Koupě Priusu/Aurisu

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
Fotomajor
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: stř 22.07.2020, 13:36

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Fotomajor »

Pardon, pozdě jsem si všiml, že jde o jiného kolegu :D
Fotomajor
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: stř 22.07.2020, 13:36

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Fotomajor »

Jen dodatek k té ceně. Vycházel jsem z toho, že o rok až dva mladší Priusy s obdobným nájezdem jsou aspoň o 50tis dražší. Samozřejmě vím, jsou to P3. Můj původní záměr byl koupit už P3, ale po přečtení mnoha názorů majitelů pédvojek jsem je ze svého hledáčku nevyřadil. Vím, že za tyto peníze můžu mít spoustu jiných, mladších aut různých značek. Už v době, kdy se tu začaly Priusy objevovat, jsem věděl, že to je ono (a různé výkřiky vševědů o tom, jak je to zbytečné a ošklivé auto mě v tom utvrdily :roll: :D ). Mému současnému 21 letému Mèganu rychle dochází dech, a už nechci kupovat nějaký mezikus(i když to třeba nakonec tak dopadne :( ).
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od slabostka »

podla mna je PII stara , bral by som co najmladsie auto kedze km su menej podstatne
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Fotomajor
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: stř 22.07.2020, 13:36

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Fotomajor »

Ano, Slabostka, s takovou představou jsem do toho šel. Mladší auto i s vyšším nájezdem při slušném zacházení je ok. Bohužel jsem jich za dobu, co trh sleduju, moc nenašel. Většinou to byly dovozy z Itálie. Tuto akci jsem odpískal a budu hledat dál. Ještě jednou díky všem za pomoc.
Milospegas
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: úte 28.07.2020, 13:18

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Milospegas »

Zdravím,
co říkáte na toto?

Díky

https://www.dobrakoupe.cz/toyota/toyota ... 222371.htm
Fotomajor
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: stř 22.07.2020, 13:36

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Fotomajor »

Tuším, že je to ten černý Francouz, co je na sauto už několik měsíců. Na první pohled vypadá jako dobrý kup, ale něco tam asi bude, když se zatím neprodal. Jestli to máš blízko, zajeď se podívat a uvidíš.
Milospegas
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: úte 28.07.2020, 13:18

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Milospegas »

PetrPH
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: úte 19.05.2015, 18:17
Bydliště: Karviná

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od PetrPH »

Ad ten cerny: me by pri prohlidce zajimalo, proc jde na volantu videt obrys na tech castech, ktere se trhaji kdyz vystreluje airbag. nemam teda zkusenosti s p3, ale na fotkach jinych aut jsem to nikdy nepozoroval.
Prius II 2008
Fotomajor
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: stř 22.07.2020, 13:36

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Fotomajor »

K tomu modráskovi ti povím jen, že je v nabídce od půlky srpna. Kdyby bylo všechno tak růžové, jak je v popisu, tak je už pryč. Ale neber mě úplně doslova, nejsem odborník. Jenom stejně jako ty hledám. Takže konkurence :lol:
Fotomajor
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: stř 22.07.2020, 13:36

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Fotomajor »

Zdravím kolegy toyoťáky. Díky za vaše příspěvky, které mi pomohly zorientovat se v problematice nejen HSD pohonu, ale Toyot obecně. Takže jsem se stal z toyoťáka čekatele, majitelem. Hlavně díky za obnovení fóra bez něhož bych nejspíš nejezdil Priusem. Všem vám přeji pohodové svátky a nekonečnou radost z každé jízdy.

Ještě malé upozornění: na pavlačové plenárce se začíná rozjíždět vlákno Focení - tipy a triky na focení (nejen) vašich aut. S auty nesouvisí jen zdánlivě. Zkume se podělit o zážitky, zkušenosti a rady v oblasti prezentace.
m7.jpg
m7.jpg (131.22 KiB) Zobrazeno 1500 x
Uživatelský avatar
Pandrhola
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: stř 24.01.2024, 15:17

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Pandrhola »

Dobré odpoledne páni toyoťáci,
rozhodl jsem se před časem pro koupi dalšího vozu a v mém finálovém výběru skončil Auris/Prius . Ačkoliv jsem byl z počátku přesvědčen,
že to bude Auris, tak po načtení mnoha vaších příspěvků zde na foru to vypadá na Prius třetí generace .
A teď otázka pro ty z vás, kdo se mezi těmi vozy a ročníky dobře orientujete: Je nějaký technický rozdíl u Priuse III mezi ročníky 2010,2011 či 2012? Jedná se mně o to, zda tam nebyly třeba nějaké ,,mouchy,, z výroby na počátku a které byly například už později odstraněny?
Děkuji za případné odpovědi.

Fotomajor- moc hezký vůz i foto, nádhera!
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od slabostka »

- otestovat stav baterie v toyote
- skontrolovat koroziu podvozku specialne vedenie benzinu od miesta tankovania k nadrzi. Vsetko co je skorodovane skrz naskrz stoji origo neskutocne peniaze.
- v motorovej casti priesaky oleja na kryte rozvodovej retaze.

Medzi rocnikmi nic zasadne nebude.
A auris tak jednoznacne II cize leto 2012 a vyssie.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
Pandrhola
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: stř 24.01.2024, 15:17

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Pandrhola »

Děkuji za reakci. Každá rada pomůže a je vítaná!
Fotomajor
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: stř 22.07.2020, 13:36

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Fotomajor »

Díky za pochvalu. Při výběru ti přeji šťastnou ruku, ať je to Prius nebo Auris. Až ho budeš mít doma, nezapomeň se pochlubit :D .
Uživatelský avatar
Pandrhola
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: stř 24.01.2024, 15:17

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Pandrhola »

…no pochlubit, jestli bude ovšem čím? Zdá se, že se prodírám stejnou cestou jako ty před časem a zjišťuji, že těch aut z čeho by chtěl člověk vybrat je zoufale málo. Koukal jsem na jeden kus na Bazoši, nevypadal špatně z fotek, ale odradilo mě, že majitel jej vlastní pouze rok a už to prodává dál s tím, že jeho žena už auto nepotřebuje což může být nakonec i pravda. Jenže jeho ruský či ukrajinský přízvuk v telefonu ….radši jsem to nechal plavat :bomb:
Pověřil jsem výběrem vozu mého kamaráda co se zabývá dovozem aut už několik let. Chystá se teď v krátké době na nákupy, tak uvidím co najde či nenajde?
Kontrolní otázka pro ty, co mají nějakou zkušenost s přídavným topením Webasto: je to výhodný benefit v Prius III? Nebo vše zvládá v pohodě automatická klimatizace? Jde mi o to hlavně v zimě, kdy člověk přijde na parkoviště k vymrzlému autu.
Díky za případné reakce
Odpovědět

Zpět na „Prius“