Originální disky a poklice nelícují - prosím o názor

Povídání týkající se disků a pneumatik - technika! Bazar je dole v bazaru...
Danny_Z
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: pát 21.07.2017, 21:59

Originální disky a poklice nelícují - prosím o názor

Příspěvek od Danny_Z »

Zdravím všechny!

K novému Aurisu TS HSD jsem si koupil na zimu originální ocelová kola a poklice, objednané a montované v nejmenovaném autorizovaném servisu Toyota. Pominu skutečnost, že jsem se rozhodl je koupit u Toyoty podstatně dráže, než bych sehnal kdekoli na internetu, právě proto, abych měl jistotu, že vše k sobě bude pasovat.

Takže jsem si přivezl pneu, které Toyota nazula na nové originální disky a dále namontovali poklice. Teď k problému: s provedením vůbec nejsem spokojen. Poklice s disky vůbec nelícují, někde je až několikamilimetrová mezera skoro přes půlku obvodu kola. Provedení jsem reklamoval přímo v daném autorizovaném servise, k mému překvapení mi bylo sděleno, že to je normální, že to je dáno typem kola, poklic, přidaným závažím a já nevím čím ještě. Zkrátka že to není výrobní vada, ale vlastnost.

S tím se nechci smířit, takto příšerně provedené jsem to neviděl u žádného auta! Ani mi nereagovali na nabídku, že tedy doplatím za litá kola, a to ani že si doplatím amortizaci těchto ocelových s poklicemi, protože jsem na nich 2 dny jezdil, než jsem se dostal do servisu na reklamaci. Ano, bohužel jsem si to pitomec nezkontroloval hend po převzetí - dlouho jsem čekal, měl jsem naspěch.

Prosím o názor: přijde vám to normální?

Přikládám foto... díky všem za radu, jak byste dále postupovali. K jejich vyjádření ohledně reklamace jsem hend připsal své nesouhlasné stanovisko. Mám v plánu to řešit dále přímo u českého zastoupení Toyoty.

Díky!
Přílohy
WP_20171101_07_38_28_Rich.jpg
(290.44 KiB) Staženo 3953 x
WP_20171101_07_37_49_Rich.jpg
(299.85 KiB) Staženo 3953 x
WP_20171101_07_37_39_Rich.jpg
(314.5 KiB) Staženo 3953 x
Toyota RAV4 (MY2020) Hybrid AWD Executive (+JBL +Skyview) Pearl-White
Bylo: Toyota Auris Touring Sports MY2017 Hybrid Executive modrá Denim
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Originální disky a poklice nelícují - prosím o názor

Příspěvek od Jimmi »

Kdyby to sedělo na tom středu, tak jsou to poklice k jinému ET. Ale i tak bych jim to hodil na hlavu.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Originální disky a poklice nelícují - prosím o názor

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 12:59, celkem upraveno 1 x.
Čepo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1030
Registrován: úte 12.01.2010, 13:42
Bydliště: Opavsko

Re: Originální disky a poklice nelícují - prosím o názor

Příspěvek od Čepo »

ty poklice se jěště dělají, myslím dizajn? Ty samé mám na aurise 2012 na 16 discích a sedí přesně.
Toyota Corolla E 12, 1,6 VVTi, 5HB, 05/2006 ex
Toyota Auris 1,6 Valvematic Luna, VSC+TRC, 5HB, červená 3R3, 06/2010
Toyota Yaris III, 1,0 VVTi Active 5HB červená 3P0, 08/2012 "Mixérik"
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Originální disky a poklice nelícují - prosím o názor

Příspěvek od Jimmi »

Někdy se to taky musí správně doklepnout - razantně, a na tom správném místě. Prosté nasazení už dávno nestačí. A když netrefíš to místo, tak to v lepším případě pruží, v horším praskne. Pak se to zpravidla i vytvaruje podle těch závažíček a je to v klidu.
Jinak origo poklice jsou ta nejhorší investice. Buď holé plechy, třeba jen se středovou pokličkou, nebo litá kola.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Originální disky a poklice nelícují - prosím o názor

Příspěvek od biscuit »

:shock:
jsou to diletanti. rekl bych jim, ze jestli s tim neco neudelaji, udelam jim na internetu takovou ostudu, ze se jim mozna brzo ozvou z belgie (nebo kde ted je european headquarters). strasit jako maly deti, jsou na to tady lidi zvykli, ze kdyz se jim nevyhrozuje, ze se nemuseji snazit :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Danny_Z
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: pát 21.07.2017, 21:59

Re: Originální disky a poklice nelícují - prosím o názor

Příspěvek od Danny_Z »

Díky všem za vaše reakce. Jsem rád, že nejsem jediný, komu se to nezdá dobře provedené, i o to více mě reakce servisu překvapila. Kdybych to věděl, fakt si připlatím za liťáky.

Každopádně už jsem poslal stížnost na Toyota Europe Czech, k tomu všechny foto, vyjádření servisu, detailní popis situace, tak uvidíme...

Nejlepší je, když mi řekl jejich garanční technik, když jsem poukázal na jiná zaparkovaná auta, která ničím takovým netrpí, něco ve smyslu: "Toto je jiný typ, takže ten sedět nemusí" a na mojí reakci, že to je nesmysl, že to přeci je irelevantní, že se jedná o jiný typ a zda to je tedy stávající originální řešení Toyoty, odvětil: "Ano, toto je stávající originální řešení Toyota".

Jo a kdyby vás to zajímalo, jedná se o dealera s opičkou na střeše... :cry:
Toyota RAV4 (MY2020) Hybrid AWD Executive (+JBL +Skyview) Pearl-White
Bylo: Toyota Auris Touring Sports MY2017 Hybrid Executive modrá Denim
Grey
Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: čtv 05.05.2011, 21:54

Re: Originální disky a poklice nelícují - prosím o názor

Příspěvek od Grey »

Z meho pohledu, si nemas na co stezovat. Proc? Protoze:
v jednom PHA TOY servisu pri reklamaci osoupaneho volantu (na zaruku) vymenili sice venec volantu, ale viditelne poskrabali ramena volantu (imitace hliniku nebo ceho). Na argument, ze to tedy ne, byla odpoved, ze jsem si to poskrabal prstenem, na otazku kterym (ukazal jsem ruce, kde neni zadny prsten), tak pry hodinkami. Kdyz jsem se zeptal, zda videli nekoho, kdo a proc by daval ruku skrz volant (mezi venec voalantu a ramena), samozrejme zadna odpoved. Navrhli pouze nejakou smesnou slevu na dalsi prace. Od te doby do toho servisu nejezdimm(nikdyz tam byl jiny prijmaci technik, ktery se snazil).
Posledni servis u jineho PHA dealera: zjistil jsem, ze mam na strese nad prednim sedadlem skrabance (jakoby tam nekdo neco lestil smirkem, krouzivy pohyb...). Mam silne podezreni, ze je to od klouboucku (kuzel), kterym servis oznacuje auta v serevisu... Bohuzel nemuzu prokazat, vsimnul jsem si to pozde (par dni po servisu).

Ani u jednoho pripadu nemam foto pred a po a tudiz to nemuzu natvrdu prokazat. Kde budu servisovat dal, fakt nevim....
ex Toyota Avensis T27 1.8
Uživatelský avatar
buckyskentucky
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: stř 22.10.2014, 17:50

Re: Originální disky a poklice nelícují - prosím o názor

Příspěvek od buckyskentucky »

Podobný případ měl kolega.Nakonec zjistil,že má špatně ty dráty.Prvně sundej drát a naklepni bez něj.Tak zjistíš zda tam vejde až na doraz.Pak dej ten drát na první drážku a výřez dej přesně na ventil.Mu se právě ten drát opíral o ventil a tím vznikla tá škvíra. :oha:
Corolla 2014 1.6 Valvematic 97 kw 6M/T + paket exclusive - Bílá bez doplatku
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Originální disky a poklice nelícují - prosím o názor

Příspěvek od sajty »

Když se tady v jiném vlákně řešilo, jestli origo nebo neorigo, tak mě "někteří" málem sežrali, že si koupím nové auto a pak nejsem ochotný si připlatit "pár tisíc" za origo a sháním to různě po netu. A jsme u toho - za tohle si mám připlácet? Až se mi chce říci, kdo chce kam, pomožme mu tam.

Ale tohle ti nepřeju, taky bych byl nasraný jak pes. Jsou to hovada, že jim huba neupadne, že tohle je podle nich v pořádku. Z těch fotek je vidět, že ti i poškrábali samotný disk. Řešit přes oficiální zastoupení a když tak to rozmáznout po netu.

Btw., tohle jsi měl hodit do vlákna o servisech Toyota.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: Originální disky a poklice nelícují - prosím o názor

Příspěvek od m5t »

.. a neplácat o "nejmenovaném aut.servisu" s "opičkou na střeše", oni se s tebou nemazlili, pro ně bude i normální vlastnost když ti to nebude občas brzdit :x jen je napraš i s jménem toho toy pi......
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Danny_Z
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: pát 21.07.2017, 21:59

Re: Originální disky a poklice nelícují - prosím o názor

Příspěvek od Danny_Z »

Takže jak to celé dopadlo...

Toyota Central Europe Czech se mi poměrně rychle ozvala s tím, že záležitost diskutovali se servisem - Toyota Tsusho Průhonice - a neshledali na jejich straně žádné pochybení, tedy že se nejedná ani o chybu montáže, ani o výrobní vadu. Nicméně hned také dodali, že aby mi nekazili radost s nový autem, domluvili se s Toyota Tsusho Průhonice na řešení k mé spokojenosti.
Ve finále mi tedy nabídli, že mohu vrátit kola, disky i matice, dostanu cenu zpět v plné výši a zakoupit si litá kola. S tím jsem samozřejmě souhlasil, protože ničeho lepšího bych se asi nedomohl, ostatně jsem si měl liťáky koupit hned... Ve finále jsem tedy měl litá kola s TPMS ventilky se slevou 10 %, programování ŘJ zdarma.

Když to shrnu... chybu pořádně neuznali - je mi jasné, že nechtěli potopit vlastní servis, nabídli mi nějaké pro mě uspokojiné řešení, ale divný pocit zůstal. Co mě vadí na celé situaci nejvíce je, že jsem kvůli tomu musel celkem 3x do servisu a asi by se situace nijak nevyřešila, pokud bych nepodal stížnost. Zkrátka Toyota Tsusho Průhonice zkouší, co zákazník snese, to mě vadí nejvíc.

Navíc vrácení plecháčů a zakoupení litých kol namísto nich jsem navrhoval hned při první reklamaci, nepřijali to, až na popud Toyota Central Europe Czech na základě mé stížnosti.
Naposledy upravil(a) Danny_Z dne pon 08.01.2018, 17:07, celkem upraveno 1 x.
Toyota RAV4 (MY2020) Hybrid AWD Executive (+JBL +Skyview) Pearl-White
Bylo: Toyota Auris Touring Sports MY2017 Hybrid Executive modrá Denim
Čepo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1030
Registrován: úte 12.01.2010, 13:42
Bydliště: Opavsko

Re: Originální disky a poklice nelícují - prosím o názor

Příspěvek od Čepo »

nediv se reakci TCE CZ totiž Toyota Tsusho patří Toyotě (https://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_Tsusho)
Toyota Corolla E 12, 1,6 VVTi, 5HB, 05/2006 ex
Toyota Auris 1,6 Valvematic Luna, VSC+TRC, 5HB, červená 3R3, 06/2010
Toyota Yaris III, 1,0 VVTi Active 5HB červená 3P0, 08/2012 "Mixérik"
Uživatelský avatar
ToyotaHovorka
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 16.11.2017, 17:31
Bydliště: Rudolfovská 668, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální disky a poklice nelícují - prosím o názor

Příspěvek od ToyotaHovorka »

Dobrý den,
originální ocelová kola a nové originální poklice k sobě vždy pasují. Pokud k sobě tyto dvě položky nepasují pak tam máte zcela určitě neoriginální ocelové disky od Alcaru. Tyto dvě položky k sobě nikdy nešly.

Řešili jsme to u několika klientů, kteří měli plechová kola právě od Alcaru a na zimu si objednali originální poklice.
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Originální disky a poklice nelícují - prosím o názor

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 13:56, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Kola + pneu - technika“