Nestartuje - Rav 4 / 2006 / 130 Kw - 2,2D

vše ohledně modelové řady Rav 4
Čepo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1030
Registrován: úte 12.01.2010, 13:42
Bydliště: Opavsko

Re: Nestartuje - Rav 4 / 2006 / 130 Kw - 2,2D

Příspěvek od Čepo »

Na nájezd jsem se ptal ohledně startéru (jeho optřebení) Jezdíš krátké trasy, nebo delší? Pokud krátké, nestihne se baterie dobít a časem to může dělat problém. Pokud máš baterii starší, asi by byla na místě výměna za novou (stejně ji budeš muset měnit). Proměř dobíjení. Taky je možná kombinace obojího, slabší baterka a opotřebení startéru. Na startéru se "vychechlají" pouzdra, ve kterých je uložen rotor, ten pak není přesně v ose a nedosahuje potřebných otáček. Tohle se nejčastěji vyskytuje u startu teplého motoru, když není v činnosti žhavení.
Zkus používat náhradní klíč ke startování, mám dojem, že v roce 2006 byl i náhradní klíč s DO, já jsem ho na Corolle měl, vyloučila by se tím chyba v originálním klíči. A do originálního klíče dej baterii, která tam patří.
Toyota Corolla E 12, 1,6 VVTi, 5HB, 05/2006 ex
Toyota Auris 1,6 Valvematic Luna, VSC+TRC, 5HB, červená 3R3, 06/2010
Toyota Yaris III, 1,0 VVTi Active 5HB červená 3P0, 08/2012 "Mixérik"
vittorio
Člen Týmu
Příspěvky: 67
Registrován: sob 14.10.2017, 08:24
Bydliště: Rousínov 68301

Re: Nestartuje - Rav 4 / 2006 / 130 Kw - 2,2D

Příspěvek od vittorio »

Ahoj tak to jsem nevěděl že zapneš klíč a nerozsvítí se přístrojová deska. V tom případě by to měla být jasná závada v elektrice. Sice nemám start tlačítkem ale princip je stejný jako spínací skříňka. Popiš přesně co ti to dělá. Jinak spínací skříňka může být KO, což se dá řešit na vrakáči. A ta nafta v nádrži je taky 3 roky? Jestli jo tak vylít a vyčistit celý palivový systém protože už za rok je z ní sračka. Zkoušel nějaký autoelektrikář rozhodit spínačku a startovací tlačítko a zkusit to natvrdo? To je totiž lepší než celá diagnostika. Může být jenom uvolněný kabel a z prkotiny je problém. Každopádně napiš jak jsi dopadl a držím palce.
EmkoCZ
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: pon 09.04.2018, 23:04

Re: Nestartuje - Rav 4 / 2006 / 130 Kw - 2,2D

Příspěvek od EmkoCZ »

Ahoj viitorio,naftu tam mam novou. Ja s tim autem normalne jezdím kdyz se mu zrovna chce. Treba vcera jsem jel na nakup. Auto nastartuje na drc kdyz je vsechno Ok. Muj problem je , kdyz prijdu k autu tak chytnu za kliku, tim otevru auto ,sednu si,ted musim abych rozsvitíl tlačítko start zelene zmacknout spojku a v ten momen kdyz ji drzim namacklou tak se ma rozsvitit to tlačítko zelene,ale ono se nerozsvíti v horším případě a nekdy zas svítí a vše je Ok. Jenomže kdyz nesviti tak ja nemuzu nic ,neroznou se ani kontrolky proste nic. Kde najdu ten startér nevis?ja bych to sel omrknout a zkusil ho polopravd,nebo klidne ho vytahnu a mrknu na ty uhlíky jak si psal prvně.
EmkoCZ
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: pon 09.04.2018, 23:04

Re: Nestartuje - Rav 4 / 2006 / 130 Kw - 2,2D

Příspěvek od EmkoCZ »

Ahoj Čepo ,jezdím krátký i dlouhy trasy. Tu baterku budu muset teda koupit ikdyz jsem chtel nejdriv zjistit jestli je fakt spatna. Nechapu proc mi teda borec rekl,ze ta baterka je dobra. Ale kdyz jsem ji mel venku a nesl ji tak neslo slyset zadny splouchsni tekutiny uvnitř. K auta mam 2 klice,sle funguje jen jeden. Ten druhej asi neni sparovanej s imobilizerem. Co to je klic s DO?Dam vedet hned jak neco vyzkousim. Díky!
vittorio
Člen Týmu
Příspěvky: 67
Registrován: sob 14.10.2017, 08:24
Bydliště: Rousínov 68301

Re: Nestartuje - Rav 4 / 2006 / 130 Kw - 2,2D

Příspěvek od vittorio »

Ahoj,to nebude startérem ale v elektrice. Začal bych spojkou. Někde na spojce bude spínač který při sešlápnutí propojí obvod,ke spínači povedou dráty který bych zkusil odpojit a spojit natvrdo k sobě. pokud je rozpojíš,spojíš několikrát a vždycky když budou spojený se rozsvítí zelená pro start tak to bude ono. Každopádně pokud jsou dráty ke spínači spojkového pedálu připojeny na konektory určitě jim neublíží prostříkání sprejem na konektory např.WD 40. Potom kdyby to nebylo spínačem zaměřil bych se na pojistkovou skříňku. Ne na pojistky který určitě prostříkej taky ale odšrouboval bych skříňku s pojistkama a zkontroloval všechny dráty jestli nejsou uvolněný z pojistek a jestli nejsou někde proklepaný o plech. Když to nepomůže tak bych investoval do přestavby na normální spínací skříňku na klíč. Když koupíš spínací skříňku z havarovanýho auta tak za ni dáš tak do 3000 kč a schopný autoelektrikář by ti to měl umět přepojit a budeš mít pokoj. Ale viděl bych to spíš na zaoxidovaný kontakty nebo spínač na spojce. Startér nemůže ovlivnit rozsvícení kontrolek.
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Nestartuje - Rav 4 / 2006 / 130 Kw - 2,2D

Příspěvek od MatGO »

Pokial sa ti nerozsvieti start tlacitko a ani nedovoli zapnut budiky, mas problem s citanim smart key v kabine. Kluc mozes autentifikovat aj prilozenim priamo na tlacitko start, pocas toho ako mas zatlacenu spojku. Pokial sa ti kluc tymto sposobom overi, vies, ze bude chyba v kluci, antenach, pripadne rusicka v okoli.

@vittorio, toto nie je francuz ani skoda 120, kde by kable bezne odhnivali a stracali kontakty. Za start tlacitkom a "spinacou" skrinkou, je take mnozstvo elektroniky a procesov, ktore sa vykonaju este pred samotnym zmacknutim tlacitka, ze akakolvek diagnostika pomocou prepajania kontaktov je nemyslitelna. Samotne tlacitko je ta posledna a najjednoduchsia vec v celom retazci. Casy ked sa dalo auto nastartovat naradim a diagnostikovat bez pocitaca su uz 20 rokov prec..
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
awe_cz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 23.02.2008, 01:50
Bydliště: Praha

Re: Nestartuje - Rav 4 / 2006 / 130 Kw - 2,2D

Příspěvek od awe_cz »

MatGO píše:@vittorio, toto nie je francuz ani skoda 120, kde by kable bezne odhnivali a stracali kontakty. Za start tlacitkom a "spinacou" skrinkou, je take mnozstvo elektroniky a procesov, ktore sa vykonaju este pred samotnym zmacknutim tlacitka, ze akakolvek diagnostika pomocou prepajania kontaktov je nemyslitelna. Samotne tlacitko je ta posledna a najjednoduchsia vec v celom retazci. Casy ked sa dalo auto nastartovat naradim a diagnostikovat bez pocitaca su uz 20 rokov prec..
Na Francouze mi nesahej, ale mas pravdu - vyrobci uz se naucili vyrabet konektory s o-krouzkama, takze po patnacti letech rozpojis konektor a koukas, ze tam neni ani stopa po oxidaci.
Avensis T25, 2.2 DCAT, wagon, 2007 Obrázek
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Nestartuje - Rav 4 / 2006 / 130 Kw - 2,2D

Příspěvek od MatGO »

awe_cz píše:
MatGO píše:@vittorio, toto nie je francuz ani skoda 120, kde by kable bezne odhnivali a stracali kontakty. Za start tlacitkom a "spinacou" skrinkou, je take mnozstvo elektroniky a procesov, ktore sa vykonaju este pred samotnym zmacknutim tlacitka, ze akakolvek diagnostika pomocou prepajania kontaktov je nemyslitelna. Samotne tlacitko je ta posledna a najjednoduchsia vec v celom retazci. Casy ked sa dalo auto nastartovat naradim a diagnostikovat bez pocitaca su uz 20 rokov prec..
Na Francouze mi nesahej, ale mas pravdu - vyrobci uz se naucili vyrabet konektory s o-krouzkama, takze po patnacti letech rozpojis konektor a koukas, ze tam neni ani stopa po oxidaci.
Porovnaval som francuza s toyotou, cca ten rocnik. Pomahal som kamosovi opravovat odhnite kable na Clio + ine chutovky, videl som veci, z ktorych by japoncom krvacali oci. Toyota tieto problemy proste nema
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
awe_cz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 23.02.2008, 01:50
Bydliště: Praha

Re: Nestartuje - Rav 4 / 2006 / 130 Kw - 2,2D

Příspěvek od awe_cz »

MatGO píše:
awe_cz píše:
MatGO píše:@vittorio, toto nie je francuz ani skoda 120, kde by kable bezne odhnivali a stracali kontakty. Za start tlacitkom a "spinacou" skrinkou, je take mnozstvo elektroniky a procesov, ktore sa vykonaju este pred samotnym zmacknutim tlacitka, ze akakolvek diagnostika pomocou prepajania kontaktov je nemyslitelna. Samotne tlacitko je ta posledna a najjednoduchsia vec v celom retazci. Casy ked sa dalo auto nastartovat naradim a diagnostikovat bez pocitaca su uz 20 rokov prec..
Na Francouze mi nesahej, ale mas pravdu - vyrobci uz se naucili vyrabet konektory s o-krouzkama, takze po patnacti letech rozpojis konektor a koukas, ze tam neni ani stopa po oxidaci.
Porovnaval som francuza s toyotou, cca ten rocnik. Pomahal som kamosovi opravovat odhnite kable na Clio + ine chutovky, videl som veci, z ktorych by japoncom krvacali oci. Toyota tieto problemy proste nema
Ja ti nevim, tuhle jsem resil problem s civkama na Lagune 2007, a ty konektory tam byly presne takovy, jako na Toyote. Problem byl v civce, ne v konektoru a ty byla z Rise;)
Avensis T25, 2.2 DCAT, wagon, 2007 Obrázek
vittorio
Člen Týmu
Příspěvky: 67
Registrován: sob 14.10.2017, 08:24
Bydliště: Rousínov 68301

Re: Nestartuje - Rav 4 / 2006 / 130 Kw - 2,2D

Příspěvek od vittorio »

Jasně že se auta změnily ale princip fungování motoru je stejný. Před pěti lety jsem měl zvláštní závadu na citroenu. Jel jsem 20km a auto mrtvý,budíky blikali jak v raketoplánu a po vypnutí a zapnutí klíčku zase všechno ok. Pak jsem najel třeba 100km a zase to samý. Diagnostika nic! A víte čím to bylo? Kámoš mechanik změřil obyčejným voltmetrem odpor palivového čerpadla a zjistil že když je v nádrži víc než půlka tak je všechno ok a když se auto nakloní tak klesne hladina čerpadlo nemá šťávu a umře. Tím chci říct že někdy je selský rozum lepší než autorizovaný servis. Pokud odejde obyčejný spínač tak počítač zjistí prd. Zkontrolovat nejjednodušší cestu jako dráty a vypínače je určitě levnější první krok než hned měnit řídící jednotku. Je taky potřeba uvést všechny okolnosti a projevy závady aby se nad tím dalo zamyslet a ne jenom napsat že nestartuje. Každopádně je lepší nějaká rada než nic. A bylo by dobré napsat jak to dopadlo aby všichni kdo mají podobný problém věděli co s tím.
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“