Auris Hybrid a baterka

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od karlos76 »

[quote="p1947"]Karlos76- nevím jací odborníci u českého zastoupení ...

Věta měla znít takto:
Mám, předpokládám originál, YUASA S34B20R. Předpokládám proto, protože jsem nekupoval nové auto, ale ta baterie tam nyní je určitě :-). A nevypadá to, že by se tam dala dát větší. Ono toho místa v kufru v rohu zase tolik není. Udělal jsem i foto, ale neumím přiložit. Dává to error. Nicméně u mně náhodou zastavil nový prius, dal jsem se s chlápkem do řeči a ukázal mi baterii pod přední kapotou a 45Ah.
Viz zde, jakých vozů se tato kapacita týká.
https://batterymarket.eu/en/yuasa-hj-s3 ... ar-battery
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od slabostka »

asi nebude problém s miestom, u mňa na starom aurise je to o držiaku - ak ho vyhodíš von musíš poriešiť iný....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
bohdan
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 03.01.2019, 14:24

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od bohdan »

p1947 píše:Karlos76- nevím jací odborníci u českého zastoupení v Praze Emil Frey jsou,ale když se podíváš na internetu na stránky v Německu tak tam jasně píšou,že i v AURISU 1 je originálně osazen akumulátor GS YUASA typ HJ-46B24R což představuje 45Ah 325 A a je rozměru 238x129x227.Tebou uváděný typ je 35Ah 272 A a rozměrů 197x129x227. Divil bych se,že Auris 2 by měl menší jak kapacitou tak rozměrem. Změř si tu tvoji a dle výše uvedených parametrů budeš mít jasno.K doporučení tam dát třeba od Banneru. Nedělal bych to neboť ani oni nevyrábějí baterie na technologii AGM. Na německých stránkách jsem se dočetl,že se sešli zástupci Toyoty Boschu a Varty a řešili používání baterií u aut HSD a došli k závěru,že je-li v autě nainstalována baterie AGM a podle toho je navržena správa nabíjení akumulátoru,zůstává na místě jedině AGM.HSD má nabíjecí napětí 14,7-14,8 V běžná baterie max. 14,4 V. V ČR když budeš chtít originál tak jsem schopen ti dát typ kde ji za 4200 Kč seženeš./Tu s vyšší kapacitou/.
NO v CH-R mam klasickou (ne AGM) ale aspon 55Ah. Dokazal by si sehnat neco lepsiho? Jako ona ta baterka asi staci na vsechno ale jak pises tak zivotnost nic moc a hlavne parkovaci kameru to nezvlada moc dlouho :(
Toyota C-HR Selection Hybrid Azure 2018, 1.8 benzin 122 koní e-CVT 4x2
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od p1947 »

bohdan- to tam v tom CH-r byla normální baterie a jaké značky a typu? Kolik prostoru máš na ni? Divím se tomu proto,že v HSD jsou velké vybíjející i nabíjející proudy a klasická dle expertů do pěti let "zkolabuje".
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od p1947 »

karlos76- skutečně podle katalogu čísel vydaný fa Toyota je v AURISU uvedena baterie kterou jsi uvedl.Vzhledem k tomu,že je o stuneň níž než jsem já uváděl tak ta stojí okolo 3,5 tis.Kč a pokud se o ni majitel stará tak by měla vydržel minimálně 9 let neboť se jedná o baterii AGM kterou tam výrobce dával.
Pro bohdana -skutečně opětovně dle katalogu výrobce a obj.čísel originálního dílu je uveden na CH-R baterie Varta C 30 Silver o rozměru 207x175x190.Tuto baterii neznám takže nevím její schopnost vydržet vyšší nabíjející i vybíjející proudy.To zřejmě uvidí čas.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od slabostka »

pozeral som niečo o tých bateriách a nie som elektrikár ale nič o tom žeby sa klasické nabíjali nižšími hodnotami som nenašiel, naopak agm sú citlivejšie a napätie nesmie presiahnuť hodnoty ktoré klasike neublížia...

Akumulátory řízené ventilem VRLA, hermetizované, s vázaným elektrolytem:
(Akumulátory gelové a AGM)
Tyto akumulátory se nabíjejí pouze do hodnoty plynovacího napětí. Neuvádí-li výrobce jinak
je toto napětí 2,40V až 2,47V/čl při teplotě +20oC. Vyšší napětí akumulátor poškozuje, nižší
napětí není na závadu, ale prodlužuje se doba pro dosažení znaků plného nabití.


Akumulátory s kapalným elektrolytem:
Na této hodnotě (2,4 V/čl), upravíme velikost nabíjecího proudu In, který snížíme na hodnotu
In = 0,05 až 0,06 C.
Nabíjení se ukončí po dosažení znaků plného nabití, t.j 2,7 V/čl (16,2V), hustota elektrolytu
1,28g/cm3
. Při těchto hodnotách je zcela dokončen proces desulfatace. Pokračovat v nabíjení
by bylo zbytečné – dobíjecí proud způsobuje pouze rozklad vody na kyslík.

čiže mne to vychádza presne opačne - klasika znesie viac ako agm čo sa týka nabíjania.... čiže nemám obavu že som vymenil origo za obyčajnú aj keď som o tom predtým vôbec nerozmýšľal - zadal som si auto vo vyhľadávači výrobcu a kúpil som...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
bohdan
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 03.01.2019, 14:24

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od bohdan »

p1947 píše:bohdan- to tam v tom CH-r byla normální baterie a jaké značky a typu? Kolik prostoru máš na ni? Divím se tomu proto,že v HSD jsou velké vybíjející i nabíjející proudy a klasická dle expertů do pěti let "zkolabuje".
Tak jeste hur. Blbe jsem si to pamatoval. Je tam 45Ah (360A) a vyrobce asi bude MUTLU? Jinak rozmery presne nemam, priblizne 230x190x300, nemel jsem ji venku a ani netusim jestli se meri ta zakladna, ale prisla mi dost malicka.

A prave bych chtel neco s lepsi kapacitou protoze to kameru utahne jenom par hodin.
Toyota C-HR Selection Hybrid Azure 2018, 1.8 benzin 122 koní e-CVT 4x2
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od karlos76 »

Karel_IV píše:
karlos76 píše:Muzes poslat link na USB power banku? To ctu poprve, ze by to zvladla... A jak ji zapojis?
Je jich dost. Já používám tuhle: https://www.westmxshop.cz/power-box-pb01
Určitě najdeš a vybereš si.
https://www.bmshop.eu/p/jumpstart-power ... 1-5+000+Kc
https://www.mall.cz/nabijecky-autobater ... &utm_term=

Zdravim, tak jsem po predlouhem vybirani nakonec koupil asi nejlevnejsi Power Jumper...
https://www.aliexpress.com/item/30000mA ... st=ae803_5

Dekuju za tipy, ale nakonec jsem se rozhodl, ze nema cenu kupovat neco za 2-3 tisice, kdyz na start auta to mozna nevyuziju vubec a pouzivat tu cihlu jako power banku mi neprijde komfortni. Otazka byla, co ten levnej kram z ciny bude umet?
Vzhledem k tomu, ze jsem nechtel cekat, az se baterie vybije nebo ji vedome vybijet, proste jsem baterku odpojil a zapojil jumper naprimo. Tedy jsem se pokusil "nastartovat" jen na Jumper. A ono to slo! Nastartoval jsem asi 5x zasebou a v pohode. Pak jsem jeste rozsvitil potkavacky (LED) a zase to 3x po sobe nastartovalo.
Zaver tedy je - pro majitele HSD - nebojte se poridit levnejsi Jump starter. Tenhle mnou uvedeny vazi 270g, 2x nabiju svuj telefon 4000mAh .... Tedy zatim v pohode maka jako standardni power banka.
Neni to reseni na vybitou baterii, ale spis jako pojistka, az zase necham neco svitit. Ctyri stovky za pocit jistoty s moznosti dalsiho vyuziti mi prijde vyhodny. Pozdeji jsem si ale uvedomil, ze po nastartovani zacne hybridni system dobijet bateri..., na to asi jump starter staven neni, protoze se ma pripojit vzdy pres baterii... no asi se nic nestalo... ale zapojovat bez baterie jako doporuceni urcite nedavam.
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
bohdan
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 03.01.2019, 14:24

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od bohdan »

Jako cena super.

Jen bych vyskousel jestli se sama nevybiji. Preci jenom nepotesi kdyz to budes potrebovat a bude vybita. Klasicke baterky se vybijeji samovolne.

A taky bych pokud to budes vozit v aute kouknut jestli to vydrzi (nebo nejak otestoval) aspon tych 50 stupnu?
Toyota C-HR Selection Hybrid Azure 2018, 1.8 benzin 122 koní e-CVT 4x2
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od karlos76 »

Jak jsem psal, to co jsem koupil je oproti kvalitnim a drahym starterum drobek, takze to v aute nenechavam a nechavat nebudu a normalne to pouzivan jako power banku. V aute mam akorat ty kabely. Jinak operating temperature 0-60, no na palubce v lete to nechavat nebudu...
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od karlos76 »

Ahoj, zaktualizuji info, od te doby co jsem chtel menit original 12V baterii uplynulo 5 let, jump starter jsem potreboval pouze 2x a porad mam original, tedy baterie ma 9let.
Starter jsem teda jeste pouzil na prius plus...
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
Odpovědět

Zpět na „Auris“