Previa obecne

vše ohledně modelové řady Previa
Uživatelský avatar
dakar
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 01.02.2007, 22:32

Příspěvek od dakar »

vycisteni vyjde kolem 2tis, ale bude to delany strojove, udelam to poprvne a asi naposled, je to docela dost.
Sterace zkusim sehnat nejdirv v obycejnym kramu, v toyote by meli stat kazdy kolem 1000Kc.
Uz jse si taky stahnul prirucku k previi co je tu na ni odkaz a vypada uzitecne. Musim zkusit se kouknout na tu klimatizaci.
Previa 2.4 II VVTi 2004 + LPG
Volvo XC70 II 2.4T + LPG
Previa GL I 1997
Carina E, 1.6i, 73KW, rv96
Uživatelský avatar
dakar
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 01.02.2007, 22:32

Sterace atd

Příspěvek od dakar »

Auto jsem dal do neznackoveho servisu, se steraci si poradili tak ze objednali neoriginalni za 550Kc za oba. Na zadni se dala jen nova gumicka.
Vymena vsech oleju (motor, prevodovka, kardan), doplneni kilamtizace plus nejaka drobne prace za celkem 6tis Kc.

Auto vypada skoro jako nove, za ty penize si zatim nestezuju, ocenju hlavne pohodli, opravdu hodne mista a take pasivni bezpecnost - sedime docela vysoko

h.
Previa 2.4 II VVTi 2004 + LPG
Volvo XC70 II 2.4T + LPG
Previa GL I 1997
Carina E, 1.6i, 73KW, rv96
Uživatelský avatar
tompo
Navigátor
Příspěvky: 117
Registrován: pon 16.10.2006, 12:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od tompo »

To Dakar: Koukal jsem, že si taky řešil 3 dětský autosedačky. Daj se nacpat všechny do poslední řady?
Uživatelský avatar
dakar
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 01.02.2007, 22:32

3 sedacky

Příspěvek od dakar »

3 sedacky dozadu v Previi jsem nezkousel, protoze uprostred je jen dvoubodovy pas a takovou sedacku nemam. Asi by tam ale sla, mista je tam dost.

v Carine je to stejne.
Previa 2.4 II VVTi 2004 + LPG
Volvo XC70 II 2.4T + LPG
Previa GL I 1997
Carina E, 1.6i, 73KW, rv96
Uživatelský avatar
tompo
Navigátor
Příspěvky: 117
Registrován: pon 16.10.2006, 12:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od tompo »

No tak pokud je tam místo, tak to je to hlavní a se spešl sedajdou na dvoubod počítám.

Koukal jsem, že si trochu koketoval s TransSportem, pokud to ovšem není shoda niků. I já jsem ho zvažoval-má taky dost úchylnej design, ale Previe je větší, stylovější a hlavně to je Toyota 8) Tohle auto mně zaujalo už před cca 10 lety , ale bez klubů jako je tento jsem ani neuvažoval, že bych takovýho v dobrym smyslu slova EXOTA pořídil. Uběhlo ovšem pár let, pár aut a ejhle, je tu pár bláznů, který si to auto taky zamilovali. Navíc je to dnes daleko snazší si takový auto dotáhnout. Takže je asi rozhodnuto-někdy v tomto roce jí pořídíme.

Jediný čeho se trochu bojim, je pověstná koroze zadních lemů, která bohužel trápí spoustu japonců z 90.let a dá se směle přirovnat k vyhnilýmu víku kufru u Feldy :evil: Na autě jsou ale pro jízdu daleko důležitější věci a ty Japonci a Toyota hlavně, dělat uměj :wink:
Dejv01
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: ned 20.04.2008, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dejv01 »

Hoj Previáci:-) začal jsem uvažovat o koupi tohohle MPV/ VANu a chtěl jsem se zeptat pouze na bolístky.... byla řečena koroze... tý bych se ani tolik nebál, ale zajímalo by mě jak je na tom automatická převodovka, po kolika by se měla generálkovat a na kolik ta generálka vyjde. Jsem už dost rozmlsaný a rozhodně se nechci smířit s fofrklackem :lol: a na kolik vyjde cca kompletní generálka podvozku... gumy do stabilizátorů, čepy, tlumiče atd :-) předem mockrát díky za informace


ps: VW sharan atd nebrat, ESPACE je výborný auto, lae hodně trpí na problémi s elektronikou. jinak bych mu nemohl skoro nic vytknout :)
Ford Mondeo 98. 2.5i
F. M, 2001 2,0Tddi
hledáme VAN- Previa :-)
Uživatelský avatar
dakar
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 01.02.2007, 22:32

Příspěvek od dakar »

me ted se ted vysypal katalyzator, premyslim ze tam dam neoriginal. nevim ale jestli tam jou dva nebo jeden, ani se na auto nemuzu podivat protoze jsem na par mesicu pryc.

jinak ceny slusne:

platinove svicky na 100tis km 2722,-
rameno napravy 3874,-
guma pruziny rameno 725,-
sroub ramene 763,-
olej kardan 1,5l 992,-

mate nekdo neorig katalyzator ?
Previa 2.4 II VVTi 2004 + LPG
Volvo XC70 II 2.4T + LPG
Previa GL I 1997
Carina E, 1.6i, 73KW, rv96
Uživatelský avatar
ninja
Navigátor
Příspěvky: 78
Registrován: sob 31.03.2007, 00:42
Bydliště: Praha

katalyzator

Příspěvek od ninja »

Ne, zatim nastesti drzi puvodni. A podle certvych emisi zatim velmi dobre.
Previa '98 GL, automat & LPG
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

mě ted bude dělat ten zadní a dá mě tam univerzál výjde asi tak kolem 2000-3000 kč záleží na značce
Odpovědět

Zpět na „Previa“