Camry - poloosa

vše ohledně modelové řady Camry
Odpovědět
rainman
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 06.09.2015, 12:35

Camry - poloosa

Příspěvek od rainman »

Zdraví,
chtěl bych se zde ostatních zeptat na názor ohledně špatného homokinetického kloubu na camry. Mám na mojí camry (xv20) rok výroby 1996, najeto skoro 520 000km, zřejmě vůli v homokinetickém kloubu - cvaká při rozjedu z křižovatky doprava. Tento stav již trvá delší dobu, ale letos se to projevuje intenzivněji. Zajímalo mě, co myslíte jestli to má cenu řešit, zda koupit originál poloosu nebo jen kloub z druhovýroby. Autem bych chtěl ještě asi 2 roky jezdit, ale nepředpokládám že s ním najedu více než 20 - 25 000km, na druhou stranu potřebuji abych se na něj mohl spolehnout, jezdím především v zahraničí (německá strana hranice), občas někam dál.
Díky předem za vaše názory.
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: Camry - poloosa

Příspěvek od zvady2 »

Odpověděl si si sám. Hodně jezdíš a chceš i dojet. Proto si napiš do některé Toyoty o cenu dílů a pošli jim VIN číslo.
A pak hledej druhovyrobu (např. Vasedily24.cz) a porovnej si cenu. Zjistíš zda ti rozdíl např 3000 Kč stojí za to :) Mně jo a radši koupím druhovyrobu.
Ja mam tuhle Camry takz ale s polovinou KM. Takže jsem měnil zatím jen nějaké tyčky a uložení (a pak spotřební věci).

Hodně zdaru
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: Camry - poloosa

Příspěvek od Pavo.B. »

Kloub by měl jít koupit jak originál tak druhovýroba. Poloosu kupovat nemusíš pokud nemá zničený tisícihran. Šel bych do kvalitní druhovýroby.

Zkus: www.automobilovedily24.cz, www.dufy.cz a třeba www.originalniautodily.cz pokud budeš znát číslo dílu
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
rainman
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 06.09.2015, 12:35

Re: Camry - poloosa

Příspěvek od rainman »

Díky za názory, ptal jsem se na celou poloosu z toho důvodu že na ní je vlastně i ten vnitřní kloub, myslíte si tedy že normálně stačí vyměnit jen ten vnější a je klid?
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: Camry - poloosa

Příspěvek od Pavo.B. »

Jo, vnitřní se moc neničí ale je vhodné zkontrolovat manžetu jestli není na výměnu. Vnější se stáhne a vymění . Bacha na verze, liší se pro abs a bez u starších aut
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
rainman
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 06.09.2015, 12:35

Re: Camry - poloosa

Příspěvek od rainman »

Díky za vysvětlení! S tím ABS už vím, můj mechanik to již zkoušel objednat, ale neuspěl - přišel mu právě kloub bez kroužku na ABS, tak jsem se rozhodl, že bude jistější, když si to objednám sám. Našel jsem si číslo originálního dílu na toyota.epc-data.com a potom pár alternativ z druhovýroby. A to by byla moje další otázka: kterou značku neoriginálních dílů: SKF (dražší) nebo Herth+Buss/Nipparts (podezřele levný).
Odpovědět

Zpět na „Camry“