RAV 4 - 3 generace - 1900- 2000kg - utahne?

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

RAV 4 - 3 generace - 1900- 2000kg - utahne?

Příspěvek od Ditri »

Cus. zkousel nekdo z vas tahat za RAV 4 - 3 generace - v benzinu - vozik co ma 1900-2000kg. Tedy blizko limitu?

Potrebuji jej jednou za rok tahnout do HR a zpet. Pocitam s tim, ze to neni Landcruiser, ale na cestu mam cas a jedu jen 700km, nechci kvuli tomu porizovat nejakou velkou hydru..... Dizl nechci..i kdyz v nabidkach nic jineho moc neni, ale kdyz cu tu hruzu tady + k tomu pripoctu ceskou povahu setrit, svoji absolutni nezkusenost z naftou.... tak se tech motoru fakt bojim. Mel jsem ted 2 generaci VVTi a 190tis bez problemu.

Jeste by me zajimalo zdali je na tahani lepsi manual nebo automat. Myslim tim automat 4 kvaltovy zrejme ty prvnejsi verze. Neni to na tahani lepsi?

Diky za info.
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Shorty
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: pát 12.08.2016, 08:30

Re: RAV 4 - 3 generace - 1900- 2000kg - utahne?

Příspěvek od Shorty »

Sice mám RAV4 3 gen. 2.2 D-CAT 150k automat, ale sem tam táhnu taky nějaký vlek a nedávno jsem měl naložíno za sebou celkově s vozíkem 2400 kg (byla to ale kratší trasa). Auto stále ještě v pohodě, samozřejmě se už musí jet opatrně do určitých rychlostí a řazení jsem si přepnul do manuálu, abych si držel pevné otáčky.
Pokud bude naloženo celkově těch 1900-2000 kg i s vozíkem, tak by to mělo být ok i na delší trasu.
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: RAV 4 - 3 generace - 1900- 2000kg - utahne?

Příspěvek od Ditri »

Ahoj. diky moc za info. Mimchodem, motorizace co mas ty mi prijde velmi zajimava na papire, ale podle toho co vsichni vsude pisi bych se ji desne bal (po letitych zkusenostech s benzinovymi TOY) - ty jsi spokojeny?
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Shorty
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: pát 12.08.2016, 08:30

Re: RAV 4 - 3 generace - 1900- 2000kg - utahne?

Příspěvek od Shorty »

Jedná se o asi poslední generaci tohoto motoru, mám rok 2011, takže některé krpy by tam měly být už vychytány. Pokud porovnám s 2.0 TDI (103kW) automat DSG v Tiguanu, tak s motorem jsem převážně spokojený, má poměrně úzké pásmo použitelnosti 2100-3500, kdy nejvíce táhne, s automatem je trochu hůře sladěný. Ale zas motorově je pocitově silnější jak ten v Tiguanu, často řadím manuálně, což snižuje ztrátu výkonu automatu (hydroměnič). Spotřeba převážně kolem 8l. Ale jako pracant je nenahraditelný a zapřahnout za něj můžu cokoliv jakkoliv. Při vozíku do 750kg se dynamika změní jen velmi málo a i táhnutí těžších věcí neznamená, že bych byl pak brzdou provozu s ohledem na bezpečnost celé soupravy. S nákladem pak není problém zajet i někam po mokré louce, blátě, atd..
Jinak najeto mám asi 90t a zatím je vše ok, včetně filtru pevných částic.
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“