Auris Hybrid a baterka

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od MartinHSD »

klasická baterka je tam na řadu jiných věcí +- jako v každém jiném autě. Jen je docela malá, jelikož není potřeba na startování.

co se záruky u auta co bylo servisováno jinde než autorizovaném servisu týče, tak je to skoro utopie, zákon to sice "umožňuje" ale reálně to stejně asi žádný jiný servis nesplní, ne že by mechanik byl horší to určitě ne, někdy spíše naopak, ale to co musí splňovat je pro každého majitele servisu skoro nezajímavé. Trochu to funguje u koncernu VW tam co vím tak to pár větších servisů nabízí, ale cenově jsou vesměs na úrovni autorizovaného. Navíc pozor zákon, řeší pouze zákonnou záruku 24 měs, co je nad již upravují pouze podmínky výrobce.
Naposledy upravil(a) MartinHSD dne pon 15.01.2018, 12:31, celkem upraveno 2 x.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
eMeM
Navigátor
Příspěvky: 149
Registrován: ned 12.11.2017, 10:39

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od eMeM »

Bateria sluzi len na zapnutie /kontrolu samostatneho hybridneho systemu a udrzbu ostatnych systemov (odomykanie auta, imobilizer/alarm, vnutorne osveltenie, atp.) - pred tym ako sa zapne hybridny obvod. Preto ma aj taku malu kapacitu aku ma.
petrStone
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 20.01.2015, 15:09

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od petrStone »

Mam jednu otazku.

Kdyz dobijim baterku v aute, ta co je v kufru, jak se po te da dostat do kufru, abych nemusel lezt pres 1 radu sedadel.
A co takhle kdyz baterku nabijim doma, jak ji lze zpetne namontovat?

Jaky je spravny postup, kdyz baterku vyndam, aby mi auto zustalo zamcene?

Diky moc za odpovedi.
Toyota Auris TS HSD
Kia cee'd Sporty Wagon, 1.6 CVVT
Volkswagen Vento, 55kw
Škoda 120 L
edo1988
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: pon 06.11.2017, 21:55

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od edo1988 »

Prepáčte mi, že sa hlúpo pýtam. Nerozumiem tomuto: modelový príklad - auto má vybitú hlavnú (High Voltage) batériu a auto nerozhýbe (nenaštartuje- pomenujme to akokoľvek).
Teraz to bude znieť ako sci-fi: Teda odmontujem cca 40kg batériu, ktorá je pod sedadlami, potom ju opatrne prenesiem a dám pod nabíjačku na x hodín? Pracovné napätie nabíjačky je 12V, ale nominálne napätie HV batérie asi okolo 200V. Na nabíjacom prúde taktiež nezáleží? A čo na to elektronika, ktorá naisto bude aj na samotnej baterke?
Ja by som sa bál svojpomocne nabíjať baterku, ktorá stojí 3000€.
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic (Active Trend) 2017
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od MartinHSD »

edo1988 : špatně pochopená otázka, která byla docela vzláštně položena :-), tazateli nejde o baterii pod sedačkami, ta by se ani vybít neměla, ale o běžnou malou baterku která je umístěna v boční části kufru místo v motorovém prostoru jak je to běžné u většiny normálních aut.

PetrStone : jestli tomu dobře rozumím, tak řešíš případ, bude-li malá baterie zcela vybitá a nepůjde otevřít kufr, ale jen mechanicky dveře auta. Dle mne se s dveřmi otevře kufr, připojím nabíječku a hotovo, to mohu udělat doma před domem. Když budu bydlet v bytě a budu muset baterku odnést domů tak ji jednoduše demontuji a zamknu auto mechanicky.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od maxwell »

píše ta co je v kufru...tam žádná haj voltidž není..... a opravdu,pokud ji vyndáš, můžeš mechanicky zamknout jen přední dvéře..... zadek je na elektriku, musel by jsi leda mít nějakou další baterku....
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od p1947 »

Vážení, na některém zahraničním servru jsem se dozvěděl,že to majitelé HSD aut řeší takto. Seženou jakoukoliv třeba i malou ,ale 12V baterii,kterou provizorně zapojí než nabijí doma tu z auta.Bez baterie lze jen "zabouchnout" páté dveře a klíčkem přední dveře u řidiče. Vzhledem k tomu,že NEJDE centrál tak klíčkem nezavřu ostatní dveře.Zatím jsem toto neřešil,ale snažil bych se to řešit tak jak jsem v záhlaví napsal.
petrStone
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 20.01.2015, 15:09

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od petrStone »

Diky za odpovedi. A ano psal jsem v kufu, ne co je pod sedackama.
Toyota Auris TS HSD
Kia cee'd Sporty Wagon, 1.6 CVVT
Volkswagen Vento, 55kw
Škoda 120 L
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od ondrik »

a nejde to AJ v aurise HSD tak, ze:
1. odmontujem baterku
2. otvorim kapotu, najdem plusovy kontakt v poistkovej skrinke, velkym cervenym oznaceny a zakryty
3. pripojim vymontovanu baterku cez kable, startovacie, alebo akekolvek (trochu hrubsie), pokial ma aspon tolko energie aby zamkla dialkovym auto
4. zamknem auto dialkovym, alebo klucom u sofera (zamkne sa mi cele auto)
5. nabijem baterku
6. pridem k autu, klucom odomknem soferove dvere a otvorim kapotu.
7. Pripojim baterku opat k plusovemu kontaktu (a nejaku kostru samozrejme)
8. dialkovym zamknem/odomknem, aby sa mi odomkol kufor. Otvorim kufor vzadu (bez elektriky nepojde!)
9. odpojim baterku pod kapotou a namontujem v kufri

...pokial je baterka v kufri vybita na totalku, v bode 3-4 zamknem ostatne dvere zvnutra auta a soferove klucom. Alebo aj ak sa mi nechce pripajat baterku pod kapotou :wink:
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
edo1988
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: pon 06.11.2017, 21:55

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od edo1988 »

Ďakujem za vysvetlenie.
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic (Active Trend) 2017
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od tomikm »

To jako někdo vybije 12V baterku na totál tak, že ani neodemkne auto centrálem? To se mi moc nezdá. Ale, kdyby se mi toto snad někdy stalo, tak mechanicky odemknu řidičovi dveře, otevřu kapotu motoru, připojím záložní zdroj přes kabely, "nastartuji" a v tu chvíli se mi začne dobíjet 12V baterka a nepotřebuji k ní tahat nabíječku.
Pokud se snad 12V baterka zcela vybije, stejně už bude mrtvá a bude nutné ji vyměnit, nebude držet kapacitu.
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od CommonUser »

Toto bola a asi aj zostala znama vada Aurisov HSD. Dost sa to omielalo v DE.
Je jasne, ze HSD menej dobija 12V bateriu, ale vysledok je ten, ze tam proste davali nekvalitne 12V baterie - velke samovybijanie.
Priusy na toto masivne netrpeli. Ake su rozdiely v 12V baterkach u Aurisu a Priusu netusim, to by mohol nejaky majitel Priusu napisat.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od slabostka »

Otázka do pléna: malá baterka vybitá, motor nefunkčný - jediná cesta zvnútra a vymeniť - dobiť batériu? Nejdú piate dvere zvnútra otvoriť?
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od MiBo »

Co tak tento clanok:

" Nespolehlivost baterií moderních aut: Jak je to ve skutečnosti s jejich výdrží?"

http://www.auto.cz/nespolehlivost-bater ... jet-125770
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od slabostka »

fajn ale ja sa potrebujem oživiť auto ktoré je mrtve pred odťahom.... ale inak nie je problém s bateriami ale s dobíjanim ktoré je vymyslené "novo" a debilne.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „Auris“