Péro přední

vše ohledně modelové řady Avensis
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Péro přední

Příspěvek od biscuit »

bilstein... uzij si to 8) podvozek je zaklad.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
cyril
Manager Týmu
Příspěvky: 341
Registrován: sob 01.10.2016, 18:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Péro přední

Příspěvek od cyril »

Mám dotaz k tlumičům, měnil jsem zadní s tím že zadní kola odskakují a zjištění je že to nepomohlo stále odskakují, nevíte čím to je, co mám hledat?
Toyota avensis 2,2 d cat 130kw průměrná spotřeba 7.6L-8,5L
Fiat punto 1,2 44kw průměrná spotřeba 6.4L
Uživatelský avatar
elMuerte
Manager Týmu
Příspěvky: 306
Registrován: sob 10.02.2018, 21:24

Re: Péro přední

Příspěvek od elMuerte »

co to je odskakují?
Avensis T27 2o1o 2,0 D-4D
lukas8738
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: pon 16.03.2015, 14:14

Re: Péro přední

Příspěvek od lukas8738 »

nemas len velmi natlakovane pneu? Ono štítok ti ukazuje kolko? Ja mam predne na 2,7 a zadne podla zataze. Nakolko chodim v aute 99% nenaložený, tak mam zadné len na 2,3-2,4. Lebo to sme mali na oktavke, bars natlakovane zadne pneu a ono to nejak zadok si uskakoval :biggrin:
ave t25, 2,2d4d-110kw '06
Uživatelský avatar
cyril
Manager Týmu
Příspěvky: 341
Registrován: sob 01.10.2016, 18:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Péro přední

Příspěvek od cyril »

Tlak v pneu mám vždy 2.2, odskakuje to na nerovnostech v zatáčce při odlehčeném kole, odskakuje vždy to odlehčené kolo.Na D1 na nerovnostech v přímém směru je vše v pořádku. Nikdy jsem se s tím to úkazem nesetkal .Kola mám 215 50 r17.
Toyota avensis 2,2 d cat 130kw průměrná spotřeba 7.6L-8,5L
Fiat punto 1,2 44kw průměrná spotřeba 6.4L
Robin159
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 20.04.2017, 19:00

Re: Péro přední

Příspěvek od Robin159 »

Tvrdej a lehkej zadek je vzdy nachylny k odskoku. Je to nakladak a ne vyvazeny sportak. Chtel jsi velky kufr. Kdyby jsi chtel jizdni vlastnosti,koupil by jsi v kombiku treba Alfu.
Zkus jestli to odskakuje stejne v zatacce prave i leve, at vyloucis spatny kus tlumice. Pak zkus plne zatizit. Za 50 kc ti na pockani otestuji tlumice, s novyma to bude zajimave. Plzenska ul
Taky geometrie ma vliv, tu jsi jeste nemeril.
Uživatelský avatar
cyril
Manager Týmu
Příspěvky: 341
Registrován: sob 01.10.2016, 18:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Péro přední

Příspěvek od cyril »

Robin159 píše:Tvrdej a lehkej zadek je vzdy nachylny k odskoku. Je to nakladak a ne vyvazeny sportak. Chtel jsi velky kufr. Kdyby jsi chtel jizdni vlastnosti,koupil by jsi v kombiku treba Alfu.
Zkus jestli to odskakuje stejne v zatacce prave i leve, at vyloucis spatny kus tlumice. Pak zkus plne zatizit. Za 50 kc ti na pockani otestuji tlumice, s novyma to bude zajimave. Plzenska ul
Taky geometrie ma vliv, tu jsi jeste nemeril.

Nejsem blbej odskakuje to až pojedu k tobě tak to můžeš projet dělalo to předtím dělá to zase tipuju nějakej silenblok ale kterej jejich tam jak nasr....
Toyota avensis 2,2 d cat 130kw průměrná spotřeba 7.6L-8,5L
Fiat punto 1,2 44kw průměrná spotřeba 6.4L
Uživatelský avatar
elMuerte
Manager Týmu
Příspěvky: 306
Registrován: sob 10.02.2018, 21:24

Re: Péro přední

Příspěvek od elMuerte »

Tak vám povím jak jsem se naštval.

Tahám vozík za T27... vozík má sice předepsanou nosnost 1,5tuny, ale tak občas se stane, že to je nevyvážené a nebo tahám i dvě tuny.

A asi jsem ty pružiny strhal. Stačí zapojit prázdnej vozík a už to docela klesá.

Říkám si pohoda, tak si koupím nový pružiny pro to Irsko-Rusko nasadím to to na to a bude to krásně tvrdý a o 2cm vyšší a nevím co ještě.

Teď je hledám a nenacházím!!! To irsko/rusko je jen pro T25 !!! Na T27 to nikde není a jen firma sachs píše rozměr té pružiny, ale co já vím jaká tam patří pružina? U Seatu jsem normálně koupil pružiny na Felicii Pickup a nasadilo se to tam a bylo to vysoký jak koza a bylo to super tvrdý.
DSC01452 - kopie.jpg
DSC01452 - kopie.jpg (362.99 KiB) Zobrazeno 676 x
DSC01453_kopie.jpg
DSC01453_kopie.jpg (482.22 KiB) Zobrazeno 676 x
Jenže Toyota a všichni moderní rádoby výrobci vytvářejí pružiny, který mají soudkovitej tvar, že jsou nahoře a dole ty pružiny zatočenější do menšího průměru.
A já se ptám proooočččč????? proč je tahle doba tak zkruveně složitá a zasraná u tak pitomé věci jako je zkurvená pružina?????

Ale asi se tady ptám zbytečně, jestli někdo řešil tvrdší pružiny na zadek kvůli větší zátěži ??? A jestli to nějak vyřešil?
Nebo alespoň informaci o tom, jestli zasní pružina se sedanem je stejná jako na kombík? Že bych nasadil pružinu z kombíku na sedana? Mělo by to smysl, nebo to je stejná pružina?

Prosím nepište mi nic o podložkách. Podložka nic neřeší, protože auto bude sice výš, ale pružina bude stejně dál trpět. Chce to tvrdší pružinu, nebo mohutnější pružinu nebo já nevím. Asi budu muset zajít někam k ofroadistům, co ?
Avensis T27 2o1o 2,0 D-4D
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Péro přední

Příspěvek od slabostka »

no ono je to jednoduché - toyota ani výrobcovia príslušenstva nepredpokladajú že niekde vo východnej europe sa bude avensis využívať ako nákladné auto.
Prečo neťaháš vozík za tým toledom? alebo nie je nakoniec lacnejšie ten transport poriešiť inak? Kúpiť starú šunku za pár šupov? požičať si dodávku? nejaký valník-dodávku? pick-up?

tvar pružiny má asi svoje opodstatnenie... a to že na avensisa resp. aziata je problém s aftermarketom v istých častiach auta - no to je známa vec, ja napr. nenájdem tlmiče predné na auris I hybrid - a neviem či môžem dať z nafty alebo benzínu... proste avensis je v podstate exot a tam to končí aj začína... ešte ma napadlo teraz čo tak splašiť pružiny napr. z allegra- hoc aj viac párov kým neskončíš stavebné rpáce či činnosť špedície :D nech máš zásobu. Iné riešenie asi neexistuje.

allegro.pl - " avensis T27 sprezyna "

- ale sa opýtaj Vikiho, ten má vraj péro.... :biggrin:
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Péro přední

Příspěvek od biscuit »

mně se hrozně líbí, když někdo tahá přetížený vozík a ohrožuje tím sebe i ostatní účastníky silničního provozu. zkurví si tím auto a aby mohl pokračovat, vymyslí si hovadinu. a když se mu na první dobrou nepodaří tu hovadinu dotáhnout, nadává na celý svět.

ty vole, běž se léčit! předpisy na hmotnost nákladu nejsou jen pro srandu králíkům!
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
elMuerte
Manager Týmu
Příspěvky: 306
Registrován: sob 10.02.2018, 21:24

Re: Péro přední

Příspěvek od elMuerte »

Bež někam ty ohrožovači bezpečnosti. Vezu ty dvě tuny tady od baráku na mez ani ne kilometr, 30% v intravilánu obce a 70% po polňačce a budeš tady moralizovat.

Já se ptám jasně a stručně PASUJE, kombíková pružina na SEDAN ? ANO nebo NE ? Děkuji.

Jasně, nikdo nepředpokládá, že bude auto používat k něčemu jinému než k vození prdele z bodu A do bodu B, proto Avensis T25 má pružiny pro Irsko a Rusko které jsou tvrdší a o 2cm větší. Prosím tě kam na ty keci chodíte?

Kdyby byl Seat nebyl by Avensis. Seat už není a na tu občasnou "práci" může snad zaskočit Avensis ne, neboť nevěřím, že to je slečínka, kolem které se musí chodit po špičkách. Je to samurajskej bojovník!

Jinak ještě si dovolím jednu narážku, kdy "nepodaří tu hovadinu dotáhnout, nadává na celý svět.", TAK BY NEEXISTOVAL TENTO PRODUKT:


link mažu, protože!

Kód: Vybrat vše


Webová adresa: https://www.xxx.info/xxx.html

Důvod: objekt je infikovaný HEUR:Trojan-PSW.Script.Generic
A vzhledem k tomu že to je seriově vyráběný produkt, tak to vypadá, že i víc lidí používá Avensis k vození nákladu a má s tím podobné skušenosti jako já. :mad:
Avensis T27 2o1o 2,0 D-4D
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Péro přední

Příspěvek od slabostka »

keď si našiel produkt čo potom riešiš? Pružina na sedan a kombi... sedan A kombi
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Péro přední

Příspěvek od biscuit »

jasně, když něco dělám bez ohledu k druhým a někdo mě na to upozorní, tak je to trapnej moralizátor. když to máš tak "daleko", tak by se ti něco stalo, kdybys jel víckrát, viď?!

až se ti to někde utrhne, nebo něco neubrzdíš, tak doufám, že ti napařej pokutu až z toho zčernáš a seberou ti noty. a nedejbůh, aby se něco někomu stalo...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Avensis“