Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

vše ohledně modelové řady Prius
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od ježek2 »

5x potřeboval Prius nastartovat...???? :roll: :roll: :roll: :roll:
JirkaVejrazka
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 09.10.2018, 12:00

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od JirkaVejrazka »

Za ta leta se to tak nejak nasbira. Jednou nekdo v zime nedovre dvere, jednou zapne vnitrni osvetleni a uz ho nevypne, jednou auto nekomu pujcis a on ti vybije baterku...
Anys
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: stř 25.09.2019, 09:46

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od Anys »

Zdravím chlapi, otec má Priuse II a včera si nejspíše omylem vybil 12V baterii. Nahodili jsme to přes druhé auto, tak dnes uvidíme, zda se včera trochu dobila nebo ne (zkoušel to ještě dobíjet i nabíječkou).
Jinak by mě od vás zajímalo jaké baterie do Priuse II měníte. Díval jsem se na priuswiki, ale žádnou s těch originálních nejde v naších eshopech sehnat, mám teď na mysli AGM (YUASA). Otec má 45Ah baterii.

Poradil byste mi někdo, kde novou baterii koupit (pokud to jde mimo autorizák), ideálně i s odkazem přímo na doporučenou baterii?

Díky moc. :wink:
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od slabostka »

sama sa v aute ktoré stojí nenabije, buď jazda alebo najlepšie nabíjačka.
Inak vôbec nemusíš hľadať nejakú špeciálnu baterku, zisti si rozmer, dodrž polaritu baterky aby ti dosiahli kable - kde je plus a kde mínus a kúp si to čo tam napasuješ. Ja mám úplne obyčajnú baterku od Fiamm a funguje ale úplne normálne. Raz ročne v zime preventívne napojím na inteligentnú nabíjačku ale v podstate je po dvoch rokoch v stave "ako nová". Auto neštartuje z tejto malej baterky takže nie je tak namáhaná.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Anys
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: stř 25.09.2019, 09:46

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od Anys »

včera ani nabíječka nepomohla a dneska se nenastartovalo.
Jaký je tedy systém dobíjení této 12V baterie? Měl jsme zato, že když běží motor, tak se 12V dobíjí. Ona se tedy dobíjí pouze jízdou?

Narazil jsem na tuto:
https://www.autodily-pema.cz/autodily/t ... uctId=8758

rozměrově by měla být schodná s originálem i plus je vlevo.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od slabostka »

ako som písal kľudne aj takáto...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
MarPel
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 20.07.2019, 15:23

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od MarPel »

Než jsem vyměnil odcházející 12V autobaterií, tak jsem občas použil jump starter. Malá krabička, ale v případě nouze zastala startovací kabely a druhé auto. Vozím to dnes jako pojistku, jen to preventivně občas dobiji kvůli samovybíjení.
Auris TS HSD
Prius W3 HSD
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od biscuit »

taky používám a benzínový auto nahodí téměř za všech okolností.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od jarson »

sice to nemam,ale videl som to v tescu vo výpredaji/akcii za cca 25? neviem presne. Taka trochu väčšia power banka na prvý pohlad. To myslíte?
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
MarPel
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 20.07.2019, 15:23

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od MarPel »

Přesně tak, to bude ono. Když má člověk baterii novou, nebo relativně OK, tak to většinou je jen škatulka co se vozí navíc, ale já měl starší baterii, pak něco dělal na autě a dlouho mi svítilo uvnitř světlo a druhý den jsem nenastartoval, nebo ženská chvátala na autobus a nevypnula světla, takto jsem to pak jen připojil k baterce, zapnul a auto se okamžitě oživilo. Teď mám sice novou baterii, ale v kufru to nic nezabere, tak proč to nemít pro všechny případy sebou.
Auris TS HSD
Prius W3 HSD
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od jarson »

Aha. No a ako dlho to v tom kufru vydrží tak nabite aby to fungovalo? Mam važnu obavu, že ked jedneho rana pri minus 18 nahodou bude baterka po smrti, tak mi asi tato vec ležiaca pol roka v zabudnutí v kufri asi moc nepomože....alebo sa mýlim? vyžaduje to predsa asi nejaké pravidelné nabitie , že? Ako casto a ako dlho sa to nabíja?
Aka je tvoja skusenost realna?
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
MarPel
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 20.07.2019, 15:23

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od MarPel »

Kupoval jsem to asi před třemi roky na Amazonu kvůli autu ženy, který je silný diesel a jezdí krátké trati a občas to prostě AGM baterka již nedávala. Tam jsem to ale nepoužil, ale víc než tříčtvrtě roku, rok, to leželo bez povšimnutí v jejím autě pod sedačkou a když jsem to pak nabíjel, tak ze čtyř diod svítitly tři, takže to samovibíjení nebylo až tak hrozné. Prius naštěstí nepotřebuje žadný velký proud na který je tato věc stavěná, je to opravdu jen o nahození elektroniky. Jak se to dlouho nabíjí nevím, nabíjel jsem to jen párkrát, ale je to jak klasická powerbanka co má 15.000 mAh.
Určitě pokud někdo má kebely, tak není důvod to za toto měnit, každý to nevyužije, já už to mám, tak to je v rezervě a snad nebude třeba.
Auris TS HSD
Prius W3 HSD
Uživatelský avatar
zetk
Člen Týmu
Příspěvky: 36
Registrován: pon 04.05.2020, 06:20
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od zetk »

Taky mám něco takového z Aliexpressu za 25 USD, zatím jsem to ještě na startování auta nepoužil (snad nebudu muset), jen jsem to párkrát využil jako svítilnu a po zhruba půl roce co to mám to ukazuje cca 89% (jen jestli je to pravda).
Prius 2 [2007] (první auto)
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od slabostka »

25usd to je značná časť ceny novej baterie...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
MarPel
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 20.07.2019, 15:23

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od MarPel »

Může být, ale v některých situacích peníze neřešíš a jsi rád za možnost okamžitého řešení problému, když ti to v danou chvíli vytrhne trn z paty :-) .
Startovací kabely také člověk neřeší, něco také stojí a stejně si je člověk většinou koupí, co kdyby... Už se mi stalo, že mi nečakeně z ničeho nic chcípla baterie při dlouhé cestě, zastavil jsem, zašel si na zmrzlinu a už nenastartoval.
Určitě je lepší mít novou baterii (navíc tady je opravdu jen za pár kaček), než se snažit za každou cenu držet staré baterie na kterou se nemůžeš spolehnout :-)
Auris TS HSD
Prius W3 HSD
Odpovědět

Zpět na „Prius“