Rezavy vyfuk - vymena i s katem a lambdou

vše ohledně modelové řady Carina
Odpovědět
Mara San
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: stř 29.11.2017, 10:43
Bydliště: Brno

Rezavy vyfuk - vymena i s katem a lambdou

Příspěvek od Mara San »

Ahoj,
mam rezavej vyfuk pod nerezovym krytem, je uplne prohnilej a deravej. Popravde i spoje jsou totalne prorezly a jsem rad, ze snad jeste drzi. Je to v useku za motorem, s katem az do dalsiho spoje.
Bud se podari zavarit anebo budu nejspis muset koupit novej i s katem. Neni to nejlevnejsi, navic mi rikal servisak, ze nova lambda je trochu loterie, ze fungovat muze a nemusi. Pokud bych kupoval i kat i lambdu, jak mam koupit abych mel jistotu, ze vsechno pojede bez problemu? Je to Carina E 2.0 GLi, r.v. 92. Diky.

Dal jsem to v Brne do servisu Auto Fasora ve Slatine.
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezavy vyfuk - vymena i s katem a lambdou

Příspěvek od Stan »

Upřímně moc tvojemu příspěvku nerozumím. Máš rezavej ten díl, co je kat jeho součástí a kousek před něj se šroubuje lambda, jo? Škoda, měl jsem na jaře jednu carinu, kde tenhle díl byl a nebyl v nějak katastrofálním stavu. Ale je už sešrotovaná. Každopádně lambdu jsem z ni vyndal a je k mání. Když to auto ještě jelo, tak s motorem žádnej problém nebyl, tak myslím, že jí nic nebude.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Mara San
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: stř 29.11.2017, 10:43
Bydliště: Brno

Re: Rezavy vyfuk - vymena i s katem a lambdou

Příspěvek od Mara San »

Stan: jo, ja to pochopil od mechanika tak, jak to pises. Co jsem tam videl, tak kat je soucast kusu vyfuku a mechanik k tomu prohlasil, ze soucast je i ta lambda.
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezavy vyfuk - vymena i s katem a lambdou

Příspěvek od Stan »

Tak pokud mechanik není blázen, nebo někdo tu lambdu nějak nevratně k výfuku nepřidělal (zalepeno, zavařeno), tak ju z výfuku normálně odšroubuješ.
Teoreticky kdyby ten díl měl stát majlant, tak mám kamaráda, kterej by asi byl schopnej to celý vyrobit na zakázku. Mě dělal z nerezu skoro celej výfuk na celicu a nebylo to drahý. A sídlí v Hulíně, což nemáš moc daleko.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Mara San
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: stř 29.11.2017, 10:43
Bydliště: Brno

Re: Rezavy vyfuk - vymena i s katem a lambdou

Příspěvek od Mara San »

Stan: mechanik se vyjadril, ze jsem pochopil, ze bude potreba novou. Pokud staci sondu jen premontovat, tim lip.
Uvidim zitra, co mi rekne po peclivy prohlidce a zhodnoceni. Dik.
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: Rezavy vyfuk - vymena i s katem a lambdou

Příspěvek od GammaRay »

Tak tohle téma mě zajímá, protože vůbec nemám tušení kolik ještě vydrží úchyty onoho zmiňovaného dílu u mojí Cariny. Nerad bych pak na dovolený někde na nějakém ostrově řešil výfuk. On zas nestojí nějak hodně:
https://www.aaavyfuky.cz/index.php?vyfu ... atalyzator
ale aby ten současný originál neměl větší životnost než nějaká takováhle náhrada :|
Stane, jaké by měl ceny za nerez tvůj kamarád pro tvé kamarády? :-)
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezavy vyfuk - vymena i s katem a lambdou

Příspěvek od Idaho »

Pokud by nedo chtel mam tu plechové svody na 4afe upravené pro carinu s prvním dílem výfuku že sedí na origo výfuk. Je to dobrý výměna za puvodní litinové co rády praskaj..
Mara San
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: stř 29.11.2017, 10:43
Bydliště: Brno

Re: Rezavy vyfuk - vymena i s katem a lambdou

Příspěvek od Mara San »

GammaRay píše:Tak tohle téma mě zajímá, protože vůbec nemám tušení kolik ještě vydrží úchyty onoho zmiňovaného dílu u mojí Cariny. Nerad bych pak na dovolený někde na nějakém ostrově řešil výfuk. On zas nestojí nějak hodně:
https://www.aaavyfuky.cz/index.php?vyfu ... atalyzator
ale aby ten současný originál neměl větší životnost než nějaká takováhle náhrada :|
Stane, jaké by měl ceny za nerez tvůj kamarád pro tvé kamarády? :-)

ja potrebuju z tohoto vyfuku

https://www.aaavyfuky.cz/index.php?vyfu ... atalyzator

dil cislo 099-840.

Nechat si udelat od Stanova znamyho v Huline dil i s katalyzatorem asi nejde. Na druhou stranu bych rekl, ze ani ted ten kat bohuzel moc nefunguje. No a novej pak uz jedinejako celej dil.
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: Rezavy vyfuk - vymena i s katem a lambdou

Příspěvek od GammaRay »

Jen podotýkám, že tohle byla první stránka s obrázkem výfuku kterou to našlo. Neznám tenhle obchod. Těch obchodů a dodavatelů výfuků a asi i výrobců bude vícero.
Viz. např.:
https://www.google.cz/search?q=v%C3%BDr ... e&ie=UTF-8
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Mara San
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: stř 29.11.2017, 10:43
Bydliště: Brno

Re: Rezavy vyfuk - vymena i s katem a lambdou

Příspěvek od Mara San »

GammaRay píše:Jen podotýkám, že tohle byla první stránka s obrázkem výfuku kterou to našlo. Neznám tenhle obchod. Těch obchodů a dodavatelů výfuků a asi i výrobců bude vícero.
Viz. např.:
https://www.google.cz/search?q=v%C3%BDr ... e&ie=UTF-8

Mechanik sehnal jinde jinej i s novou lambdou, stara je udajne nepouzitelna, rezava. Tak sem mu rekl, ze pokud to bude v pohode funkcni, tak at to vymeni. tvaril se, ze to musi fungovat, proc by ne, tak uvidim.
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezavy vyfuk - vymena i s katem a lambdou

Příspěvek od Stan »

GammaRay píše:Tak tohle téma mě zajímá, protože vůbec nemám tušení kolik ještě vydrží úchyty onoho zmiňovaného dílu u mojí Cariny. Nerad bych pak na dovolený někde na nějakém ostrově řešil výfuk. On zas nestojí nějak hodně:
https://www.aaavyfuky.cz/index.php?vyfu ... atalyzator
ale aby ten současný originál neměl větší životnost než nějaká takováhle náhrada :|
Stane, jaké by měl ceny za nerez tvůj kamarád pro tvé kamarády? :-)
Gammo, jak dám carinu dokupy (rozborka a odrezení šoférových dveří), tak se s ní asi zajedu ukázat k tomu kámošovi, co mi dělal výfuk na čeldu. On to nejdřív musé vidětm, aby byl schopnej odhadnout náročnost výroby a cenu. Ale aspoň u mě to vypadá, že velká část trubek výfuku je ještě furt origo, ptž jsoiu nerezový. Ale mám právě v prdeli a netěsnící spoj za katalyzátorem a taky už mi prohnily ty nerezový obaly obou tlumičů. Tak možná to dopadne tak, že se použijou některý stávající trubky a vyrobí se nový tlumiče. Minimálně na jaře to budu muset řešit.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Rezavy vyfuk - vymena i s katem a lambdou

Příspěvek od Jimmi »

Von to sice nějakej nerez je, ale zkus ho magnetem 8)
Samozřejmě lepší, než jakákoli jiná srágora. Ale ty tlumiče se podle mě dřív rozpadnou vevnitř.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Odpovědět

Zpět na „Carina“