Koupě Priusu/Aurisu

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
Peter492svk
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 22.03.2018, 23:28

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Peter492svk »

Zdravím ... pravdupovediac už dlhšie uvažujem o kúpe Toyoty Prius Plus (dával som sem už aj niektoré odkazy o ktoré mám záujem), no teoreticky by som ešte možno pripustil aj kúpu Toyoty Auris TS . Viac mi vyhovuje Prius Plus, no Auris by som si mohol dovoliť novší ročník s menším nájazdom KM.
K čomu by ste sa priklonili vy? :)

A čo hovoríte napríklad na túto ponuku ??? https://www.tipcars.com/toyota-auris/ko ... 54603.html - bolo to vraj jazdené ako Taxi, ale vyzerá zaujímavo.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od jarson »

nema trochu malo najazdene na taxik?
ved napr. ja skoro nejazdim a to mam skoro 20tkm rocne... :roll:
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Peter492svk
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 22.03.2018, 23:28

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Peter492svk »

Aj mne sa to zdá málo, ročne síce spravím tiež cca 22 t km ... no aj tak to je len cca od 46 do 66 t km. No neviem či je pre Taxík za necelé 3 roky cca 157 t km reálnych.
Pokiaľ sú ale reálne, je to dôvod prečo ešte rozmýšľam nad Aurisom TS oproti Priusu Plus.
Ale niekde tu na fóre som čítal že vraj vedia pri diagnostike baterky zistiť aj reálny počet KM a či teda nie sú stočené ... musím si to ale ešte overiť v servise.
?
Uživatelský avatar
švihák
Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: stř 04.06.2014, 10:59
Bydliště: Praha

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od švihák »

Auris jsou proti Priusu+ o číslo menší boty. A zkus si v takových někam vyjít...
ely
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: pon 23.08.2010, 14:39
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od ely »

Ale pokial prioritne nepotrebuje 3 samostatne sedadla vzadu. Tak by mu auris mohol stacit.
Toyota Corolla E12 1,6 VVT-i 2004
Obrázek
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od slabostka »

švihák píše:Auris jsou proti Priusu+ o číslo menší boty. A zkus si v takových někam vyjít...

- boty sa kupuju podla velkosti nohy. Ak potrebuje mpv tak prius plus ale potom preco zvazuje auris? Vsetko ma svoje plus aj minus. Aj plusko ma minusy a aj auris ma plusy. Ale to musi kupec vediet co potrebuje chce a naco mu staci penazenka.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od p1947 »

ježek2-tak také i vy již jste další,který jste začal nabízet svoje auto na prodej?Co bude dál?
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od esprit »

Kdo zvažuje koupi Aurisu TS, tak tomu nejspíše stačí a pak je volba jasná - Auris TS. Je výrazně levnější. Prius+ je pro ty, co potřebují 7 míst nebo velký kufr.
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od DavidDDD »

V podstatě souhlas, byť ten kufr je možná u Aurise (kombi) větší, ale rozhodně je větší prostor u řidiče a posez.Prostor vzadu samozřejmě také. Plusko je MPV.Aurisem jsem nejel jen seděl a oboje mi byl lehce nepříjemné. Třeba by to jízda smazala, nevím, nemám potřebu zkoušet. Podvozek (rozvor, pohodlí) tipuju Prius+ lepší, ale je to jen domněnka. Každopádně nový Auris vypadá parádně.
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Peter492svk
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 22.03.2018, 23:28

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Peter492svk »

Tak teraz mám Renault Grand Scénic, teda auto ktoré je vyššie, priestranné, variabilné (teda aj tak isto 3 miesta v zadu čo je super vec) ... a aj to nakoniec rozhodlo o Priuse plusku.
Auris ma lákal vyslovene kvôli cene a teda že by som si mohol dovoliť novší ročník.

Nakoniec teda v Utorok idem pozrieť Prius + do Maďarska ... ale iný kus ako ten čo som tu už zdieľal.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto ... n-12644623

Tak snáď bude všetko ok :) Ako sa vám pozdáva?
Jencekgs
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: ned 18.03.2018, 18:52

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Jencekgs »

Zdravim, nejaky cas uz to tu ctu, jelikoz jsem se rozhodl sve stavajici auto vymenit za Prius pravdepodobne III. Nyni mam octavku, ale jelikoz potrebuji kvuli zene automat a ja jezdim do prace na skutru, hledal jsem auto rozumne velikosti pro rodinu s dvouma prckama. Kdyz jsem kupoval oktu, hlavni duvod byla cerna dira misto kufru i pres to ze je to liftback. Jiz tenkrat jsem zvazoval Prius, ale vzhledem k vozeni kocarku to jeste nedopadlo. Ted jiz kluci povyrostli a kocar nevozime. Chtel bych se zeptat, jestli je tu nekdo s Priusem III z Ostavy, kdo by byl ochotny se sejit, pokecat a pripadne auto ke kratke jizde poskytnout. Je moznost se projet i v bazaru, ale je mi to celkem neprijemne. Pokud by se nekdo ochotny nasel, byl bych moc rad.
Zvazoval jsem i Prius+, ale tam jsou ceny dost vys a navic nevim, zda je to uplne vhodne pro zenu na denni jezdeni po meste.
Diky
Honza
PetrPH
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: úte 19.05.2015, 18:17
Bydliště: Karviná

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od PetrPH »

Jencekgs píše:Zdravim, nejaky cas uz to tu ctu, jelikoz jsem se rozhodl sve stavajici auto vymenit za Prius pravdepodobne III. Nyni mam octavku, ale jelikoz potrebuji kvuli zene automat a ja jezdim do prace na skutru, hledal jsem auto rozumne velikosti pro rodinu s dvouma prckama. Kdyz jsem kupoval oktu, hlavni duvod byla cerna dira misto kufru i pres to ze je to liftback. Jiz tenkrat jsem zvazoval Prius, ale vzhledem k vozeni kocarku to jeste nedopadlo. Ted jiz kluci povyrostli a kocar nevozime. Chtel bych se zeptat, jestli je tu nekdo s Priusem III z Ostavy, kdo by byl ochotny se sejit, pokecat a pripadne auto ke kratke jizde poskytnout. Je moznost se projet i v bazaru, ale je mi to celkem neprijemne. Pokud by se nekdo ochotny nasel, byl bych moc rad.
Zvazoval jsem i Prius+, ale tam jsou ceny dost vys a navic nevim, zda je to uplne vhodne pro zenu na denni jezdeni po meste.
Diky
Honza
Byvam v Ostrave kazdy vsedni den, ale mam jen Priuse II. Pokud by se nikdo s trojkovym nenasel, i info o na zaklade meho muze byt cenne, nebot ovladani, kufr atd je tuze podobne. Jinako kocarek mame taky a do kufru se nam v pohode vleze;)
Prius II 2008
Jencekgs
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: ned 18.03.2018, 18:52

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Jencekgs »

Ahoj, dekuji za nabidku. Ja jsem ani dvojku nezavrhl a urcite by to bylo pro me prinosne. Urcite se Ti ozvu pres sz.
Diky moc jeste jednou.
Uživatelský avatar
PALO-Prius
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: pát 03.10.2014, 05:29
Bydliště: Bratislava - Ruzinov / Finsko - Rauma

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od PALO-Prius »

Ja mam Priusa III, deti s rozostupom 1,5 roka a aj surodenecky dvojkocik nie je problem s dalsimi vecami na tyzdennu dovolenku. Dokonc aaj na 2 tyzdnovu zimnu dovolenku nebol problem sa zbalit, ak si zena sadla k nim dozadu medzi dve sedacky a par veci sa hodilo na miesto spolujazdca.
Inak denne jazdenie s dvojkocikom + par taskami nei je vobec ziadny problem.

To ja prave naopak, ked deti vyrastu a uz nebudu kociky uvazujem kludne aj o niecom mensom, ale uz vo full elektrike, takze sa s Toyotou bohuzial budem musiet rozlucit.
Prius III 2010 Excutive, seda metaliza
http://moje.auto.cz/PALO-Prius/priusik.html
Obrázek
Jencekgs
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: ned 18.03.2018, 18:52

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Jencekgs »

Palo a zena se vleze pohodlne mezi dve detske autosedacky? V Octavce je to jen tak na kratkou cestu. Ale ma dve sedacky Cybex a jsou dost siroke.
Odpovědět

Zpět na „Prius“