoušel, že se otáčí o 90stupňů, takže nijak zaseklá ani blokovaná není. Ukazuje-li to tobě to samé, považuju to za normální vlastnost.
Kořen slova Toyota je Toy!
Odpovědět

Zpět na „Technické problémy - obecné“