P2196 O2 Sensor Signal Stuck Rich

vše ohledně modelové řady Yaris
JurajB
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: sob 17.02.2018, 18:20
Bydliště: Trnava

Re: P2196 O2 Sensor Signal Stuck Rich

Příspěvek od JurajB »

To bolo asi tak... Stará známa pumpa... ...Ráno pred robotou natankoval, večer po ceste z roboty prvý krát vyhodilo chybový kód.
Prvá laborácia bola práve s palivom... ...šup ho na Shellku vyhnať patkane zo systému. Čuduj sa svete kontrolka zhasla, a nesvietila celú nádrž. Chyba odhalená bolo to palivo. Dočasne som zanevrel na svoju obľúbenú pumpu, reku nech humus vycucajú ostatní, potom sa vrátime zas. Tak som natankoval zase V pover.... ....ale už lacnejší. A kontrolka sa vrátila. Takže diagnóza číslo jedna bola zašľapaná pod čiernu zem, v palive asi problém nebude. A začali sa prehľadávať dostupné fóra a budovať stratégia. Stále sa mi to ale viac blížilo k prvej lambde... ...108e a možno je po problémoch. A možno nie... ...A sem tam sa tankovalo a sem tam svietilo a zas sem tam nesvietilo až nás včera večer po tankovaní do partnerkinej corolly napadlo, že mne ten uzáver na yariske už tak krásne necvakne, skôr zachrapčí.
A prvý krát som si to všimol v to osudné prvé ráno. Čo už, nejakých pár desiatok krát sa šróboval... ...asi to tak má byť. A pri tankovaní stovky zase krásne cvakol... ...to si pamätám ako včera.... ...a nesvietilo. Tak sa včera v noci začalo pátrať či ten uzáver nemá náhodou aj nejaký iný význam ako niekedy na 350, aby nešpliechal benzín na rifle... ...z gúgel prekladača sa parilo, ale asi sa vyplatilo... ...hold motory a palivové sústavy sa nám za tie roky posunuli málinko ďalej... Na vysvetlenie súvisu ste tu zdatnejší mechanici ale mňa to, čo som koľko, toľko pochopil prinútilo vstať v noci z postele a pár krát uzáver odtočiť a zatočiť až pokým krásne necvakol... ...a urobiť pár prerušovaných jázd. A nesvieti... ...cez víkend sa mu pozrieme na zúbky. Vyhrané ešte nemáme, ale zatiaľ mám z toho celkom dobrý pocit... ...uvidíme po nejakom čase... ...možno bude predsa len nová lambda :biggrin:
JurajB
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: sob 17.02.2018, 18:20
Bydliště: Trnava

Re: P2196 O2 Sensor Signal Stuck Rich

Příspěvek od JurajB »

JurajB
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: sob 17.02.2018, 18:20
Bydliště: Trnava

Re: P2196 O2 Sensor Signal Stuck Rich

Příspěvek od JurajB »

A páni zatiaľ všetkým srdečná vďaka za rady... ...čistiť a merať budeme aj tak. :bigups:
Odpovědět

Zpět na „Yaris“