Sezóna 2018

vše o dění ve Formuli 1
Odpovědět

Kdo bude šampionem v roce 2018?

Anketa končí za čtv 22.03.2018, 22:24

Lewis Hamilton
0
Žádná hlasování
Valtteri Bottas
0
Žádná hlasování
Sebastian Vettel
6
86%
Kimi Räikkönen
0
Žádná hlasování
Daniel Ricciardo
0
Žádná hlasování
Max Verstappen
1
14%
Sergio Pérez
0
Žádná hlasování
Esteban Ocon
0
Žádná hlasování
Nico Hülkenberg
0
Žádná hlasování
Carlos Sainz
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 7

Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Sezóna 2018

Příspěvek od Jakub Krčma »

Další rok, další thread... :D

Nejdůležitější informace o změnách atd.:

https://en.wikipedia.org/wiki/2018_FIA_ ... ampionship

Jen stručně:

Jezdci a týmy
* McLaren bude používat motory Renault
* Toro Rosso bude používat motory Honda a bude za ně jezdit Hartley a Gasly (kteří už si to zkusili letos)
* Sauber bude používat aktuální motory Ferrari a bude za ně jezdit Leclerc (takže Wehrlein půjde buďto úplně pryč nebo do Williamsu)
* Williams mě sice ještě oficiálně nepožádal, ale počítám s flekem u nich. :lol: :lol: :lol: Ty body nutné pro superlicenci se nějak ukecají... A že mě občas odveze sanitka se srdcem, to nějak ututlám... :lol: Největší sranda by byla, kdyby opět jezdil Felipe... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: To emocionální loučení atd.

Pravidla
* Auta budou mít ochranu hlavy jezdce. Např. proto: https://www.youtube.com/watch?v=KKXJKqInYi0 7:35
* Jezdci budou nosit rukavice s biometrickými čidly
* Za výměny komponent bude penalizace normálně 5 nebo 10 míst, ale při více než 1 penalizaci půjde jezdec jednoduše na konec pole (v pořadí podle času výměny)
* Místo 4 kusů všeho v roce 2017 budou v roce 2018 povoleny pouze tři kusy motoru, MGU-H a turba a dva kusy MGU-K, hybridní baterie a řídicí elektroniky. To znamená, že pokud výrobci motorů nezvládnou udržet spolehlivost na vynikající úrovni, budou příslušné týmy naprosto v pytli, ještě mnohem více než letos.
* Žádné žraločí ploutve a křídla T :D
* Smí se spalovat pouze 0,6 l oleje na 100 km (místo letošních 1,2 l)
* Nové hypersofty (měkčí než ultrasofty) a superhardy (tvrdší než hardy), všechny pneu o stupeň měkčí než letos
* Nové speciální gumy pro ukázkové akce (aby týmy nepoužívaly ukázkové akce jako ilegální testování)
* Za chybný start (Vettel Čína, Bottas Rakousko) bude možnost penalizace, přestože automatický systém nic špatného nezaznamená
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Luke_Luke »

2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Jakub Krčma »

Klasika

https://www.youtube.com/watch?v=Uk2p2nRK-p4

AC: Monza 1966 - Road Course - Toyota AE86 WR 2:00,587. Opravdový masakr... Ten chlap, co měl 2:00,663, není člověk. Sice měl jistě setup konkrétního auta osahaný z jiných tratí, ale stejně je to absolutně náročný čas. By mě zajímalo, zda a co jezdí v reálu. V reálném čase by byl prakticky neporazitelný. V reálu i sim, to je fuk. Má neskutečný cit pro brzdy. To bylo vidět už na Full Course s tím 12válcem Maserati... Musel jsem najet 3700 km, abych překonal (i když nakonec celkem výrazně) jeho výkon zajetý během 95 km. Součet mých osobáků sektorů je 2:00,479. Ale s tímhle vehiklem je každá zatáčka porod.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Luke_Luke »

Obrázek

Ja jezdim na starickem Logitech Momo a ne nejak extremne vykonnem PC a u nekteych zadokolek s vypnutym TC je problem to na tom volantu pochytat a porad jsem nechapal, proc tomu tak je. Nedavno jsem jezdil na Fanatecu s poradnym kompem a to je nebe a dudy, sam sobe jsem dal s Porsche GT3 na ringu temer 10 vterin, je to proste jina liga :wink:
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Jakub Krčma »

Je možné, že vliv volantu a pedálů je ještě podstatně větší, než jsem předpokládal. Někdo totiž někde zajede naprosto neskutečný čas během pár km, ale jinde jen celkem nic moc. Kdyby byli tak fenomenální, museli by to zajíždět všude. O to víc rád jsem, že vedu tabulku s cca desetiletým rozbitým G25, co má najeto víc než 1 milion km, možná mnohem víc...

Road Course 250 GTO 1:46,036 Uffff... Hardcore stuff... Součet osobáků mám sice mnohem lepší, ale je to ukrutné, slepit to dohromady...

Tak musím ještě x desetin srazit... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ale tohle je opravdu síla: http://www.radiators-champ.com/RSRLiveT ... 778&car=69

Vedu o více než 1,5 s. :lol: :lol: :lol: Na minutě a něco málo...

Od úterka (6. 2.) jsem out kvůli chřipce. Ale dnes už jsem se cítil dost OK na Full Course s 98T. Posunutí WR z 1:52,107 na 1:49,972 je srandovní. Až to uvidí Uno, tak ho klepne... :lol: :lol: :lol: :lol: A taky mě možná opět bannou, protože v prvním sektoru vedu o víc než 1 s. :lol:

http://www.radiators-champ.com/RSRLiveT ... 772&car=69

Je až neuvěřitelný, že proti takový raketě dokáže bejt F2004 ještě o x sekund lepší...

Nicméně to je taky JEDINÝ oficiální auto v AC, který je na Full Course momentálně rychlejší než 98T! Dnes jsem totiž posunul 98T před F138! O víc než 1 s. Ale to nic neznamená, protože s F138 tam mám najeto jen 5 kol. :lol: :lol: :lol:

Z dnešního WR s 98T moc radost nemám, protože ten kluk tam nechal 6700 km, aby ten WR získal. Ale je to Monza, takže se nedalo nic dělat. Je tam ještě SPOUSTA prostoru ke zlepšení. Tohle byla jen rychlovka po práci.

http://www.radiators-champ.com/RSRLiveT ... =20&car=69

To auto se mi zalíbilo natolik, že s ním asi projdu všechny tratě...

Tak jsem zjistil, že kromě prasklého plastu uvnitř volantu (který jsem sice předtím už opravil, ale znovu praskl, a to hned na dvou místech), špatného řazení a částečně opravených pedálů (brzda má nevyhovující pružinu ze spojky, plyn původní a spojka je mimo provoz) jsem měl ještě radikálně uvolněný držák rotačního enkodéru FFB. Celá krabička s IR snímačem volně plandala na krytu motorku. Jeden šroub byl uvolněn zcela, druhý z velké části. Při opravě jsem rovnou podlepil kotouč enkodéru plechovou podložkou, aby to drželo pohromadě, až kotouč nevyhnutelně praskne (je naprostý zázrak, že po TOLIKA km a při tolika různých poruchách volantu a pedálů ještě nepraskl). Po smontování zlobí řazení naprosto šíleně. Musím jít spát, pak to snad nějak dořeším... Ale už teď jsem dal WR v Club, takže i v tomto bídném stavu se to nouzově používat dá...

Zatím s 98T 29 WR ze 45. Brands Hatch je klasicky masox, protože to bylo zajetý celkem kvalitně na MNOHEM lepších gumách... Ale už jsem na dostřel. První a poslední sektor mám lepší než WR, druhej o chlup horší. Celkově už se to dá poskládat. Jen to zrealizovat. :lol: :lol: :lol:

Tak jestli mě nebannou za tohle, tak nevim...

http://www.radiators-champ.com/RSRLiveT ... 408&car=69

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

98T: 35 WR ze 45

98T: 44 WR ze 45, zbývá jen klasika - TB :D

Na současných gumách (verze AC 1.16.3) je toto opravdu náročné: http://www.radiators-champ.com/RSRLiveT ... 341&car=69

Tak mám ban a cca 4 WR odstraněny. Všechny na RBR (3 x National, 1 x GP, myslím). Od všech WR mám replay a car setup. Uvidíme, zda ten ban liftnou nebo je to konečná. Stejně během pár dní RSR končí. Ale ještě bych chtěl aspoň zkompletovat tu 98T (TB). A pokud možno i další věci (MKIV, RX7, Monza, RBR, Drift...).

A nemá to souvislost s jízdou. Vypnul se mi modem během session. A o pár hodin později už mi nešlo registrovat WR a několik jich zmizelo. Je tam problém v anti-cheat detekci. Přestože jsem po výpadku netu hned AC vypnul a dal přes Steam zkontrolovat integritu souborů (vše OK), tak prostě jejich systém u mě na RBR a někdy i jiných okruzích detekuje nějakou neexistující píčovinu, která mě zablokuje. Přitom hra je úplně sterilní, žádné custom auto ani trať.

Tak jsem offline beatnul x WR na Monza 1966 Full Course. Zbývá jich tam už jen velmi málo. Na RSR to sice není vidět, ale to neva. Až budu moct, tak všechno hodím na YT. V nějaké časově přijatelné formě, protože 10 GB na soubor opravdu uploadovat. A nejspíš prostě udělám site s WR v AC, protože ony stejně některé na RSR jsou o ničem, když tam lidi různě twistujou pravidla. Akorát to bude znamenat předělání x rekordů, protože v současnosti se legálnost rekordu řídí do velké míry RSR app (která na x místech nechá auto vyjet kompletně z trati bez postihu).
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Auta 2018

Příspěvek od Jakub Krčma »

Ty letošní auta, to je masox, vizuálně. To halo má jistě své opodstatnění, ale tisíckrát víc by se mi líbilo obyčejné sklo (tedy samozřejmě ne obyčejné...). A hlavně by to sklo skutečně dobře člověka ochránilo proti impaktu malých věcí. Tohle je tak akorát proti pneu. Ale když Rubensovi upadla ta pružina, Felipeho by tohle dost možná nezachránilo... A osobně si nedokážu představit, že by mi něco byť minimálně zaclánělo přímo před xichtem. Ony úplně stačí ty různé antény apod. Celkově ta auta působí takovým nesourodým, komplikovaným a masivním dojmem. Pro mě tedy nic sexy...
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Luke_Luke »

2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Maghreb »

Podla mna otrasne, ale ako povedal Toto Wolf, najradsej by to odpilil... Necudo.
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Jakub Krčma »

Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Předsezónní testování v Barceloně

Příspěvek od Jakub Krčma »

https://www.formula1.com/en/latest/head ... sting.html

Minulý rok měl Kimi 1:18,634. Letos by to mělo být ještě lepší, ale uvidíme, co na to počasí... Třetí den testování tam sněžilo... :lol: :lol: :lol:

AC: Reaktivovali mi účet, tak tam teď zuří brutální bitva o 98T. :lol: :lol: :lol: A dokonce s Čechem. :D Co jsem nemohl jezdit online, tak mi sebral x WR. Ale bohužel to vypadá, že má určitý limity...

S 98T mám opět 44/45 WR, ale na to T-B kašlu. Je to prostě jiný auto, než s jakym to ten jouda kdysi zajel. Ty jeho gumy musely držet jako přilepený. Navíc není vůbec o čem mluvit, protože ten držitel WR tam má JEDNO dojetí do cíle. :lol: :lol: :lol: Nepochybuju o tom, že by to šlo po šílenym úsilí překonat, ale prostě mě to nebaví. K času F138 8:42 se nedá ani přiblížit a F2004 je ještě o x sekund lepší... Takže prostě nemám žádnou motivaci dřít se na dosažení 10 minut...

Byl další souboj v Laguna Seca, tak jsem ho "ukončil". Mám tam ještě cca 0,5 s rezervu, kdyby něco... (podle současných osobáků sektorů s tímto setupem) :lol: :lol: :lol:

http://www.radiators-champ.com/RSRLiveT ... 552&car=69

Great news! RSR Live Timing pojede ještě rok! Hned jsem donatenul pár euro. :-)

To taky znamená, že budu mít dostatečnou příležitost "užít" si Trento-Bondone s 98T.

Ale momentálně dělám na nejpopulárnější kombinaci v tabulce (Imola - Tatuus FA01). První session přinesla jen 23. pozici (z 1562 lidí), 1,1 s za WR, ale sektorově jsem už cca 8., půl sekundy od WR, přičemž mám OK setup, který po mírném doladění bude stačit.
Naposledy upravil(a) Jakub Krčma dne čtv 08.03.2018, 07:42, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Luke_Luke »

2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Výsledky zimního testování

Příspěvek od Jakub Krčma »

The fastest laps of winter testing per team

Team Driver Date Tyre Time
Ferrari Sebastian Vettel Day Seven Hypersofts 1:17.182
McLaren Fernando Alonso Day Eight Hypersofts 1:17.784
Red Bull Daniel Ricciardo Day Six Hypersofts 1:18.047
Renault Carlos Sainz Day Eight Hypersofts 1:18.092
Haas Kevin Magnussen Day Seven Supersofts 1:18.360
Toro Rosso Pierre Gasly Day Seven Hypersofts 1:18.363
Mercedes Lewis Hamilton Day Six Ultrasofts 1:18.400
Force India Esteban Ocon Day Eight Hypersofts 1:18.967
Sauber Charles Leclerc Day Eight Hypersofts 1:19.118
Williams Sergey Sirotkin Day Eight Softs 1:19.189

Mercedes jel zjevně leháro... :lol:

The most laps completed per team

Team Number of laps
Mercedes 1,040
Ferrari 929
Toro Rosso 822
Williams 819
Renault 815
Sauber 786
Red Bull 783
Force India 711
Haas 694
McLaren 619
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Maghreb »

Mna pobavil McLaren renault a ich spolahlivost. Som zvedavy, kto bude spolahlivejsi a rychlejsi. Ci McLaren Renault alebo Toro Rosso Honda :) A co na to potom povie Fernando.
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Luke_Luke »

Fernando tusi a proto letos podepsal kontrakt na kompletni sezonu WEC vcetne Le Mans :-)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Jakub Krčma »

Tak už jen "pár hodin" a máme tu první páteční trénink... :D Sem napnutej jak kšandy, ovšem až do kvalifikace je možný, že týmy budou mlžit ohledně reálný výkonnosti...
Odpovědět

Zpět na „Formule 1“