Celica AT180 dodělání klimatizace

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Celica AT180 dodělání klimatizace

Příspěvek od biscuit »

ach jo... zneuznanej vědátor :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Celica AT180 dodělání klimatizace

Příspěvek od gramo »

Jedna věc je kreativní myšlení a druhá věc jsou fyzikální limity :)

Tady píšou, že automobilová klimatizace spotřebuje zhruba 3kW výkonu. https://en.wikipedia.org/wiki/Automobil ... onsumption

3kW elektromotor utáhne cirkulárku a běží na 3 fáze, 400V AC, nikoli na 12V baterii.
https://www.super-naradi.cz/Elektromoto ... -d2449.htm

Obrázek

V tom Audi ten elektrokompresor je poháněný 48V a k tomu jsou tam dvě klasická turba. Elektrický kompresor běží asi tak vteřinu, než se roztočí to druhé turbo, je tam jen kvůli eliminaci turbolagu. Pak proudí vzduch mimo, protože při větším výkonu už by se ten kompresor nestačil točit a jen by bránil potřebnému průtoku vzduchu.
http://www.autoforum.cz/technika/audi-4 ... sel-sveta/
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica AT180 dodělání klimatizace

Příspěvek od MichalS »

Nepřípustné, Jáchyme - elektromotory a Peltierovy články pro klimatizaci na spalovací motor NEBRAT ! :lol: :lol: :lol:

Obrázek
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Celica AT180 dodělání klimatizace

Příspěvek od Myfune »

biscuit píše:ach jo... zneuznanej vědátor :-)


Přesně tyhle keci mi vadí biscuite. Podle mě máš na víc. A podle mě nejsem takovej debil jak ty reaguješ. To co napsal Gramo po tobě to beru. Protože když rozumnému člověku rozumně odpovíš, tak to pochopí. Takže až budeš na někoho reagovat podobnejma kydama, tak si uvědom, že bez argumentu jsi ten debil vlastně ty.

Když tak koukám Gramo na různé motory, tak modelářský spalovací motor by to asi utáhl a rozměrově by měl šanci. https://www.google.cz/search?q=Elektrom ... 36&bih=732
Co se týká elektromotorů, tak tam jsi si moc práci nedal. Našel jsem mnohem menší a rozměrově ideální na 12V: https://www.google.cz/search?q=Elektrom ... 36&bih=732
:-)
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Celica AT180 dodělání klimatizace

Příspěvek od biscuit »

kdyz ono se s tebou myfune moc neda rozumne. dukazem budiz i tahle diskuze. misto abys rek, ze to byl jen blbej napad (kterejch ma normalni clovek nekolik denne), tak to tady jedes ad absurdum. taky umim bejt chytrolin, ale porad pochybuju, posloucham argumenty a umim si dat maslo na hlavu. a mimo to nejsem xenofob a nesoudim, co jsem nevidel. s tim jsi me nasral a zaradil ses k lidem, ktery neberu vazne. btw. kecy a sis, kdyz uz jsi tady zacal s tim, kdo je debil.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Re: Celica AT180 dodělání klimatizace

Příspěvek od Tygr »

..A zdalipak to není vše jen pouhým výsledkem faktu, že již dlouho žádný Toyot milovníků sraz se neudál? :-)

Jelikož vypít si tak spolu škopíček či několik, mírumilovně a konstruktivně poklábosit, nebylo by, inshallah, nedorozumění takovýchto, či podobných ;-)
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica AT180 dodělání klimatizace

Příspěvek od micron »

No na klimu a Live sound Fuji zapomeň... a budeš v pohodě... :biggrin:
Live sound držim já :-) ten fachá fain :-) na rozdíl odklímy... vyhodil se jen těžkej kurva těžkej kompressor... jinak mam všechen zbylej klima bordel v autě :-) kromě chladiče klimy. je to takovejch hadic že nemá smysl je řešit... původní borčus prostě zůstal, protože neni easy to vyndat :) bordel moc to neváží, ale kompresor to bylo něco... sem rád že s nim motor už nemusí točit... to je fest závaží :-) brutální... a i kdyby se tu najednou ocitnul člověk nebo alien a nabídnul mi zfunkčnit klimu, pošlu ho do prdele :-) i kdyby to dělal zadarmo ... až tak :-)
nepřeju si aby celica 2.0 GTi točila s kompresorem klimy z doby kamenný... protože by tim ztratila totálně výkon 160PS s ACIS. tak tak... :bigups: dnešní projížďka mě bavila... NIKDY NE klimu znova... Šajzung... klima je pikačovina... starej šajzung... a to mi nikdo nevymluví...
Ale je to jen moje doporučení... každej ať si dělá co chce... já jen tvrdim že se v tom dá zahučet fianančně... fest... a je to závaží. co má jít přes palubu :-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ToyotaCelicaSt
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: stř 16.08.2017, 14:15
Bydliště: BRNO

Re: Celica AT180 dodělání klimatizace

Příspěvek od ToyotaCelicaSt »

Z livesoundu mi chybí už jen tapecy. Sehnal jsem jen zadní boxy. Zbytek je marnost nad marnost najít, tak jsem si vyrobil. Přední přední k zrcátkům, zadní k tlumičům a dokonce sem se tak naštval, že jsem si vyrobil i ty boxy pod palubovku :biggrin:
Už sakra jen ty tapecy dveří :twisted: . Doufám že se objeví jinak budu nucen se opět nas*at a vyrobit si je.
Teď se určitě zvedne vlna lidí která bude řvát že to nezvládnu a že to bude vypadat hrozně, ale ty věci co jsem doteď dělal v autě nikdo jako bastl nenazval, ba naopak mysleli že je to origo. 8)
Ohledně té klimatizace a zátěže už víme že já to s ní chci zkusit. Pokud někdo v autě klimu má a nepoužívá a to třeba z důvodu že nejede, je pravda že pryč s ní!!
Uvidíme co kluci, co mi sem reagovali najdou doma za poklady. Třeba už tohle léto budu moct jezdit bez otevřených okýnek nebo ventilátoru na max :lol:
Mirek Novotný - Hrabu se v celice jak jen to jde už od 18ti, mám soustruh, svářečku a hodně velkou dílnu. Takže Celica se u mě má hodně dobře. Jdu kolikrát raději cestou ,,co bych to sháněl, vyrobím si,,. Z toho důvodu se tady na fóru moc neukazuju.
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Celica AT180 dodělání klimatizace

Příspěvek od Myfune »

Gramo ty seš takovej šikovnej. V elektromobilech je používané tepelné čerpadlo, ale nějak se mi to nedaří vygooglit. Čistě teoreticky existuje nějaké šikovné tepelné čerpadlo v pěkné malé krabičce, ze které vedou jen dva drátky napájení? Všude mi vyskakují jen krabice na baráky. ;-)
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Celica AT180 dodělání klimatizace

Příspěvek od Jimmi »

Co jiného je ale klimatizace s kompresorem, než tepelné čerpadlo, že....? :wink:
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica AT180 dodělání klimatizace

Příspěvek od libor12 »

elektrický kompresor klimatizace má třeba prius... http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/200 ... 8837047010
tady ke koupi https://www.ebay.com/itm/Toyota-Prius-0 ... 1974880440
zrovna tak se upustilo od machanických vodních pump a nahradili je ty elektrické.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Celica AT180 dodělání klimatizace

Příspěvek od biscuit »

u hybridu, nebo u ciste spalovacich motoru?
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica AT180 dodělání klimatizace

Příspěvek od libor12 »

elektrické agregáty už se objevují nejen u hybridů. U mého 4age jsem přechodem na el pumpu http://daviescraig.com.au/category/elec ... -pumps-ewp získal +5hp.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Celica AT180 dodělání klimatizace

Příspěvek od gramo »

U té vodní pumpy to chápu, taky když se dívam na tu elektrickou ewp80, která má stačit na 2l motor, je tam příkon max 100W, což je řádově níž, než potřebuje klimatizace. U auta s poladěným atmosférickým motorem to dává smysl i kvůli tomu, že klasická vodní pumpa má úhel lopatek navržený na nějaké běžné otáčky a dovedu si představit, že ve vyšších otáčkách pak její účinnost klesá a jen zbytečně rostou ztráty. S elektrickým pohonem může se vodní pumpa točit v optimálních otáčkách nezávisle na otáčkách motoru. Tohle by byla výhoda i pro klimakompresor, hlavní potíž vidím v tom potřebném příkonu. U elektromobilů a hybridů tu elektrickou klimatizaci taky chápu, tam je solidní zásoba baterek na rozhýbání celého auta, takže nějaké 3kW na klimatizaci jsou v tom už vedlejší. Navíc, když ten Prius umí jezdit čistě na baterky, tak by byla pakárna jen kvůli klimatizaci startovat spalovací motor.

Ale myslím, že ToyotaCelicaSt nechce svou Celicu přestavět na hybrid nebo elektromobil :)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Celica AT180 dodělání klimatizace

Příspěvek od biscuit »

a resi se nejak modifikace nebo vymena alternatoru u staryho auta?
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Celica“