Previa 3 rok 2008 informace

vše ohledně modelové řady Previa
Lukasek2015
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: ned 06.05.2018, 08:07

Previa 3 rok 2008 informace

Příspěvek od Lukasek2015 »

Zdravím ve spolek, najdu tady nějaké info ke trojkové Previi. U nás těžce vzácná proti první nebo druhé. Mám v plánu ji pořídit. Kde se dají řešit díly a opravy, zkušenosti, na co si dát pozor. Jo motor 2,4 115 kW se 4 stupňovým automatem.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa 3 rok 2008 informace

Příspěvek od Tomiq »

Obávám se, že k trojkové Prévii neseženeš vůbec nic. Není ani ve většině katalogů dílů. V Evropě jich je pár kusů, všechny přivezeny z Emirátů nebo USA. Motor a spotřební díly nebudou problém. Předpokládejme, že bude stejně spolehlivá jako dvojka. Průser bude, když ji nabouráš.
je to tahle? https://www.tipcars.com/toyota-previa/m ... 13063.html
Kořen slova Toyota je Toy!
Lukasek2015
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: ned 06.05.2018, 08:07

Re: Previa 3 rok 2008 informace

Příspěvek od Lukasek2015 »

Jo je to tahle, už jen do servisu na prohlídku s ní. A zkusit zjistit jestli jsou shánět díly v nejhorším origo z Toyoty. Motor, převodovka, podvozek by měl být v podstatě stejný z dvojkou. Ale zbytek je jinej. Je jedna na chlup stejná teď v Berlíně na prodej ještě dráž. Jinak v případě havarky dotáhnout z Británie na díly. Tam jich je kolem 100 ks na prodej (práve řízení jako v Japonsku). S evropskými MPV nesrovnatelný ale. Proto ji chci.sharan nebo Galaxy se můžou jít zahrabat. Hlavně podmínka benzín a automat, soupacky.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa 3 rok 2008 informace

Příspěvek od Tomiq »

No je krásná, slint. :D
Kořen slova Toyota je Toy!
Lukasek2015
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: ned 06.05.2018, 08:07

Re: Previa 3 rok 2008 informace

Příspěvek od Lukasek2015 »

To auto je naprosto úžasný, už se rozhlížím po něčem pro nás vhodném přes půl roku ale nic nesplňuje moje moje požadavky (syn je postižený). Bude se i tak individuálně upravovat přestavbou na zakázku. Jen té nedostupnosti ND se bojím. Na havárku nebo cokoliv podobnýho bude i takhle starý auto pojišťený jak jen to půjde. Takže v případě totálky by se prostě řešilo okamžitě jiné auto. Pokouším se zjistit, jestli vůbec někdo v ČR tuhle trojkovou má.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa 3 rok 2008 informace

Příspěvek od Tomiq »

Ta Berlínská má navíc bufíka.
Co je zajímavé, že mají obě úplně stejný dobastlený spínač na mlhovku. Nejspíš stejný dovozce/úpravce.
https://www.tipcars.com/toyota-previa/m ... galerie=41
https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 40572.html
Ještě by tam mohla být zrada, že to má nějakou kulišárnu ohledně toho, že se to neprodávalo v EU. Např. známý měl na autě z USA skla nehomologovaná pro evropu a na STK měl problém. Teď si to bazar všechno zařídí, ale ty můžeš mít za dva roky problém.
Kořen slova Toyota je Toy!
Lukasek2015
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: ned 06.05.2018, 08:07

Re: Previa 3 rok 2008 informace

Příspěvek od Lukasek2015 »

Tak už jsem Previák taky, koupil jsem. Sice pár chybiček je, např. se zjistilo, že k autu je jen 1 obyčejný klíč (který k autu vůbec nepatří) a 1 dálkový ovladač s nouzovým (naštěstí ten je správný). Jo pořídit tu dálku z Toyoty není problék za bratru příjemných 12 tis. No budu doufat, že ten jeden nerozbijem, nebo neztratím. Aspoň jsem na to uhádal slevu na bazaru. To zbastlené tlačítko je opravdu od dodělané mlhovky, ale mlhovku z nárazníku někdo sundal. Drát jsem si ale našel a mám objednané mlhovky do nárazníku místo odrazek, takže se vyřeší. S okny ani světly problém nebude (sám jsem zjištoval i s autem na STK. Jinak auto v super stavu, až na pár krycích plechů kolem výfuku a svodů. Už objednáno v C K Brno na Vídeňské. Akorát teda na ně nečtu moc pozitivní recenze. No uvidím po tom jednom servise. Dotaz pro přítomné, nemám bezdrátová sluchátka k origo DVD, syn by stejně sluchátka nesnesl, je možnost připojit nějak externí reproduktor? Bez zvuku je mi to naprd.
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Previa 3 rok 2008 informace

Příspěvek od DavidDDD »

Gratuluju k Prévce, přiznám že jsem nesebral odhodlání se jet podívat na tu Pardubickou co byla v inzerci (bál jsem se, že se mi bude líbit :D ). Servisu bych se nebál, je to jako každé jiné auto a specifické problémy budou asi obdobné jako u předcházející. Imho bych řešil olej v automatu.
Díly jsou jiná, bohužel se v USA neprodávala, ale u p.Svobody to určitě půjde ( http://www.toyota-parts.eu/cz/ ). Tak ať se dílo zadaří a dlouho slouží ke spokojenosti :wink:
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa 3 rok 2008 informace

Příspěvek od Tomiq »

Tak super. Už jen LPG :D .
Klíče někdo řešil v jiném vlákně Na Aliexpressu se dá koupit klíč i programátor.
Ty repráky určitě půjdou nahradit nebo nabastit. Chce to jen šikovnýho kutila.
Ty jsi z Brna? Kdybys měl někdy cestu do Prahy...
Kořen slova Toyota je Toy!
Lukasek2015
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: ned 06.05.2018, 08:07

Re: Previa 3 rok 2008 informace

Příspěvek od Lukasek2015 »

Kousek od Brna bydlím. Na První soukromě ani nevím kdy naposledy. Měl jsem venku DVD mechaniku z toho monitoru, žádnej audio výstup tam není, Ir se dají koupit jen sluchátka, repro jsem neviděl zatím a je to stejně rozlišení děs. Zatím tablet na držáku jako dřív, časem je nejjednodušší jinej stropní monitor. Klíč i vnitřek jsem tam viděl. Pokoumam kolem toho, rád bych měl 2 pro klid.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa 3 rok 2008 informace

Příspěvek od Tomiq »

Já bych považoval za logické, že sluchátka jsou pouze jedna z možností poslechu. Není to normálně propojeno s autorádiem, akorát to neumíš pustit?
Kořen slova Toyota je Toy!
Lukasek2015
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: ned 06.05.2018, 08:07

Re: Previa 3 rok 2008 informace

Příspěvek od Lukasek2015 »

Ta možnost tam fakt není, na DVD jen zapneš, vypnes, play, stop, základní funkce. V menu jsem nic nenašel. V rádiu taky ne, někdy mívá monitor FM transmiter že naladis jako rádio ale taky tam není ta možnost. Hledal mi v tom i kámoš, co dělá prodej a montáže audia do aut.
Lukasek2015
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: ned 06.05.2018, 08:07

Re: Previa 3 rok 2008 informace

Příspěvek od Lukasek2015 »

Tak musím říct že po dvou měsících v Previí nelituju koupě. Auto odservisované se vším, co bylo třeba, zadní mlhovky, které jsem zmiňoval výše mám už doma z Aliexpresu jako náhradu do nárazníku místo odrazek, už je jen vyměnit. V CK Brno se servisem celkem spokojenost, ceny dílů mě docela mile překvapily, jen čekací doba byla horší a oprava se dělala na 2krát. Cena práce trošku přehnaná, ale na značkový servis to jde zkousnout. S autem se jezdí perfektně, i žena si už zvykla. Spotřeba v realu zatím nebyla přes 11 litrů a to jezdíme dálnice nebo město. Teď jsem začal řešit tažné zařízení. Sehnat na 3 generaci, to jsem nenašel. Přes Toyotu jsem zatím neuspěl. Myslíte někdo, že by pasovalo tažné ze druhé generace do 2006? Nemyslím, že budou ze spodu rozdílné. Není někdo s dvojkovou Previí z okolí Brna? Potkat se a omrknout? Jo a mám na prodej 16kové origo plechy obuté na zimu. Nemám v TP bohužel napsanej základní rozměr, takže jsou mě k ničemu. Koupím taky 17ky.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa 3 rok 2008 informace

Příspěvek od Tomiq »

Tak to blahopřeju ke sqělé koupi. Ta spotřeba je obrovská. Budeš dávat LPG?
Tažný by tam asi pasovalo třeba s nějakejma úpravama, problém ale je s přihlášením. Musíš mít typový list.
Kořen slova Toyota je Toy!
Lukasek2015
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: ned 06.05.2018, 08:07

Re: Previa 3 rok 2008 informace

Příspěvek od Lukasek2015 »

LPG asi dávat nebudu. Dřív na benzínové zafire jsem jezdil kolem 9. Spotřebu moc neřeším. Počítám mít auto 5 až 7 let, pokud dostane syn příspěvek na ZTP/P. To je nájezd tak do 60 tis km max. S tím co by stala montáž LPG jsem v podstatě na stejných penězích. Apropo kolik přijde lpg přesně do previe? To tažný nějak musím vyřešit. Máme v plánu dělat na baráku a dovolená s karavanem. Nezbude asi než doufat, že seženu origo přes Toyotu.
Odpovědět

Zpět na „Previa“