Prius - parkování v Praze zdarma

vše ohledně modelové řady Prius
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od Tomiq »

Klucí, ale nebudete do tý Prahy jezdit pronic zanic jenom proto, že je to zadarmo, žené ? :mrgreen:
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od DavidDDD »

Tomiq píše:Klucí, ale nebudete do tý Prahy jezdit pronic zanic jenom proto, že je to zadarmo, žené ? :mrgreen:
Jedině s LPG, jinak vlakem :mrgreen:
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
tachec
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: stř 06.12.2017, 06:44
Bydliště: okolí Příbrami

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od tachec »

Moc se mně nelíbí to omezení stářím vozidla - zase tím v kontextu nutí lidi kupovat nová auta.

Radši bych uvítal dálniční známku zdarma - o tom se sice lehce mluví v souvislosti s extra značkama pro elektromobily a hybridy, ale realita bude asi někde jinde - možná až to začne vyrábět koncern ve velkém, tak budou jiné pobídky...
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od martinw »

tachec píše:Moc se mně nelíbí to omezení stářím vozidla - zase tím v kontextu nutí lidi kupovat nová auta.

Radši bych uvítal dálniční známku zdarma - o tom se sice lehce mluví v souvislosti s extra značkama pro elektromobily a hybridy, ale realita bude asi někde jinde - možná až to začne vyrábět koncern ve velkém, tak budou jiné pobídky...
az to bude ve velkem pobidky prave uz moc nebudou, to mas jako s LPG a CNG cim vice vozu to bude mit tim vic nasadi zdaneni...
Uživatelský avatar
švihák
Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: stř 04.06.2014, 10:59
Bydliště: Praha

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od švihák »

Kamarádky manžel se podílel na výrobě auta Fisker Karma. Hned se ptala, jestli i Karma může v Praze zdarma parkovat- že dojede na elektřinu dál... Ne. Motor 156 kw už je moc...
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od MartinHSD »

kadel píše:Takze jeste jednou pro blby(pro me), svihaku. Nemas bydliste v Praze a auto taky neni registrovany na Prahu, presto ti parkovacku dali? Dneska mi prave na magosi rekli, ze musi byt auto registrovany v Praze nebo tam musim mit firmu. Ale rekl mi to prvni clovek, co zvedl telefon. Nenechal jsem se ani prepojit na cloveka, co to ma na starost
Platí to pro všechny bez omezení místa a dokonce země, jediné omezení je opravdu 10 stáří a 135 kw. Dnes jsem tam vyřizoval povolení pro 3 auta a ptal jsem se na to, mám to potvrzené. Pro středočechy co jezdí do Prahy za prací jistě pozitivní zpráva. Otázkou je zda je pozitivní pro ty rezidenty :-).
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Uživatelský avatar
garant
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: pát 01.06.2007, 07:50

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od garant »

Jak vypadá ten papír od dealera Toyoty, popřípadě dal by se sdílet prosím ?
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od MartinHSD »

to potvrzení musí stejně potvrdit Toyota, tedy nemá smysl si jej ani stahovat, tisknout, to si udělají sami. Stačí poslat do Toyoty ( na info@toyota.cz ) s žádostí o co jde oskenovaný velký TP a obratem to potvrzení vystaví. Já jsem to řešil přímo se zastoupením, vyřízeno obratem. Jinak to může vystavit i prodejce. Vzor potvrzení je ke stažení viz. odkaz. Jinak se vše řeší až na místě na magistrátu, velký TP nezapomenout s sebou. Dělá to tam však pouze jedna osoba, tedy je nutné se objednat předem.

https://www.toyota.cz/world-of-toyota/p ... darma.json
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od kadel »

Martin: jo jo, uz to mam asi tyden zarizeny a vyuzivam to. Ted jen cekam na pokuty :-)
RAV4 HSD FWD
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od p1947 »

Kolegové priusáci,včera jsem si i já v Praze zajistil roční povolení pro parkování v Praze na modrých a fialových zónách.Vzhledem k tomu,že moje auto bude mít koncem roku 2019 10-ti letý věk,tak jsem vznesl dotaz na prodloužení a oni mi odpověděli,že mi nyní platí smlouva do 30.9.2019 a potom to ještě na rok prodlouží. To je tedy fajn.Praha je totiž téměř celá v modrých a fialových zónách.Nevím jak ti ostatní co to již máte,ale nyní k tomu nedávají žádnou kartičku a je to řešeno přes SPZ.
sanducz
Člen Týmu
Příspěvky: 30
Registrován: pát 24.08.2018, 18:42

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od sanducz »

A nevíte prosím jak se počítá ten věk? Jestli se počítá jenom rok anebo se počítá i den a měsíc první registrace auta? Jde o to že můj Prius má datum první registrace vozidla 5.2.2008, kdyby se počítal jen rok(2018-2008=10) tak to asi ještě půjde, jinak asi Mám smůlu...
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od p1947 »

sanducz- tak jak jsem pochopil toho úředníka tak u Vás již to nelze, neboť je to max 10 let t.j. do 5.2.2008.
Martax
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: stř 10.08.2016, 20:07
Bydliště: Kousek od Kladna

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od Martax »

Ano ano,bazírujou i na dni kdy bylo auto poprvé zaregistrováno.Ale u mne to byla výhoda,teda když jsem šel na magistrát s předstihem toho výročí uvedení do provozu. Vysvětlím... mám auto uvedené do provozu 30.9.2009 takže jsem počítal s jedním rokem výhod do 30.9.2019. Byl jsem však na magistrátu 20.9.2018 takže mi platí povolení rok,do 20.9.2019. Když však stihnu prodloužit registraci mezi 20.-30.9.2019 prodloužení už se dělá prý elektronicky po netu,automaticky mi prodlouží povolení na další rok tzn. třeba do 25.9.2020 (když registraci prodloužím toho 25ho) jelikož naštěstí už nerozlišují,že autu bude 10 let za 5dní od prodloužení registrace,ale zajímá je jestli v den registrace,nebo toho prodloužení mu není 10 a prodlužuje se vždy o rok.Takže budu mít parkování 2roky místo počítaného 1ho roku. Mimochodem tohle nám poradil samotný ten velmi příjemný a ochotný člověk co nám na magistrátu tu registraci dělal,takže je to ověřené.... A auto aspoň na rok zaregistrují i v případě,že máte třeba PII uvedený do provozu např. 20.10.2008 a dorazíte tam před tím datem,tak dostanete registraci aspoň na rok,ale i to se počítá ne? :bigups:
Toyota Auris HSD II r.v.13 naj. 61 tis.km,sv.modrá met. po první majitelce z D
ex Prius III. r.v.09 90tis.km stříbrná met.bílá alcantra po prvním majiteli z ČR
ex Carina E 2.0 sedan r.v.92 550tis.km zlatá met.po prvním majiteli diplomatovi ČR z Rakouska
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od DavidDDD »

Takhle to je i hybridním testem, jestli se nepletu.
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Ladahori
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 30.03.2016, 09:19

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od Ladahori »

p1947 píše:Kolegové priusáci,včera jsem si i já v Praze zajistil roční povolení pro parkování v Praze na modrých a fialových zónách.Vzhledem k tomu,že moje auto bude mít koncem roku 2019 10-ti letý věk,tak jsem vznesl dotaz na prodloužení a oni mi odpověděli,že mi nyní platí smlouva do 30.9.2019 a potom to ještě na rok prodlouží. To je tedy fajn.Praha je totiž téměř celá v modrých a fialových zónách.Nevím jak ti ostatní co to již máte,ale nyní k tomu nedávají žádnou kartičku a je to řešeno přes SPZ.
Tak jsem se k tomu dokopal s mojí R4 taky, už to vydává víc úředníků. Trvalo to chvilku.
Láďa
Odpovědět

Zpět na „Prius“