Auris Hybrid a baterka

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od maxwell »

no vidíš...na prohlídky nejezdíš, ale reklamovat by jsi chtěl.... poslal bych tě ke garažníkovi, ke terému jezdíš, ať ti tu na záruku vymění...
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od kadel »

Co ma spolecnyho spatna baterka s prohlidkama? Jako kdyby jezdil na prohlidky, tak ta baterka neodejde?
RAV4 HSD FWD
cibalko
Člen Týmu
Příspěvky: 29
Registrován: pon 18.12.2017, 20:22

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od cibalko »

Maxwell, neviem odkial si prisiel na to,ze nejazdim na prehliadky???
Ak si narazal na to AT, tak je to autorizovany Toyota servis v Ziline.
Auris TS Hybrid 2016
eMeM
Navigátor
Příspěvky: 149
Registrován: ned 12.11.2017, 10:39

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od eMeM »

karel: každé auto čo som mal malo v záručných podmienkach napísané v akých intervaloch treba auto priviesť do autorizovaného servisu na prehliadku, inak sa stráca záruka.

Takže asi toto mal na mysli autor myšlienky.
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od kadel »

Prave do autorizaku jezdit nemusis, ale ja teda jezdim. S nikym se pak nechci dohadovat. V jednom foru jsem dokonce cetl, ze automobilky musi garaznikum zpristupnit dilenske prirucky, i kdyz za poplatek. Treba na hodinu si "pronajmes" manualy. Pochopil jsem to tak, ze auto bez razitek koupil.
RAV4 HSD FWD
cibalko
Člen Týmu
Příspěvky: 29
Registrován: pon 18.12.2017, 20:22

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od cibalko »

Ale zaruka ti plati len pokial auto servisujes v autorizovanom servise, ci sa mylim?
Auris TS Hybrid 2016
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od kadel »

Ne ne, zaruka plati kdyz auto servisujes. Je jedno kde, jen musis mit asi zaznam. Jmenuje se to blokova vyjimka...
RAV4 HSD FWD
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od tomikm »

kadel píše:Ne ne, zaruka plati kdyz auto servisujes. Je jedno kde, jen musis mit asi zaznam. Jmenuje se to blokova vyjimka...
Netýká se to jen zákonné 2 leté záruky? Mám za to, že pokud by uživatel chtěl uplatnit 3 nebo až 5 letou záruku, co Toyota nabízí, pak nejspíš musí jezdit do autorizáku.
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od ondrik »

a aku reklamaciu ti teda uznali?
ja ze ti vymenili tu 12v baterku...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
cibalko
Člen Týmu
Příspěvky: 29
Registrován: pon 18.12.2017, 20:22

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od cibalko »

Nie,bateriu nevymenili. Iba ju dobili a vymazali chybove hlasenia. A neplatil som nic.
Auris TS Hybrid 2016
cibalko
Člen Týmu
Příspěvky: 29
Registrován: pon 18.12.2017, 20:22

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od cibalko »

Tak auticko zatial slape...aj central rano vpohode otvoril. Este som ale nestihol zmerat bateriu,ci sa da na nu spolahnut.
Auris TS Hybrid 2016
edo1988
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: pon 06.11.2017, 21:55

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od edo1988 »

eMeM píše:Len pre ujasnenie - Mas nove auto pol roku a mas vybity oloveny akumulator? Ten by sa mal dobijat z hybridneho systemu - ale nie v pripade, ze auto stoji. Akym sposobom pouzivas auto - ake dlhe jazdy robis a ako casto?
Do hybridov sa nevyznám, ale nie je to tak, že do 50km/h to jazdí na uloženú energiu (články pod zadnými sedadlami) a až potom sa zapína benzínový motor? Teda má to asi aj štartér a alternátor, alebo sa mýlim? Nový olovený akumulátor by sa samovoľne nevybil za 6 dní - buď sa nedobíjal dlhšie a/alebo ho niečo "vycucalo".
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic (Active Trend) 2017
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od slabostka »

je to trošku inak, auto nepotrebuje štartér a alternator ako taký lebo tieto funkcie zabezpečujú elektromotory.

Bloková výnimka síce existuje len si treba prečítať ako je to tam napísané: auto musí byť servisované v súlade so servisným manuálom výrobcu a náradím,nástrojmi,prístrojmi ktoré výrobca úvádza. Takže v praxi ktorý neznačkový servis má po ruke napr. Toyota service manual a ide podľa neho náradím ktoré je tam uvedené. Ešte tak pri výmene oleja by sa asi dalo okecať ale takú výmenu rozvodov asi ťažko. Možno nám tu niekto napíše či je ľahko takto uplatniť záruku na chybu motora napr. Test hsd asi nikto iný neurobí...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
eMeM
Navigátor
Příspěvky: 149
Registrován: ned 12.11.2017, 10:39

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od eMeM »

edo1988 píše: Do hybridov sa nevyznám, ale nie je to tak, že do 50km/h to jazdí na uloženú energiu (články pod zadnými sedadlami) a až potom sa zapína benzínový motor? Teda má to asi aj štartér a alternátor, alebo sa mýlim? Nový olovený akumulátor by sa samovoľne nevybil za 6 dní - buď sa nedobíjal dlhšie a/alebo ho niečo "vycucalo".
Veľmi správne píšeš. Nevyznáš sa :-D

Nie je to tak, spaľovací motor môže ísť aj v rýchlostiach do 50km. Elektrický zase po rovine áut nevie rozbehnúť na vyššiu rýchlosť ako 50km/h (ani na tých 50), vie však udržať rýchlosť aj vyššiu keď je auto rozbehnuté.

Ako bolo napísané, nemá alternátor ani štartér, bolo by to zbytočné, elektromotor tam už jen slúži zároveň aj ako generátor a tento motor vždy poháňa len batéria hybridného systému, nikdy nie oslovený akumulátor, ani pri štarte spaľovacieho motora nie.
edo1988
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: pon 06.11.2017, 21:55

Re: Auris Hybrid a baterka

Příspěvek od edo1988 »

Tak ja som vychádzal z príspevku, kde na "Auris Hybrid" kontroloval "12V bateriu" ktorá mu ukázala 5,7V, atď... Na čo je potom ešte olovený akumulátor v hybride, keď ani neštartuje motor?
cibalko píše:Zdravim pani. Tak pripajam moj postreh s bateriou u mojho hybrida. Auto stalo 6 dni v garazi. Dnes rano som sa chystal do prace, odomykam a nic. Vsetko ostalo zamknute, dovnutra som sa dostal jedine klucom cez zamok. Samozrejme vsetko hluche, nic nefungovalo....zmeriam 12V bateriu a cuduj sa svete, mala 5.7V. V aute bolo vsetko vypnute,tak netusim,co ju mohlo tak vyzmykat... napichol som ju na nabijacku,tak uvidim,co to urobi rano.
Co vy nato? Stretol sa s tym uz niekto?
Btw, jedna sa o Auris TS Hybrid, 05/2016
petrStone píše:Ano mam vybity oloveny akumulator a auto 1/2 roku nove.
Ted momentalne kratsi jizdy asi 3-5 km a to 4x tydne.
Ale jednou mesicne zhruba 100 km.

Vim, ze auto dostava co proto:(
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic (Active Trend) 2017
Odpovědět

Zpět na „Auris“