Previa II D4D 2001 topení nehřeje

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
Geby78
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 28.09.2016, 21:47

Previa II D4D 2001 topení nehřeje

Příspěvek od Geby78 »

Zdravím všechny Toyoťaky.
Nevíte někdo nějakou fintu co udělat při nehřejícím ale fungujícím ventilátoru.
Ventilátor funguje ,točí se ale nefouká teplý vzduch.
připadá mi že nefouká z výdechů.
Nevím jestli třeba není seklá nějaká klapka , ale při náhledu do prostoru za přihrádku pro spolujezdce se tam nějaké klapky hýbou.
Tak nevím.
Máte někdo s tímto nějaké zkušenosti.
Díky Geby
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa II D4D 2001 topení nehřeje

Příspěvek od Tomiq »

A zadní hřeje?
Příčin může být mnoho. Rozeber, uvidíš. všechno je ovládané servomotorky. Tuším, že vzadu je ventil na vodě, vpředu je klapka. Takže buďto to bude mechanické nebo v elektrice. Méně pravděpodobné je zavzdušnění nebo ucpání .
Kořen slova Toyota je Toy!
Pičma
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: pon 25.02.2019, 19:22

Re: Previa II D4D 2001 topení nehřeje

Příspěvek od Pičma »

já mám podobný problém. Ventilátor se točí, Radiátor je nahřátý, vzduch z výdechů jde, ale studený nebo maximálně vlažný. Zadní topí jak blázen, ale přednímu se nechce. Díval jsem se na klapky, co jsou u spolujezdce pod kastlíkem i na ty, která je u řidičových nohou pod plastem. Je ještě někde nějaká? Vypadá to, jako by nefungovala nějaká klapka, co právě řídí směr teplého a studeného vzduchu pod auto nebo do kabiny. Ale kde ji najdu? Děkuju za každou rady..
Pičma
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: pon 25.02.2019, 19:22

Re: Previa II D4D 2001 topení nehřeje

Příspěvek od Pičma »

Tak jsem zjistil, že funguje jen pravá strana. Když topím, tak topí, když chladím, tak chladí. Ale levá je pořád něco mezi. Je to jednozonová klima, takže si myslím, že neotvírá klapka na regulaci teplého/studeného vzduchu k řidiči. Servo ale je jen jedno, takže asi ulomené nějaké propojení klapek. Kde to najdu? Jak se na to dostanu? Musí to jít ven? Nemáte někdo fotku, jak to tam vypadá? Díky
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa II D4D 2001 topení nehřeje

Příspěvek od Tomiq »

Pod přihrádkou u spolujezdce, tam co je kabinový filtr jsou nějaká táhla, tam jsem opravoval od vnitřní cirkulace. A další jsou pod plastem ve středovém sloupku.
Kořen slova Toyota je Toy!
Odpovědět

Zpět na „Previa“