Kolísání volnoběhu Avensis 1.8 VVTi

Když na autě něco nefunguje a netýká se to přímo konkrétního modelu
Large
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 23.11.2017, 12:51

Kolísání volnoběhu Avensis 1.8 VVTi

Příspěvek od Large »

Zdravím, mám problém u Avensisu T25 1.8VVTi 95kW s,kolísáním volnoběhu. Někdy drží 1000 rpm, někdy 800 a někdy padne až na 600. Setkal se stím někdo? Lze to nějak vyřešit?
vittorio
Člen Týmu
Příspěvky: 67
Registrován: sob 14.10.2017, 08:24
Bydliště: Rousínov 68301

Re: Kolísání volnoběhu Avensis 1.8 VVTi

Příspěvek od vittorio »

Senzor nasávání množství vzduchu , neboli váha vzduchu. Za filtrem vzduchu v hadici je senzor. Odpoj konektor a vyšroubuj dva šroubky. Senzor vytáhni a čističem na klapky ve spreji za 170 kč důkladně několikrát opláchnout. Nikdy nečistit mechanicky. Jd to běžná údržba každých 10 tis km Stejně vyčisti egr a nebude problém.
Large
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 23.11.2017, 12:51

Re: Kolísání volnoběhu Avensis 1.8 VVTi

Příspěvek od Large »

Děkuji, za tip, vyzkouším to.
bandolero
Navigátor
Příspěvky: 83
Registrován: pát 12.01.2018, 23:16

Re: Kolísání volnoběhu Avensis 1.8 VVTi

Příspěvek od bandolero »

Pomohlo??
Avensis Combi T27 1,8 Valvematic 2009
Large
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 23.11.2017, 12:51

Re: Kolísání volnoběhu Avensis 1.8 VVTi

Příspěvek od Large »

Prostříkal jsem váhu a pomhlo to trochu. K čištění EGR jsem se zatím nedostal.
vittorio
Člen Týmu
Příspěvky: 67
Registrován: sob 14.10.2017, 08:24
Bydliště: Rousínov 68301

Re: Kolísání volnoběhu Avensis 1.8 VVTi

Příspěvek od vittorio »

Počítači chvilku trvá než zkompenzuje data po vyčištění cca 800km když to nepomůže vyměň váhu vzduchu /senzor množství nasávaného vzduchu/ Já kupuju na motora.cz dobré ceny origo dílů Taky je dobrý sem tam prostříkat škrtící klapku. Návod určitě najdeš na you tubbe. Holt chce to ůdržbu
Large
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 23.11.2017, 12:51

Re: Kolísání volnoběhu Avensis 1.8 VVTi

Příspěvek od Large »

Poslední dobou se to srovnalo tak asi dobré. Asi to opravdu chvíli trvalo. Díky za rady. PS: nemáte někdo tušení, kde sehnat díly do zadní nápravy? Chtěl jsem měnit silentbloky, ale všude mají jen kosti stabilizátorů. Mě bohužel mlátí ty velké silentbloky v horních ramenech.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání volnoběhu Avensis 1.8 VVTi

Příspěvek od Idaho »

Large píše:Poslední dobou se to srovnalo tak asi dobré. Asi to opravdu chvíli trvalo. Díky za rady. PS: nemáte někdo tušení, kde sehnat díly do zadní nápravy? Chtěl jsem měnit silentbloky, ale všude mají jen kosti stabilizátorů. Mě bohužel mlátí ty velké silentbloky v horních ramenech.
písni mi přímo co bys potřeboval nacením.. neco jde jen z toy ale dost se dá dovézt z ciziny.. kdyžtak SZ
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: Kolísání volnoběhu Avensis 1.8 VVTi

Příspěvek od m5t »

Mám něco podobné u T27, přijedu ke garáži a když otvírám vrata tak slyším že motor na několik vteřin zvýší otáčky a pak zase klesnou a to se opakuje pořád dokolečka, sednu do vozu prošlápnu pedálem do vyšších otáček pak otáčky klesnou do volnoběžných a pumpování otáček přestane, bude to taky tou váhou ?
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
bandolero
Navigátor
Příspěvky: 83
Registrován: pát 12.01.2018, 23:16

Re: Kolísání volnoběhu Avensis 1.8 VVTi

Příspěvek od bandolero »

Mne to robi tiez aj po vycisteni vahy. Vraj je to normalne......
Avensis Combi T27 1,8 Valvematic 2009
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Kolísání volnoběhu Avensis 1.8 VVTi

Příspěvek od Kocúr »

m5t píše:Mám něco podobné u T27, přijedu ke garáži a když otvírám vrata tak slyším že motor na několik vteřin zvýší otáčky a pak zase klesnou a to se opakuje pořád dokolečka, sednu do vozu prošlápnu pedálem do vyšších otáček pak otáčky klesnou do volnoběžných a pumpování otáček přestane, bude to taky tou váhou ?
Môže to byť aj zapínaním vypínaním klimošky v týchto horúčavách. Teraz keď si spomeniem - počas státia na červenú mi zapne a vypne asi ventilátor aj dva-tri razy. Tuším sa pri tom aj zvýšia otáčky motora, ale to verifikovať neviem. Skúsim si na to spomenúť v aute. Zaregistroval som to po dlhšej jazde - povedzme keď idem z Koších na Šíravu a na prvom semafore v Michalovciach stojím na červenú.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: Kolísání volnoběhu Avensis 1.8 VVTi

Příspěvek od m5t »

Když jedu do garáže tak mám klimu už dávno vypnutou, ať se odvětrá, ale dneska jsem při tom "pumpování" otáček zkusil přepnout z plynu na benzín a ono to přestalo, asi v tom hrají roli nějaké tlaky, někdy to dělá a jindy je zase klid.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Kolísání volnoběhu Avensis 1.8 VVTi

Příspěvek od slabostka »

m5t píše:Když jedu do garáže tak mám klimu už dávno vypnutou, ať se odvětrá, ale dneska jsem při tom "pumpování" otáček zkusil přepnout z plynu na benzín a ono to přestalo, asi v tom hrají roli nějaké tlaky, někdy to dělá a jindy je zase klid.
- tak ak mas lpg a cvt tak to mas viac zamotane lebo prevodovka ma vlastnu rj a ta ovplyvnuje aj rj motora a do toho rj lpg....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Pítrs
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: ned 12.08.2018, 11:21

Re: Kolísání volnoběhu Avensis 1.8 VVTi

Příspěvek od Pítrs »

Zdravím pánové,
právě jsem si pořídil avíka T27 v 1,8 benzin. Mám problém s kolísání otáček na volnoběh. padají až moc dolu až se auto celé chvěje. Četl jsem výše uvedené rady. Myslíte, že to bude stejný problém? Klima vypnuta a stejně lehce kolísají. Doufám, že to nebude hned nějaký vážný problém. Děkuji za pomoc.
misatenko
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 21.02.2017, 13:20
Bydliště: Trnovo, Slovensko

Re: Kolísání volnoběhu Avensis 1.8 VVTi

Příspěvek od misatenko »

Tak ja mám rovnaký problém s voľnobehom na Previ 2.4 VVTi, LPG, 195 000 km, ročník 2004. Tiež mi klesajú voľnobežné otáčky pri plne zohriatom motore dosť nízko cca ku 500 a vzápätí ich vyhodí nad 1000 a ustália sa na cca 700, čo je tiež málo a niekedy zostanú len na tých 500. Potom ich jemným stlačením pedálu dvíham vyššie, nech tak s autom netrasie. Preblikávajú mi pritom svetlá, akoby motor už išiel skapať. (Otáčky viem zdvihnúť aj pootočením volantu, keď stojím vďaka servu). Akoby veľmi rýchlo padali otáčky po pustení pedálu a niečo ich nevie zachytiť na hodnote cca 850. Trochu sa mi zdá, že to viac robilo v lete pri vyšších teplotách, takže to môže súvisieť s teplotou vzduchu - hrubá domnienka.
Neviem to vyriešiť už takmer 2 roky. Vymontoval som aj škrtiacu klapku a dôkladne ju vyčistil (mám elektronickú klapku a vyzerá ako nová). Popri tom som už 2krát vystriekal aj váhu vzduchu, ale nič sa nezmenilo. V pohone na LPG problém nebude, lebo rovnako sa to správa aj pri benzíne. Na diagnostike chybu nevyhadzuje. Možno by to chcelo nejakú dôslednejšiu diagnostiku, kde by sa dali vyčítať aktuálne hodnoty všetkých možných senzorov. Lebo sa mi nechce len tak od brucha kupovať senzory za kopu prachov. Možno ak by som mal k dispozícii na vyskúšanie druhé a dobré snímače (váha vzduch, teplota,...), tak by som skúsil prehodiť a uvidel, ale kupovať len tak za ťažké prachy, tak to určite nie.
Nevie niekto, či za to nemôže samotný VVTi systém ventilov?
Ďakujem za každú produktívnu odpoveď.
Odpovědět

Zpět na „Technické problémy - obecné“