Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

vše ohledně modelové řady Prius
rosierepraha
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: úte 27.05.2014, 10:18

Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od rosierepraha »

Včera jsem mel problém nastartovat po ctrnacti dnech dovolene. Byla to baterka a protože bydlim v panelaku tak jsem ji vyndal a samozrejme si zavrel kufr když jsem sel domu nabijet :lol:

Nabil ,ale jak do kufru ? Snadno.
Staci modelarska baterka . Ja modelarim tak mam 3S lipol baterku 3000 mAh a tak jsem ji přes zadni sedadla se jal přes krokodýlky / svorky cvaknout na kontakty auta.
Po usednuti za volant,zasunuti klice/ovladace naskocil pocitac. Vypnul a vyndal ovladac a procvakal zamykani a odemykani nez se naparoval . Po naparovani jsem uz zadne dveře otevrel.
Namontoval nove nabitou baterku a hotovo.

K tem symptomum : Nejaky cas jsem pozoroval , ze se mi zacala zvyšovat spotřeba . Zacalo to nenapadne pozdejsi a pozdejsi vypinani motoru na krizovatkach . Vse je dano tim,ze si auto zije vlastním životem a snazi se baterii dobit i v době kdy by mel motor zhasnout . Ja mam šest let starou baterku a opravdu to zacina nenapadne spotřebou,nevypinanim motoru az dojde na den ,,D,, :lol: Na kratkych jizdach do práce se to muselo jednou projevit . Dokonce i ranni studene starty jsou ted znat. Motor bezi hned po nastartovani mnohem klidneji .

Doufam , ze Vam ma zkušenost byla trochu uzitecna . Pekny svatky a ja si jdu objednat novou baterku nez tahle lehne uplne.

A ještě něco.
Zjistil jsem,ze ve shrance/podbehu je voda.
Je tam odtok hned vedle baterky na samem dnu u Priuse II na leve strane baterie .
Jde vytlacit dolu sroubovakem a voda vytece. Kudy mi tam natekla ještě nevim,ale to najdu az budu menit baterku .
Jinak s tou malou baterkou si můžete pomoci při vymene jako takove a nevymaze se Vam pak nastaveni radia a další blbinky :D
pri.us
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: úte 05.08.2014, 18:54

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od pri.us »

Dik za podelenie sa so skusenostou.
Voda Ti tam mohla natiect odtialto: https://priuschat.com/threads/water-lea ... st-1949447
Ja som to zistil az ked som mal do polky vysky baterie zamrznutu vodu a v oblasti nahradneho kolesa bola voda do vysky cca 8cm, cize masivne zatekanie.
Vyriesil som to chemoprenom, ze sa k tomu vratim, ked bude v lete cas no a je to uz druha zima, co si na to spomeniem az ked niekomu radim pozriet sa tam. Dalsie leto uz ale urcite :D
manasek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 502
Registrován: čtv 02.10.2008, 21:08

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od manasek »

mozna si nemusel do kufru pres zadni sedaky zbytecne...stacilo otevrit kapotu a pres pojistkovou skrinku,je tam plusovy pod cervenou krytkou a minus na tlumic matici..ja to tak nabijim,pac mit rozdekleny kufr a otevreny kvuli kabelum,zbytecne... :D
jeste by me zajimalo,pokud by to nekdo vedel,zdali je mozne tok proudu i do velke baterie pri nabijeni??? :?: stava se mi u RXka,ze to necham do druheho dne a uz nekolikrat baterie na obrazovce v zelenem poli.. :D tak si rikam ,ze asi joo..protoze nikdy neprijedu domu na zelenou kapacitu..jeste to okouknu... :)
rosierepraha
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: úte 27.05.2014, 10:18

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od rosierepraha »

pri.us píše:Dik za podelenie sa so skusenostou.
Voda Ti tam mohla natiect odtialto: https://priuschat.com/threads/water-lea ... st-1949447
Ja som to zistil az ked som mal do polky vysky baterie zamrznutu vodu a v oblasti nahradneho kolesa bola voda do vysky cca 8cm, cize masivne zatekanie.
Vyriesil som to chemoprenom, ze sa k tomu vratim, ked bude v lete cas no a je to uz druha zima, co si na to spomeniem az ked niekomu radim pozriet sa tam. Dalsie leto uz ale urcite :D

To by mohlo byt asi ono :D Dekujuuu za tip ! :D Hned zítra se na to podivam . Je to jestli jsem to dobře pochopil nahore když otevřu zadni dveře ? VS
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od esprit »

manasek píše:mozna si nemusel do kufru pres zadni sedaky zbytecne...stacilo otevrit kapotu a pres pojistkovou skrinku,je tam plusovy pod cervenou krytkou a minus na tlumic matici..ja to tak nabijim,pac mit rozdekleny kufr a otevreny kvuli kabelum,zbytecne... :D
jeste by me zajimalo,pokud by to nekdo vedel,zdali je mozne tok proudu i do velke baterie pri nabijeni??? :?: stava se mi u RXka,ze to necham do druheho dne a uz nekolikrat baterie na obrazovce v zelenem poli.. :D tak si rikam ,ze asi joo..protoze nikdy neprijedu domu na zelenou kapacitu..jeste to okouknu... :)
Pochybuju, že by to připojilo velkou baterku bez klíčku. Spíš to může být teplotou baterky. Nebo taky napětí nezatížené baterky je vyšší.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od slabostka »

esprit píše:
manasek píše:mozna si nemusel do kufru pres zadni sedaky zbytecne...stacilo otevrit kapotu a pres pojistkovou skrinku,je tam plusovy pod cervenou krytkou a minus na tlumic matici..ja to tak nabijim,pac mit rozdekleny kufr a otevreny kvuli kabelum,zbytecne... :D
jeste by me zajimalo,pokud by to nekdo vedel,zdali je mozne tok proudu i do velke baterie pri nabijeni??? :?: stava se mi u RXka,ze to necham do druheho dne a uz nekolikrat baterie na obrazovce v zelenem poli.. :D tak si rikam ,ze asi joo..protoze nikdy neprijedu domu na zelenou kapacitu..jeste to okouknu... :)
Pochybuju, že by to připojilo velkou baterku bez klíčku. Spíš to může být teplotou baterky. Nebo taky napětí nezatížené baterky je vyšší.
- možno nám toyota tají že všetky hsd sú plug-in-y :D
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
rosierepraha
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: úte 27.05.2014, 10:18

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od rosierepraha »

Dobry video jak si zkontrolovat stav baterie na Priusu 2 . Ted jsem to zkousel a funguje to . Zaklad je dat klic do kam patri a neslapat na brzdu . https://www.youtube.com/watch?v=sVfVF1DSVZI
Loren
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pát 06.05.2016, 10:53
Bydliště: Říčany

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od Loren »

Kufr Lze otevřít i ručně, pod uzaverem je malé okénko, prsty zatáhnout za malou packu.
Loren
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pát 06.05.2016, 10:53
Bydliště: Říčany

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od Loren »

"ale jak do kufru" ? ... v příručce je návod, jak oddělat záslepku uprostřed pod zadními "dveřmi" zevnitř kufru a jak ručně otevřít kufr. V místě pod západkou zadní haubny, asi 3 cm pod úrovní podlahy kufru je to.

A k nabíjení: mně se tak jednou za 2 roky dík nepozornosti (necháno rozsvícené světlov kabině) totálně vyije 12V akumulátor.
Nabíjím ho na místě, v kufru, odpojím minus pól od Aku a svorky přímo na namontovanou baterku.

Ono ale taky stačí startovacími kabely a druhým autem Priuse "nastartovat" a od toho momentu bere 12V z Inverteru a jede i se zcela vybitým 12V Akumulátorem!
tuzezlypes
Řidič
Příspěvky: 220
Registrován: čtv 22.06.2006, 17:25
Bydliště: Jablůnka

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od tuzezlypes »

To se mi asi dnes stalo - včera jsem normálně jezdila celý den, přes noc auto v garáži. Dnes chci odjet a nic. Už jsem si všimla při otevírání dveří, že se neozval žádný typický zvuk, šlápnu na brzdu - mrtvá, tuhá, bez pohybu. Tak jsem to zkoušela a po chvíli to nějak naběhlo, auto se rozjelo. Dojela jsem to města a zpátky, vše v pohodě. Zajíždím do garáže, vypínám systém a jen takové potemnělé kontrolky a dál nic. Takže se to nenabilo ani jízdou a ta baterka 12V je totálně špatná? Má 7 let. Co dál s takto mrtvým autem? Když to dám na nabíječku přes motorový prostor (kufr je zamčený, tam se nedostanu), tak tím nabiju i tu 12V baterii? Chápu to dobře, že je tam nějaké místo, kde se dá připojit nabíječka a auto oživit? Má to spojitost i s velkou motorovou baterií, nebo to jde mimo ni? Jsem z toho dost nešťastná. V servisu jsem si už objednala náhradní baterii, ale jak se tam dostanu?
Toyota Corolla 1,4 VVTi
Toyota Auris HSD 1,8 SOL
Fiat Panda 1,2 4x4
manasek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 502
Registrován: čtv 02.10.2008, 21:08

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od manasek »

neboj se nic,jen mas tu malou baterku v haji :) v kufru..ja projistotu vozim sebou power banku trosku mam klid,ale kdyz odejde clanek,nebo nejaky slus,tak taky asi neodjedu,jinka velka baterie se nenabiji pres zasuvku.. :) zkus ji nabit,uvidis..
Uživatelský avatar
zetk
Člen Týmu
Příspěvky: 36
Registrován: pon 04.05.2020, 06:20
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od zetk »

Ahoj, muze nekdo doporucit nejakou konkretni powerbanku/modelarskou nabijecku/cokoliv na pripadne nastartovani palubniho pocitace/nebo nouzove nabiti 12V baterie, abych byl v pripade nenadaleho vybiti 12V baterie s autem schopny odjet a mohl otevrit kufr (bez toho, aniz bych tam lezl predem)?

Vim ze staci neco slabeho s 12V, ale nevim jak je to s amperama, moc tomu nerozumim, abych neco nekoupil a pak s tim neco neodpalil.
Prius 2 [2007] (první auto)
bohdan
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 03.01.2019, 14:24

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od bohdan »

Hledej cokoliv co ma moznost startovani.

Napr. Alza

Hlavne je fajn kdyz to ma baterii co nevybiji sama moc rychle.

Osobne mam King Car Jump Starter Zulu 19 19000mAh PLUS, protoze se mi libilo, ze to ma kompresor a je to v kufriku, ale zase je to drazsi nez klasicka china.
Toyota C-HR Selection Hybrid Azure 2018, 1.8 benzin 122 koní e-CVT 4x2
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od Tomi71 »

Hmm, dobré téma, taky mne zajímá, ať je člověk připraven kdyby něco. Může se vůbec Prius startovat přes kabely a naopak Priusem druhé auto, taky nejsem přes elektriku zrovna. Je to jako u jiných aut nebo to má specifika...
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Uživatelský avatar
zetk
Člen Týmu
Příspěvky: 36
Registrován: pon 04.05.2020, 06:20
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od zetk »

@bohdan: To vypada ale az zbytecne moc nadimenzovane, spis na startovani beznych vozidel, nebo ne? Nekde sem tusim cetl, ze staci nastartovat jen pocitac, ktery moc nezere a pak se jizdou dobije baterka, nebo se pletu? Ci snad je lepsi i dobit baterku, kdyz je vybita? Jsem v tomhle zacatecnik, tak v tom jeste tapu.

@Tomi71: No ja sem prave nekde cetl (tusim na priuschatu), ze Prius by se startovat z jineho auta pres kabely nemel a na startovani jineho vozidla pry nema baterie dostatecnou energii. Ale v manualu mam dojem ze je napsane, ze se muze baterie dobit pres kabely z jineho auta, tak nevim...
Prius 2 [2007] (první auto)
Odpovědět

Zpět na „Prius“