Rozchodil jsem Mirrorlink na Android 7 - Návod

zdokumentovali jste nějaký postup? tady je ten pravý prostor pro zveřejnění
durko7
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 12.07.2018, 07:59

Re: Rozchodil jsem Mirrorlink na Android 7 - Návod

Příspěvek od durko7 »

Zdravim,

skusal som mirrorlink na novej Toyote Auris TS 1,33, 2018 s TT2 bez GO navigacie. Mam Samsung galaxy A3 2016 (SM-A310F) a Android 7.0. Skusal som to s CarmodeStub (rozne verzie) aj s LGmirrordrive (rozne verzie) ale bez uspechu. Na TT2 po pripojeni USB kablu sa mi vobec nezobrazi ikonka mirrorlink. Skusal som vsetky mozne navody ale nepodarilo sa to. Ked som volal do centraly Toyoty najprv mi bolo povedane, ze moje auto nema tu funkciu, potom ked som im povedal, ze je to v navode na obsluhu v prirucke k mojmu autu ktoru som vyhladal podla VIN cisla, tak mi bolo povedane, ze to ma len TT2 s Go navigaciou, nakoniec mi povedali, ze pre SR a CR tato funkcnost nie je dostupna. Viete mi prosim niekto pomoct (funkcny sposob) ako to rozbehnem s mojim telefonom a autom?

vopred velmi pekne dakujem
Ladahori
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 30.03.2016, 09:19

Re: Rozchodil jsem Mirrorlink na Android 7 - Návod

Příspěvek od Ladahori »

febe píše:Neznáte někdo podrobnosti? https://www.japan-cars.cz/2018/04/18/to ... roid-auto/
Mám iphone, že bych se dočkal zrcadlení??
Už jste někdo rozchodil Andr 8? Navigaci mám, ale i tak...
Láďa
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Rozchodil jsem Mirrorlink na Android 7 - Návod

Příspěvek od kadel »

Durko: Aktivuje se ti v menu telefonu v nastaveni pripojeni prepinac mirrorlink? Vic kabelu jsi zkousel?
Ladahori: podle toho, jak to delam na videu to nejde? Mladej ma asi Android 8, tak to zkusim, ale az tak za 14 dni, neni doma.
RAV4 HSD FWD
durko7
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 12.07.2018, 07:59

Re: Rozchodil jsem Mirrorlink na Android 7 - Návod

Příspěvek od durko7 »

kadel: ano mirror link v telefone sa aktivuje - display telefonu potom scernie a ked nanho tuknem - tak sa zobrazi telefon s autom a pod tym sprava telefon a auto su pripojene cez mirrorlink a display po chvili scernie opat a ked kliknem zas sa to tam objavi ale na oprazovke TT2 sa nezobrazi ikona mirrolink - v polozke online mam stale len fuknciu e-mail - nic viac. skusal som usb kabel od samsung a huawei telefonov - ine som neskusal.
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Rozchodil jsem Mirrorlink na Android 7 - Návod

Příspěvek od kadel »

To jsem blazen, vzdyt Labusovi to chodi se stejnym telefonem. Tak to bohuzel netusim, proc to nechodi. Zkousel jsi i chvili pockat na obrazovce online? Uz si to nepamatuju, ale mam pocit, ze to chvili trvalo nez se ikona LG mirror drive objevil
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
C M Burns
Navigátor
Příspěvky: 98
Registrován: sob 30.06.2018, 10:57

Re: Rozchodil jsem Mirrorlink na Android 7 - Návod

Příspěvek od C M Burns »

Ahoj, koupil jsem si Corollu s TT2 bez Go s tím, že by se mi snad mohlo podařit rozchodit navigaci spíš přes telefon, který je Samsung Galaxy J7 s Androidem v 7.0.

Problém je, že v telefonu existuje smartview a jiné možnosti zrcadlení, ale v dalších nastaveních připojení se mi nedaří najít "MirrorLink" (jen VPN a Tisk).

Ví někdo poradit?
Toyota Corolla 1.6 VALVEMATIC Multidrive S - Active, LED, Trend+, 1G3, 2018
(ex) Honda Accord 2.2 i-CTDi - Sport, Satin silver, 2005
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Rozchodil jsem Mirrorlink na Android 7 - Návod

Příspěvek od kadel »

Burns: ma ten telefon vubec mirrolink?

Durko: jestli sem jeste zavitas... az se ti na telefonu zobrazi, ze mas telefon pripojenej. Zkus na displeji mezi budikama najet na noticku a pak uplne dolu, jestli tam budes mit nabidku mirrorlink
RAV4 HSD FWD
zabsky
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: sob 12.01.2019, 14:19
Bydliště: Dolní Břežany
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozchodil jsem Mirrorlink na Android 7 - Návod

Příspěvek od zabsky »

Tohle téma trochu usnulo. Zeptám se tedy. Rozchodil do dneška někdo MirroLink na Aurisu výroby 2015 - 2018? Jinak podle autora Full MirrorLink by již od března měla aplikace podporovat Waze.
Toyota Auris Hybrid TS 1.8 Executive
Kia CEE'D SW CRDi 85KW
ex Škoda octavia TDI 66 KW
zabsky
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: sob 12.01.2019, 14:19
Bydliště: Dolní Břežany
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozchodil jsem Mirrorlink na Android 7 - Návod

Příspěvek od zabsky »

Takže nakonec si odpovím sám, jde to :) .

Toyota Auris 1.8 r.v. 2018 s TT2 s navigací. Mirrorlink je funkční. Postupoval jsem podle uvedených návodů. Výsledek byl, že mi se starší verzí LG MirrorDrive nefungoval a RockScout také neběžel. Vše se rozeběhlo, když jsem nainstaloval free verzi Floating Apps, aktualizoval LG MirrorDrive a až po instalaci Glympse for auto se ikonka MirrorLinku objevila. Není vidět v SetUp Toyota OnLine, ale přes ikonku kontaktů vpravo dole, kdy se po opakovaném stisknutí objeví OnLine aplikace a hned jako první ikona MirrorLink. Ostatní už odpovídá tomu, co bylo napsáno dříve.

Zkoušel jsem s telefonem Samsung Galaxy A5 2017, Android 8. Kabel by měl být kratší a kvalitní. Já mám délku 1m a zdá se, že je ok.
Toyota Auris Hybrid TS 1.8 Executive
Kia CEE'D SW CRDi 85KW
ex Škoda octavia TDI 66 KW
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Rozchodil jsem Mirrorlink na Android 7 - Návod

Příspěvek od kadel »

Super, diky za zkousku :-).
Ja editoval prispevek o novou ravku
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
petrlecian
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: úte 11.06.2019, 17:00

Re: Rozchodil jsem Mirrorlink na Android 7 - Návod

Příspěvek od petrlecian »

Ahoj, tak jsem se stal minulý týden šťastným majitelem nové RAV4. Schválně jsem si nepřiplatil dvacku za navigaci, protože mám přece smartphone a v něm x navigací. Jenže můj stařeček Sony Xperia Z5 compact se nějak přes MirrorLink nechce s TT2 propojit, ani přes USB, natožpak přes WiFi :(. Verze MirrorLinku je 2.1.A. Pokus o připojení skončí mlčky neúspěchem.
Netušíte někdo proč?
@ kadel, vidím, žes to na nové rafce rozchodil. S jakým phonem?
Ach jo, k novému autu si budu muset nadělit i nový phone?? ;) To bude problém, protože odmítám velké plácačky... Co tak nový Samsung S10e? S tím to bude chodit?
zabsky
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: sob 12.01.2019, 14:19
Bydliště: Dolní Břežany
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozchodil jsem Mirrorlink na Android 7 - Návod

Příspěvek od zabsky »

Přepne se mobil do režimu MirrorLinku? Tedy zčerná display. Pokud ne, zkusil bych jiný kabel. Já měl s kabely tak 50% úspěšnost.
Toyota Auris Hybrid TS 1.8 Executive
Kia CEE'D SW CRDi 85KW
ex Škoda octavia TDI 66 KW
Uživatelský avatar
petrlecian
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: úte 11.06.2019, 17:00

Re: Rozchodil jsem Mirrorlink na Android 7 - Návod

Příspěvek od petrlecian »

zabsky píše:Přepne se mobil do režimu MirrorLinku? Tedy zčerná display. Pokud ne, zkusil bych jiný kabel. Já měl s kabely tak 50% úspěšnost.
Ne, displej nezčerná. Vyzkoušel jsem 5 různých kabelů a všechny se chovají stejně - mobil se hodí na ležáka, objeví se notifikace "Připojování k náhlavní soupravě" a po chvilce napíše chybu se špatnou síťovou adresou - že mám zkusit změnit, tak jsem vyzkoušel všech 10, které mi to nabízelo (192.168.nn.0, kde nn je 31 až 40), ale všechno stejně špatné :(.
Někdo nějaký nápad, co mám ještě zkusit?
Toyota RAV4 HSD AWD 2019
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Rozchodil jsem Mirrorlink na Android 7 - Návod

Příspěvek od kadel »

Ja to zkousel s S10e. Nema xperia manualni zapinani mirrorlinku? Samsung to tak ma, ale nova ravka se teda pripojovala automaticky
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
petrlecian
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: úte 11.06.2019, 17:00

Re: Rozchodil jsem Mirrorlink na Android 7 - Návod

Příspěvek od petrlecian »

Tak jsem pokročil, ale jen díky koupi nového telefonu - shodou okolností S10e ;). Ten už se s TT2 přes MirrorLink propojí, musel jsem nainstalovat appku Car Mode, která má v sobě nějaké podporované appky pro vysílání do auta, mj. i Waze. Ale když to propojím, tak tam Waze není :(. Tak jsem si nainstaloval Sygic - ten jede bez problémů, ale premium verze je jen trial na 7 dnů a pak dávat 3000 za plnou se mi nechce. Nevíte někdo, proč Waze nejde?
Pak jse laboroval dále - nainstaloval jsem LG MirrorDrive i placenou Floating Apps a postupoval dle videonávodu kadela, ale skončím na tom, že v seznamu appek ve FFA nemám Launcher (ikona raketky), ostatní appky tam jsou, jen počeštěné... Takže si nemůžu pustit LG MirrorDrive ve zmenšeném okně, abych se dostal "na pozadí". Když dám OK na LG MirrorDrive, tak tam jen provokativně problikne obrazovka telefonu :(. Nevíte někdo, proč atm ten Launcher nemám? Asi napíšu p. Horákovi...

EDIT: Tak ten Launcher/Spouštěč jsem nakonec našel v nastavení FFA, a ještě jsem musel zapnout Expert mode. Pak už se mi konečně podařilo pustit Waze. Ale na TT2 se nechová stejně jako v telefonu :( - např. když kliknu na lupu, abych mohl zadat cílový bod, tak se nestane vůbec nic (cíl můžu vybrat jen z mapy). Anebo když se chci podívat na alternativní trasy, tak se taky nepustí nic :(. Někomu to jede normálně stejně jako na telefonu?
Toyota RAV4 HSD AWD 2019
Odpovědět

Zpět na „Návody, příručky, manuály“