Prius - parkování v Praze zdarma

vše ohledně modelové řady Prius
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od p1947 »

Kolegové priusáci. Zajímalo by mě a současně s tím i chci požádat pražáky jak je možné parkovat v Praze na Václavském nám.Byl jsem tam v neděli a ač na internetu je podrobná mapa možností parkovánív na modré zóně i na Václavském náměstí,tak ve skutečnosti jsem tam téměř nenašel namalované modré pruhy.Takže pražáci můžete pomoc. Často tam s manželkou jezdíme do divadla a nechce se mi parkovat někde dál,když mám tu výhodu ještě na cca 2 roky,tak bych to rád využil.Děkuji Vám všem za Vaše zjištění.
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od kadel »

Smerem dolu ve spodni casti pred pesi zonou je par, smerem nahoru jich moc neni, dokonce snad zadna modra, mozna par míst nahore, ale to bych kecal. Nahoru je vic stani na automat. Dej to do Opletalky, tam je misto snad porad, nemusis stat hned pred divadlem, ne? :-)
RAV4 HSD FWD
rosierepraha
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: úte 27.05.2014, 10:18

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od rosierepraha »

Jen skoda,ze to mají omezeny na 10let. Mam Priuse v poradku lec uz přes deset let. Parkovani a podmínky by nemeli byt tak trystni. Prijde mi to cely jako levárna a mala domu do kapsicky :evil:
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od biscuit »

tohle je typicky cechackovstvi. misto abych ocenil, ze je pro "eko" auta vymyslena nejaka vyhoda, budu drzkovat, ze je to levarna, protoze nepasuje na moje auto. uvedom si, ze kdyby to neomezili starim aut, koupi si kazdej trouba polovrak "eko" auta a my, kteri si za parkovani na zonach platime, pak nezaparkujeme uz vubec. uz takhle je to cely na hrane. "eko" auta si napriklad porizujou firmy (prazske i mimoprazske) a resi tim problem se svym parkovanim. imho, tahle populisticka vyjimka, kdyz uz, tak by mela platit pouze pro fyzickou osobu a striktne na auta investovana ze soukromych zdroju. ja vim, ze by se zase naslo par cechacku, kteri by s tim vyjebali (coz je pro nektere stale nejvyssi uspech a "hodnota"), ale logika veci je jasna - co nejmene vyjimek vuci platicim rezidentum, protoze prave jejich prava ma modra zona "chranit".
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od esprit »

Cíl je, aby auta zbytečně nesmradila na křižovatkách a v kolonách. A zároveň bude nižší hlučnost. To zvládne i starší hybrid. Neznám firmu, která by si cíleně kupovala auto starší 10 let, takže to spíš zasáhne soukromníky. Když hybridy začnou vytlačovat rezidentní auta, tak si rezidenti taky začnou pořizovat hybridy. Netuším, koho kdo chtěl modrou zónou chránit, ale modrá zóna je jen regulace množství aut s tím, že zvýhodňuje rezidenty. Tak jako tak jsou to všechno regulace a ty nikdy nevyřeší všechno.
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 21:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
wojta
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: sob 18.11.2017, 20:22
Bydliště: Tábor

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od wojta »

Tak zařízeno. Někdo tu zmiňoval, že se to dá pak online prodlužovat. Ovšem nevím, jak se tam přihlásit. Není tam žádná registrace a žádné údaje mi nedali. Měl jsem se tam asi zeptat...
Ladahori
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 30.03.2016, 09:19

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od Ladahori »

wojta píše:Tak zařízeno. Někdo tu zmiňoval, že se to dá pak online prodlužovat. Ovšem nevím, jak se tam přihlásit. Není tam žádná registrace a žádné údaje mi nedali. Měl jsem se tam asi zeptat...
Musíš si to vyžádat. Mě se ptali, jestli přijdu za rok osobně, nebo internetem. Dali mě údaje pro int. a je potřeba do měsíce tam změnit heslo.
Láďa
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od martinw »

Zprisneni podminek pro modre zony :
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 11&t=41384
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od ježek2 »

...a uuuž je to tady...povolenky končí... :mrgreen:
https://a.cele.cz/fg51c3f/cGJieGE6Ly9oe ... hpOA%3D%3D

===========================
V případě hybridních aut už magistrát nebude přijímat nové žádosti o zvýhodněné parkovné. Majitelé hybridních aut s již vydaným oprávněním, na něj budou mít nárok ještě v následujících třech letech
Petrs
Člen Týmu
Příspěvky: 69
Registrován: pon 12.09.2016, 12:21

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od Petrs »

Dnes jsem byl podat zadost o prideleni registracni znacky EL na Toyotu Prius Plug in 2012 ,emise 49g/CO2 na 100 km :mrgreen: ,v Kromerizi jsem byl prvni :) .
Znacky by mely byt do 14.dubna,doufam,ze termin dodrzi.
Uživatelský avatar
švihák
Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: stř 04.06.2014, 10:59
Bydliště: Praha

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od švihák »

Připomíná mi to tu dobu "Topte plynem!", jak lidi měli na zahradách obrovské nádrže na plyn a pak ceny vystřelily vzhůru. Odvolávám co jsem slíbil...
Parkování za stovku mám a použil jsem ho za celý rok dvakrát. Když jedu do centra, tak na pivo a samozřejmě bez auta. Jinak jsem rád, když z té pirátskoduhové Prahy můžu vypadnout... :oops:
Vlastík
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: pát 25.03.2016, 21:52
Bydliště: Opatovice nad Labem

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od Vlastík »

Petrs- se máš.Já na to nedosáhnu.
Toyota Prius III 1.8L (HV special) 2012 CVT
Petrs
Člen Týmu
Příspěvky: 69
Registrován: pon 12.09.2016, 12:21

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od Petrs »

Uživatelský avatar
tachec
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: stř 06.12.2017, 06:44
Bydliště: okolí Příbrami

Re: Prius - parkování v Praze zdarma

Příspěvek od tachec »

Vlastík píše:Petrs- se máš.Já na to nedosáhnu.
EL značka stejně zatím žádnou výhodu nemá a je otázka, jestli někdy nějakou bude mít - bude to stejné jako s tím parkováním v Praze...
Odpovědět

Zpět na „Prius“