Klíč s dálkovým ovládáním

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Klíč s dálkovým ovládáním

Příspěvek od maslisko »

S autem jsem dostal takovou zvláštní směsici klíčů, přičemž ten s originálním dálkovým ovládáním je v dost špatném stavu:

Obrázek

Chci se po netu mrknout po nějakém náhradním obalu, ale těch variant klíčů je více a už jsem se s jednou objednávkou trochu spálil - vypadalo to, že díl bude pasovat, ale nepasoval.

Chci proto poprosit místní previáře, jestli by mi někdo nevyfotil štítek na klíči, pokud máte stejný a je stále čitelný (narozdíl od mého). Případně kdyby se vám chtělo ten klíč rozdělat a vyfotit v podobném stavu, jako jsem vyfotil já ten svůj, budu moc rád (myslím, že ten klíč nemám kompletní, chybí tam tlačítka a zadní kryt modulu DO).

Předem moc díky :)
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Klíč s dálkovým ovládáním

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 13:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: Klíč s dálkovým ovládáním

Příspěvek od maslisko »

Díky, ta firma vypadá zajímavě.

Jinak k tématu, fotit už to nemusíte, ještě chvilku jsem pátral a našel, co na tom štítku přesně je.

Akorát ten vnitřní obal modulu DO asi opravdu neseženu...

Obrázek
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Klíč s dálkovým ovládáním

Příspěvek od Tomiq »

tohleto z Aliexpresu
https://www.aliexpress.com/item/jingyuq ... 05c7c795ef &priceBeautifyAB=0

Střeva si přehodíš a planžetu necháš vyřezat v klíčárně, nebo si vypiluješ sám. Mě málem polilo když jsem zaplatil $2 za klíč a jeho dopravu přes půl světa a pak 300kč za vyřezání klíče 20 sekund práce.
Já jsem udělal chybu, že jsem si ho nechal řezat podle servisního klíče, který byl nejzachovalejší. Takže mi s ním nejde zamykat přihrádka. Ale nevadí, stejně ji nepoužívám.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Klíč s dálkovým ovládáním

Příspěvek od Tomiq »

Anebo kompletní klíč https://www.aliexpress.com/item/New-Rem ... autifyAB=0
, který si pak přihlásíš přes VAG
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: Klíč s dálkovým ovládáním

Příspěvek od maslisko »

Díky moc. Ten kompletní klíč jsem si objednal už předevčírem, ale rád bych nějak dostal do provozu ten modul DO, co jsem dostal s autem - je mi líto ho nepoužít, když už ho mám. Akorát k němu nemám takový ten vnitřní obal, se kterým teprve pasuje do samotného klíče. Zkusil jsem něco objednat, ale ukázalo se, že to nepasuje.

Mimochodem, nejde naprogramovat nový klíč i bez počítače? Ne, že bych neměl vhodný kabel a SW, spíš mě zajímá, jestli ty toyoťácké postupy co se válí po celém youtube, budou fungovat i na Previi.
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: Klíč s dálkovým ovládáním

Příspěvek od maslisko »

Od včerejška už mám kompletní klíč s dálkovým ovládáním. Dohromady to celé vyšlo na necelých 500 Kč.

Objednal nevyřezaný klíč s dálkovým ovládáním z AliExpress ($14.5). Doma jsem ho měl za míň než dva týdny, vcelku dobrý výsledek.

První krok bylo naučit auto novému dálkovému ovladači. Na to jsem použil postup odsud.

Dalším krokem bylo nechat podle staré planžety vyřezat ten nový klíč. To stálo 200 Kč a 5 minut času.

No a konečně zůstalo přehodit původní transpondér (čip) do nového obalu a radovat se z pořádného klíče :)
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Odpovědět

Zpět na „Previa“