Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

vše ohledně modelové řady Prius
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od ježek2 »

https://d24bc9lyrt5en5.cloudfront.net/C ... ed.battery

...asi by to bylo nadlouho - podle manuálu čekat až se baterie při propojení nabije - možná jen zkusit po chvilce,jestli se to "Ready" rozsvítí...Zatím se mi to ještě nikdy u ničeho nestalo.... :mrgreen:
O tom startování -pomoci jinému vozu jsem taky někde četl.že to nejde...
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od slabostka »

a nebude to rovnako ako pri IIIgen. teda že sa dá štartovať spod kapoty? https://www.youtube.com/watch?v=lggi6wlm7NE
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od Tomi71 »

Zaklepat na dřevo, zatím se mi také nestalo, baterie je asi původní, nevím, jestli majitelka přede mnou asi měnila. Auto bude mít 13 let, rozhodně jsem si manuál a i návod z youtube uložil, zajímavé, díky....
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od ježek2 »

..můj odkaz na manuál je k mému P XW5.
na PII jsem v PC měl - jen už bohužel smazal...Možná by byl vhodnější na P III - ty už si jsou víc podobnější - mají baterii v kufru...
https://www.toyotaklub.cz/forum/viewtop ... 35&t=36060
..jak píše kolega nade mnou - startování od pojistek...
jestli má tolik roků - už je určitě vyměněná...mě na P II vydržela myslím 8 let...
bohdan
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 03.01.2019, 14:24

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od bohdan »

zetk píše:@bohdan: To vypada ale az zbytecne moc nadimenzovane, spis na startovani beznych vozidel, nebo ne? Nekde sem tusim cetl, ze staci nastartovat jen pocitac, ktery moc nezere a pak se jizdou dobije baterka, nebo se pletu? Ci snad je lepsi i dobit baterku, kdyz je vybita? Jsem v tomhle zacatecnik, tak v tom jeste tapu.

@Tomi71: No ja sem prave nekde cetl (tusim na priuschatu), ze Prius by se startovat z jineho auta pres kabely nemel a na startovani jineho vozidla pry nema baterie dostatecnou energii. Ale v manualu mam dojem ze je napsane, ze se muze baterie dobit pres kabely z jineho auta, tak nevim...
Tak kazda baterie co je v aute ma napsanej startovaci proud a to by mela zvladat i tahle power banka. Osobak benzin ma kolem 500A, naftak klidne 1000A a nakladak klidne i 4000A a vic. Zalezi na aute.

Fajn je ze tyhle power banky maj svetlo, blikacky (neco jako policie, sos). Nektery dokonce rezac pasu a kladivo na rozbijeni skla....

Ale hlavne tahle ma Li-Pol baterii, takze dlouho drzi kdyz se nabije. A zaroven je to fajn pod stan. Mobil z toho nabijes 4x :)
Toyota C-HR Selection Hybrid Azure 2018, 1.8 benzin 122 koní e-CVT 4x2
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od Tomi71 »

Myslel jsem si, že startovat cizí auto Priusem bych měl strach a ani bych nevěděl jak na to. No shodou okolností dnes článek o Priusu a zmiňují se tam i o bateriích. V mobilu mi šmírák google nabízí články a tenhle tam vyšel dnes i když ne se vším se dá v tom článku souhlasit i pak s tím odkazem a článkem o srovnání Priusu s Hyundaiem v plug-inech kde vyhrál podle nich Hyundai:
https://autobible.euro.cz/test-ojetiny- ... nestarnou/
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od slabostka »

no v tom článku sú zaujímavé veci typu : spotreba oleja Priusom? - ja teraz dávam 0W20, jazdím mimo mesta dosť svižne a nič nedolievam, zatiaľ... chladiačka - origo Toyota nie je G12+ ale niečo málinko iné.... aj toho oleja v prevodovke je viac.... a to porovnanie - no podľa mňa hybrid inej značky môže byť v niečom lepší ale komplexne sa na toyotu nič nechytá - napríklad dvojspojka bude v tom hyundai zdrojom skorých problémov a čo z toho že test vyhral keď majiteľ bude platiť?
Mal som hyundaja, sú to slušné autá ale technologicky je HSD od Toyoty top. Zatiaľ stále.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od Tomi71 »

Právě, s tím souhlasím, že HSD vítěží, ta dvouspojka bude problém, myslím, že v diskusi to tam i někdo píše. Ale z článku vychází Hyundai jako vítěz v několika porovnáních. Někdo ted někde chválí hybrid od Peugeotu, že je tam lepší projev hybridu a víc ho to baví, protože jako člověk řadil, někomu holt vadí ten variátor. Já bych do hybridu od jiné automobilky asi nešel...
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od slabostka »

Sila toyoty je v odladenosti systému - pilujú to desaťročia. Oni tie "iné" hybridy bavia do prvého problému - peugeot spojí priamy vstrek, turbo, dvojspojku a francúzsky prístup a to rozhodne po 100 000km začne baviť majiteľa. :D
Tie testy majú zásadnú slabinu - nič nehovoria o servisných nákladoch a spoľahlivosti.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od DavidDDD »

Předevčírem jsem nezapnul auto, psalo toho moc, svítilo a pískalo, chudák. Tak jsem večer připojil kabelly natočil, popojel a dneska dám novou baterku. Jestli by šla oživit, nevím, třeba, ale 5 let a 100tis km má asi nárok. Nerad bych se někde trápil s nepojízdným autem. Kdyby někdo chtěl starou (baterku) na pokusy, cena dle váhy sběrny, odběr Kolín.
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od ježek2 »

...a jakou budeš kupovat - normální Vartu,nebo "speciální" - jak je "doporučováno na zahraničních forech"..?? :biggrin: :biggrin:
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od DavidDDD »

Tak začíná to dobře, přivezl mi kluk Boshku a nejde tam :roll: :mrgreen: Takže mě bude stačit, když tam bude pasovat. Jsem nenáročný vesničan :D :D
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od DavidDDD »

Dílo se zdařilo, sice po připojení baterky chvíli nešlo zařadit (asi nabírá proud do obvodů :mrgreen: ), ale pár sekund a je to. Máte prosím někdo potuchu jak moc tou hadičkou na odvod plynů (jak se tu psalo ve vlákně baterek) něco teče ? U nové baterky nešlo hadičku nasadit, zbastlil jsem to pomocí brčka :D ale průtok se asi zůžil. ... :?
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od DavidDDD »

ježek2 píše:...a jakou budeš kupovat - normální Vartu,nebo "speciální" - jak je "doporučováno na zahraničních forech"..?? :biggrin: :biggrin:

Bosch za 1400,- tak uvidíme jestli to pojede :mrgreen:
Kdyby vydržela zase 5 let, tak budu spokojený.... :)
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
JirkaVejrazka
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 09.10.2018, 12:00

Re: Symptomy slabe 12V baterie Prius II a novejsi

Příspěvek od JirkaVejrazka »

Startovani pres kabely je uplne v pohode, delal jsem to s Priusem snad uz petkrat. Staci jen dodrzet postup z navodu.
Odpovědět

Zpět na „Prius“