Prius - parkování v Praze zdarma

vše ohledně modelové řady Prius
Uživatelský avatar
švihák
Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: stř 04.06.2014, 10:59
Bydliště: Praha

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od švihák »

Tak jsem si byl vyřídit parkování na posledního hybrida. Jde to jen do konce měsíce a jen na rok.
V centru se kvůli těm obřím gázíkům stejně parkovat nedá...
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od MartinHSD »

jde také udělat tzv. rezervace i na vozy nové, objednané a doposud nedodané. Podmínkou je objednávka do 31.3., nicméně dle usnesení MHMP by to mělo být, že na 1 rok to platí na celou Prahu, jediné co přesně nevím jak to bude dále, cituji : "držitelé již vydaných zvýhodněných parkovacích oprávnění pro vozidla, která nesplňují
podmínky pro přidělení státní poznávací značky elektrického vozidla, kteří jsou abonenty, mají po dobu
tří let od posledního dne platnosti stávajícího oprávnění nárok na získání zvýhodněného parkovacího
oprávnění na jednu oblast ZPS, a to podle místa svého sídla, provozovny, nebo vlastněné nemovitosti."

Nevím zda kdo nyní nově získá oprávnění tak bude moci po dobu těch 3 let parkovat ve své MČ ?, nebo toto platí jen pro již vydané oprávnění před tímto usnesením ?
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Uživatelský avatar
švihák
Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: stř 04.06.2014, 10:59
Bydliště: Praha

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od švihák »

Přátelé, kdo vedete boj proti magistrátu, můžete se mnou počítat. Myslím, že se nás tady najde víc :wink:
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od kadel »

Ja boj nevedu, od zacatku bylo jasny, ze je to kravin a nebude to mit dlouhy trvani, s tim jsem taky do toho sel.
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
švihák
Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: stř 04.06.2014, 10:59
Bydliště: Praha

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od švihák »

Nejde si nechat všechno líbit. Sám to moc nevyužiju, ale znám lidi, pro které to je (byl) velký přínos.
Prostě nejde něco vymyslet a hned po roce to jen tak zrušit. Není pravda, že je Praha plná hybridů. Praha je plná obřích nesmyslů SUV. Celé to svědčí to o nekompetentnosti radních. Ale to je věc pražských, koho si tam volí. Tentokrát je to fakt peklo :roll:
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od p1947 »

Pro mě to bylo celkem přínosné,ač jsem toho jen cca 2x do měsíce využíval. Stejně bych zřejmě již letos o to přišel,neboť ta minulá "garnitura" na Magistrátu vymyslela přeci max u aut do 10 let jeho stáří.Takže pro mě smůla. Již tenkrát při začátku jsem říkal,že to pravděpodobně nebude mít dlouhé trvání když to vlastně povolovali u aut z celé republiky a tím pádem kam se vtěsnají všechna ta auta když již předtím byly téměř všechna místa obsazena s bydlištěm nebo místem provozovny v Praze. Hold kdo chce dál parkovat v Praze musí přejít na elektro nebo plug-in s max 50g/km.Jinak krom této výhody zatím žádné jiné jako třeba v Holandsku.
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od martinw »

p1947 píše:Pro mě to bylo celkem přínosné,ač jsem toho jen cca 2x do měsíce využíval. Stejně bych zřejmě již letos o to přišel,neboť ta minulá "garnitura" na Magistrátu vymyslela přeci max u aut do 10 let jeho stáří.Takže pro mě smůla. Již tenkrát při začátku jsem říkal,že to pravděpodobně nebude mít dlouhé trvání když to vlastně povolovali u aut z celé republiky a tím pádem kam se vtěsnají všechna ta auta když již předtím byly téměř všechna místa obsazena s bydlištěm nebo místem provozovny v Praze. Hold kdo chce dál parkovat v Praze musí přejít na elektro nebo plug-in s max 50g/km.Jinak krom této výhody zatím žádné jiné jako třeba v Holandsku.
No pozor ti co meli zarizene to puvodni vyhodne parkovani pro hybridy muzou parkovat I nadale, pokud jsou mimoprazsky tak pouze 1 rok a konkretni mestska cast, pokud jsou vlastnici bytu nebo podnikatele v ramci prahy tak muzou az dalsi 3 roky parkovat na konkretni MC kterou si vyberou takze to mi nepripada uplne spatne... ale ta puvodni vyhoda CELA PRAHA tam padla a je potreba opravdu <50g/co2 nebo elektro.
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od kadel »

Uz nekdo mimoprazskej podstoupil prodlouzeni parkovani? Musi se zase za Srsnem nebo to jde nejak online? Diky
RAV4 HSD FWD
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od martinw »

Jako mimoprazsky majitel hybridniho vozidla si dojdete na tu mestskou cast kde chcete dalsi rok parkovat a oni vam to povoleni znovu vystavi za 100kc. Ty vydejny parkovacich opravnenich najdete normalne na webu parkujvklidu.cz. Mel jsem sebou jen malej technical a obcanku a stacilo to - nasli si me v systemu.
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od kadel »

Ja s sebou nemel nic a nestacilo to :-D. I kdyz v systemu si me taky nasli podle RZ, jmena, bydliste a ja nevim ceho jeste.
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od DavidDDD »

Co by vidlák, do Praha jezdící občas a hlavně pokaždé jinam, na to asi dlabu :?
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od kadel »

Taky jsem vidlak, ale v Praze jsme kazdy tyden minimalne jednou, tak si prodlouzim Prahu 1.
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od DavidDDD »

Tak jsem si říkal, máš recht, na P1 to asi má smysl, no a koukám, mám to do dneška :roll: Tak se to asi vyřešilo samo...... :?
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od kadel »

Ja to mam propadly mesic a taky mi to proudlouzi
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od DavidDDD »

Jj, máš pravdu, dnes mi to paní potvrdila. Že se to bude dělat vlastně znovu, ale že to jde. :) Tak se tam někde potkáme :D
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Odpovědět

Zpět na „Prius“