Koupě Priusu/Aurisu

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
Uživatelský avatar
PALO-Prius
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: pát 03.10.2014, 05:29
Bydliště: Bratislava - Ruzinov / Finsko - Rauma

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od PALO-Prius »

U nas je to do 300 km OK, na 600 km trase to uz bolo troska blbe obsediet. Zalezi vsak na tom ake mas sedacky a aj zenu :lol:
My mame obe sedacky Klippan protismerne (je to standard v Skandinavii) a vdaka tomu je v strede podstatne viac miesta ako pri klasickych sedackach v smere jazdy, kedze ta sirsa cast je "nalepena" na chrbte prednych sedadiel.

Keby to bolo velmi zle, zena by sla dopredu a tie veci, co nalozim na spolujazdca dam zase dostredu. Jednoducho ked sa vezu 4ia pasazieri, vzdy ostane cely kufor a jedno volne sedadlo na batozinu (na ot ludia vela krat zabudaju).

No a ked sa chce, ako na dovolenke v Grecku-Rhodos. Majitel privatu pre nas dosiel na letisko v Hyundai Matrix, kam sme naladovali 2 velke Samosine kufre, jeden maly kufor a rozlozeny dvojkocik + 5 osob (3 dospeli a 2 deti v sedackach) :bigups:
Prius III 2010 Excutive, seda metaliza
http://moje.auto.cz/PALO-Prius/priusik.html
Obrázek
Jencekgs
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: ned 18.03.2018, 18:52

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Jencekgs »

Ja jezdim na motorce, tak vim jak je potreba se sbalit, ale zene to moc nejde vysvetlit:-)
Ale to co pises je pro me pozitivni. Jsem se pral na osobu mezi detskymi sedackami kvuli vyletum s Babickou, ale to byva tak max 50km.
Jencekgs
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: ned 18.03.2018, 18:52

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Jencekgs »

Tak dneska diky PetroviPH jsem mel moznost si prohlednou poradne Priuse a take projet a musim rict, ze jsem chycen. Moc se mi to libilo.
Diky moc Petrovi za a muzu nachystat stare auto na prodej:-)
Peter492svk
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 22.03.2018, 23:28

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Peter492svk »

Tak a od včera som sa pridal k vám :) stal som sa majiteľom Toyota Prius Plus :)

Obrázek
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Anys
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: stř 25.09.2019, 09:46

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Anys »

Zdravím,

chtěl bych se poradit o koupi Aurise hybrid který již rok stojí v bazaru.... https://www.sauto.cz/osobni/detail/toyo ... oFrom=list
Ten rok v bazaru mě odrazuje. Jak, dle vaších zkušeností, může vypadat trakční baterie po takové době nečinnosti?

Za každou vaší zkušenost budu vděčný.
Případně, kdybyste věděli o prodeji Priuse/Aurise kolem 200tis. tak se hlásím :bigups:

Díky, mějte se
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od ježek2 »

...nevím přesně,jestli má Auris stejný přístup jako Prius - tedy k historii provozu: denní,měsíční nájezd km...řekl bych,jestli aspoň jednou za měsíc s tím najeli pár desítek km,mělo by to být dobré...ale asi je to loterie...raději bych tedy kouknul třeba na Sauto....
Anys
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: stř 25.09.2019, 09:46

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Anys »

Našel jsem ho přes sauto. S prodejci jsem již v kontaktu, že prej tomu udělají hybridní test... ovšem volal jsem do autobondu a tam mi řekli, že pokud to tam mají rok a nejezdi s ním, tak jim nepůjde udělat hybrid test.... ten půjde udělat opět až po nájezdu 500 - 1000km. tak teď babo raď....

Ujistili mě ale, že trakční baterie a celkově hybridní systém by měl být v pořádku. I kdyby momentálně byla kapacita baterie slabší, tak denním ježděním se baterie regeneruje a vrátí se na původní kapacitu.
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od ježek2 »

jojo - právě proto jsem myslel,jestli jde zjistit ten nájezd - jezdili s tím,nebo to tam fakt jen stálo?...ALE - tedy z mého pohledu - koukám na ten vnitřek - na zadních sedačkách katastrofický nedostatek místa :mad: :mad: ...já mám sice jen 170,ale asi bych tam nohy těžko dostával - nevím....a ta černá - bacha,je na tom vidět kdejaká skvrna...naleštíš - a druhý den znovu...
Anys
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: stř 25.09.2019, 09:46

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Anys »

Co vím, tak před faceliftem na zadních sedačkách bylo místa habaděj. Tady je otázka, zda nemá posunuté sedadla příliš dozadu, určitě ověřím. Bude to auto pro manželku s miminkem, autosedačka se tam snad vleze :lol:
Jinak mám už rozhozené sítě u dovozců ze zahraničí, tam se ale jedná o Prius 2 rok 2008 až 2009. Prej Priusy 3 kolem cca 200tis. jsou mizerné kusy, tak mi nezbývá než jim věřit...

Na toho aurise se chci v příštím týdnu zajet podívat, jelikož budu kousek od Prahy, tak se uvidí :roll:
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od slabostka »

Pokiaľ to auto je funkčné teda nepotrebuje oživenie tak urobiť test a budeš vedieť. Moja osobná skúsenosť - auto stálo nepohnute 7 mesiacov, trakčná batéria sa "oživila" servismenom z toyoty a auto funguje, neviem to posúdiť exaktne ale stále prejde pár km len na elektriku a ani spotreba sa nezmenila takže asi OK, od vtedy ubehli 2 roky.
Priusy s 200 000km že sú zlé kusy? neverím, moj I.auris sa k tomu číslu blíži a funguje ako nové auto, vymenili sa len 2 cievky kvôli prasklinám plastu a prius je podľa mňa o kúsok vyššie kvalitatívne... 200 000km ak šofér nebol prasa pre to auto neznamená nič, osobne by som do II.generácie už nešiel, ledažeby bola cena veľmi zaujímavá...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
PetrPH
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: úte 19.05.2015, 18:17
Bydliště: Karviná

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od PetrPH »

Souhlasim s komentem vyse. Muj Prius ma 270tis a presto nevidim vubec zadny rozdil proti stavu kdy mel o 100tis najeto mene. Osobne bych bral novejsi model, predevsim kvuli vykonnejsimu motoru. Ono PII neni line auto, ale kdyz muze byt vice zabavy, proc ne. Navic se zda, ze PII uz dost pada cena, za tri ci pet let uz to bude rozumne neprodejne.
Prius II 2008
titox
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pon 20.04.2020, 17:35

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od titox »

Ja som siel do PII 2007 namiesto do PIII kde bola cena este o +-2000 eur vyssia a najazd zhruba rovnaky. Ci som zrobil dobre ukaze len cas, zatial jazdi bez problemov. Spotreba po zhruba 1000Km je 4.7 L - skoro stale dialnica 107Km/h.
V auguste ideme NL/DE/PL/Cz/Sk a nazad, v PL este k moru.
Co sa tyka miesta tak v zadu je to kralovske sedenie. ale prial by som si keby sa sedacka dala posunut viacej DOLU (uz je na maxime dole, ale este tak 10-20mm), som z tych vyssich.


OT: Som zvedavy kolko krat ma zastavia nasi zeleny sudruhovia ked uvida NL na Slovensku, dufam ze test na koronu nebudu chciet.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od slabostka »

ale aj ročník bol iný... je to na rozvahu, ja by som už do PII nešiel, zdá sa mi komplikovanejší ako PIII aj keď manuálov na bežný servis je všade dosť...
Ja radšej vezmem novší model hoc s viac km ale to je môj pohľad na autá.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Marian8
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: pon 27.07.2020, 16:12

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Marian8 »

Ahojte, rozmýšľam nad tymto PRIUSOM 4 na taxi, má dosť kilometrov ale počul som že by mal vydržať velmi veľké nájazdy, chcem ho využívať súkromne a aj ako taxi.
Čo naň poviete?
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... um=android
Načo si mám dať pozor?
Ďakujem
Milospegas
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: úte 28.07.2020, 13:18

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Milospegas »

Zdravím, už delší dobu uvažuji o tom, že koupím Prius II nebo III. Chtěl bych se zeptat, jestli je tu někdo s Priusem II nebo III z Litomyšle nebo okolí, kdo by byl ochoten se sejit, pokecat a případně se kousek autem svést. Pokud by se někdo našel, byl bych moc vděčný.

Diky
Miloš
Odpovědět

Zpět na „Prius“