Chrcivy zvuk pri stlaceni plynu pri zaradenej rychlosti

vše ohledně modelové řady Verso
Odpovědět
Slappy
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: stř 30.05.2018, 10:34
Bydliště: Zilina, SK
Kontaktovat uživatele:

Chrcivy zvuk pri stlaceni plynu pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od Slappy »

Zdravim.

Som cerstvy majitel Toyoty Verso (1.8 benzin, rok 2009). Zatial s Toyotou celkom spokojnost az na to, ze ma zarazili 2 veci:

1) Po stlaceni plynu je pocut taky chrcivy zvuk. Je to pocut len pri vypnutom radiu a vypnutej klime, zavretych oknach.
Vyslovene ked stlacim plyn tak pocut tento zvuk, pustim plyn, zvuk prestane. Skusil som sa ho nahrat (cca po 1 sekunde od zaciatku je pocut taky silnejsi zvuk, vtedy som stupil na plyn).

https://vocaroo.com/i/s01AXtnRDaOj

Mam pocit akoby to bolo take sustanie ako v nenaladenom radiu resp. take chrcanie. Nerobi to na neutrale, rovnako ked stlacim spojku tak to hned prestane.
Pri zaradenej rychlosti, okolo 2 tisic otacok to pocut najviac, na vsetkych rychlostiach. Cize mam pocit, ze to nesuvisi s motorom, ale skor so spojkou/prevodovkou.
Je to normalne o Toyoty, alebo sa mam na to pozriet/pripadne servis?


2) Zda sa mi, ze klimatizacia velmi slabo chladi. Predtym som bol zvyknuty nastartovat a po par minutach fukal ladovy vzduch. Tu fuka vzduch len mierne chladny, po case sa neda povedat, ze ani chladny.
Je mozne, ze kdesi uniklo chladivo z okrunu alebo je to normalne o Toyoty? Klima mi neumoznuje nastavit teplotu menej ako cca 15 stupnov (pise LO) tak neviem, ci je to adekvatne tejto teplote.
Kaper
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 07.06.2018, 21:44

Re: Chrcivy zvuk pri stlaceni plynu pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od Kaper »

Ahoj.

Mam podobny problem, teda oby dva naraz. dnes som sa dozvedel ze treba nasponovat klinovy remen alebo vymenit, v tom je cela chyba a dava to rozum.

dam vedet ci som dobre pochodil.
zatim cauko

Dnes mi vymenili remeň a klímu vyservisovali, bez problému. Akurát som ľahší o 250 €. Ten môj zvuk nebol ale chrcivy Skorej piskľavý a len na dvojke rýchlosti.
Tak ja takto pochodil. Potom napis ako to s tebou dopadlo
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Chrcivy zvuk pri stlaceni plynu pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od Kocúr »

Ak klima nechladí poriadne, skoč do autorizáku nech ti urobia regeneráciu chladiaceho média.

https://www.toyota.sk/service-and-acces ... ceho-media
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Slappy
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: stř 30.05.2018, 10:34
Bydliště: Zilina, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Chrcivy zvuk pri stlaceni plynu pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od Slappy »

S tym zvukom som to nevyriesil. V servise povedali, ze to je normalny zvuk, ze nic specialne nepocuju.

Dal som doplnit a vycistit klimu a zacala chladit poriadne, tak to je vyriesene.

Zda sa mi, ze po nejakom case ten zvuk prestal, ale neviem ci som si na to proste zvykol.
Medzitym som bol este v servise menit olej a nejake drobnosti, mozno aj to tomu pomohlo, ale fakt neviem.
Uživatelský avatar
Mates.
Manager Týmu
Příspěvky: 412
Registrován: úte 08.09.2009, 14:58
Bydliště: Šalingrad

Re: Chrcivy zvuk pri stlaceni plynu pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od Mates. »

Možná to mělo souvislost s tím že jsi měl málo chladiva v klimě a kompresor si "šustil" na sucho :wink:
A propooo...jak probíhalo "čištění" klimatizace? Znám jen to že se otevře kapota a wapkou se prošplíchnou chladiče :wink:
Camry XV30 3,0 V6 automat - na prodej
Corolla Verso 2005 1,8 beňo
Yarda Verso 1,3 po FL - prodáno
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Chrcivy zvuk pri stlaceni plynu pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne pát 08.09.2023, 07:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mates.
Manager Týmu
Příspěvky: 412
Registrován: úte 08.09.2009, 14:58
Bydliště: Šalingrad

Re: Chrcivy zvuk pri stlaceni plynu pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od Mates. »

Aha, takže klasické doplnění klimatizace (odsátí média, tlaková zkouška, naplnění média, barvivo), jen název je "odbornější" :biggrin:
A olej v jakýmkoliv automatu rozhodně měnit! Dělal bych to po 90tkm, když jezdíš jen město tak po 60tkm :wink:
Camry XV30 3,0 V6 automat - na prodej
Corolla Verso 2005 1,8 beňo
Yarda Verso 1,3 po FL - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Verso“