Koupě Priusu/Aurisu

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vasa
Navigátor
Příspěvky: 80
Registrován: stř 09.01.2008, 17:52
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Vasa »

Ahoj všichni

Po velmi špatných zkušenostech s francouzskými "auty" jsem se dostal do stavu, že už mě pomalu začíná štvát neustálé cpaní peněz do oprav.
Mám Citroen C4, C8 a Chevrolet Orlando, všechno překopané na LPG a všechny jezdí jako taxíky na malém městě.
s Otcem jezdíme jen dva a tři auta máme jen z důvodu, že od té doby co máme tyhle auta, tak se ještě nestalo, že by byly všechny 3 aspoň měsíc v provozu. ˇjen letos jsme měnili převodovku na C4, motor na Orlandu + milion dalších drobností.

popravdě už jsem z toho docela na nervy a proto si nějakou dobu pohrávám s myšlenkou pořídit si toyotu Prius, popř. Auris.

Už jsem si pročetl skoro celé zdejší fórum zabývající se Priusem i Aurrisem a zaujala mě především zde všude zmiňovaná spolehlivost hybridního systému.

A teď k mé otázce.
Stanovil jsem si rozpočet maximálně 400 až 420 tisíc korun. rád bych Prius z roku 2013 a novější s odpovídajícím počtem kilometrů.

našel jsem si pár kandidátů.
jeden u nás:
https://www.sbazar.cz/titan75/detail/25 ... ift-174000

a zbytek na mobile.de
tam mě zaujal zejména:
https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 94443.html

co říkáte na plug-in verzi? jak je to s případnou prodlouženou zárukou na baterie - myslím tu za 1600 /rok do doby stáří 11 let, jak tu bylo zmíněno. Poskytne mi ji zdejší Toyota i na dovezené vozidlo?

pokud bych sehnal plug-in verzi, postavil bych před domem elektrický sloupek, na které by bylo auto mezi jednotlivýma jízdama napojeno. myslíte si, že toto neustálé nabíjení a vybíjení by baterii neublížilo? máte někdo zkušenosti s intenzivním provozem plug-in verze? (cca 150 až 300 km /den) ?

Díky moc za Vaše podněty rady a připomínky
Muj nový miláček:
Auris turing sport hybrid
Mé současné a snad v brzké době minulé trápení:
Citroen C4 grand picasso, LPG.
Chevrolet Orlando, LPG
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od aczasa »

Obecně.... Priusy jezdí jako taxi všude.... Paříž, londýn i ta praha.. Takže volba jako jakákoliv jiná.
Technika to vydrží bez problemu. Já jezdím hybridem cca 30 až 40 tisíc ročně, což je cca polovina toho co chceš ty.
Plugin je super volba. Šel bych do ní taky. Vybíjení a nabíjení není problém.
Záruku ti dle mého soudu nasinci neuznaji. Leda dokud platis, ale pokud by se něco stalo, tak něco najdou proč to nejde.
Černý z krce je dle mého vkusu hnus, ale znáš to... :-)
Back in Czech.
Petrs
Člen Týmu
Příspěvky: 69
Registrován: pon 12.09.2016, 12:21

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Petrs »

Dovezli jsme si s kamaradem 2 Priusy plug in z Holandska,napr.

https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 52316.html

V Holandsku vlada dotovala nakupy elektromobilu a Plug in hybridu,jezdi jich tam snad nejvic v Evrope.Ceny ojetych jsou nizsi nez jinde.

Prozatim nam jezdi bez problemu,spolehlive vozy.Akumulatory se automaticky nabijeji a vybijeji nikoli na maximalni a minimalni kapacitu,razantne se timto setrnym zpusobem zvysuje jejich zivotnost.Dojezd 20-25 km podle terenu a stylu jizdy,nabiti trva cca 1,5 hodiny.Zasuvka 230V/10A.Elektronika si ridi vse.
Troufnu si odhadnout,ze byste se se spotrebou pohybovali kolem 3 litru benzinu.
Uživatelský avatar
Vasa
Navigátor
Příspěvky: 80
Registrován: stř 09.01.2008, 17:52
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Vasa »

Ten dojezd 25 km by mi naprosto vyhovoval, protože nestojíme nikde ve městě, ale jezdíme z domu, a hlavně o víkendu se stává, že vyjedeme tak 2 x do hodiny a cesty jen po městě tak bych teoreticky některé z nich jezdil jen na elektřínu, což by bylo super. Jen aby ta zásuvka vydržela to neustálé zastrkávání a vytahování, ale to asi ukáže až čas.
Pokusím se tedy zaměřit na plug -in verzi.

díky moc za tyto podněty.
Muj nový miláček:
Auris turing sport hybrid
Mé současné a snad v brzké době minulé trápení:
Citroen C4 grand picasso, LPG.
Chevrolet Orlando, LPG
Petrs
Člen Týmu
Příspěvky: 69
Registrován: pon 12.09.2016, 12:21

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Petrs »

Dojezd je zavisly mimo jine i na teplote,v lete elektronika dovoli nabijet lithiove akumulatory na vyssi dojezd,cca 25 km,v zime na cca 20 km.Je mozne v aute nastavit predvolenou teplotu,nejsem si ale jist,zda ohrev v zime probiha elektricky ze zasuvky 230V nebo teplem z motoru-prozatim jsem nezkousel.
Uživatelský avatar
Vasa
Navigátor
Příspěvky: 80
Registrován: stř 09.01.2008, 17:52
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Vasa »

Chápu li to tedy správně, tak na rozdíl od běžného priusu jsou zde Li-ion baterie?
a měl bych ještě jeden dotaz. píšeš, že jste si auto dovezli z Holndska. Jsou tam nějaké rozdíly oproti dovozu auta z Neměcka, nebo je to jedno? Pro auto si téměř jistě pojedu jiným vozem a zpět pojedu po vlastní ose, čili budu potřebovat vyřídit přepravní papíry, převozní značky, pojistku atd.
Muj nový miláček:
Auris turing sport hybrid
Mé současné a snad v brzké době minulé trápení:
Citroen C4 grand picasso, LPG.
Chevrolet Orlando, LPG
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od aczasa »

Je to stejné. Německo i holandsko... Asi by šlo i rovnou domluvit s prodejcem, ať to nabije a tak. ,:-) ať se dělá kšeft pořádně.
Naposledy upravil(a) aczasa dne ned 15.10.2017, 19:40, celkem upraveno 1 x.
Back in Czech.
Petrs
Člen Týmu
Příspěvky: 69
Registrován: pon 12.09.2016, 12:21

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Petrs »

Ano,pod vikem kufru je hlinikova skrin a v ni 8 kusu Li-ion akumulatoru po 7 mi clancich,celkem 56 clanku.
Presne tak jsme pro Priuse jeli,za mirny baksis cca 60 Euro dobry prodejce tyto veci na pockani vyridi a zpet se odjizdi s kratkodobe pojistenym-cca 14 dnu-,autem,vybavenym prevozni znackou,puvodnimi doklady a COC listem.
Z Nemecka jsme dovezli pred casem Priuse 2.gen.,postup byl stejny.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Tomiq »

Zvaž, esi ten PHEV má pro tebe smysl. Na každých 20km potřebuješ 1,5h nabíjet. Píšeš, že vyjíždíš v průměru 2x do hodiny.
Pokud si pořídíš obyčejnej Prius a dáš do něj LPG, budeš mít náklady na km mnohem nižší a beze sraní.
Navíc ber v úvahu, že nejmíň polovinu cest potřebuješ topit. Ty můžeš jezdit ve vaťáku a palčácích (které se hodí i na otírání zamlženého skla), ale kaštanům se to asi líbit nebude.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
švihák
Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: stř 04.06.2014, 10:59
Bydliště: Praha

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od švihák »

Pro taxi je nejlepší "obyčejnej" Prius nebo ještě lépe Prius+ kvůli bagáži. Plug-in má smysl v jiných končinách. Jo a ten černej z Krče je můj, tak se uklidníme, zlobivej aczaso! :P
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Tomiq »

Když už elektrika, tak v případě taxi na malém městě by byl lepší čistý EV třeba Leaf.
Kořen slova Toyota je Toy!
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od aczasa »

Já komentoval barvu... Svihaku... Černá je hnus... A to s vyjimkami vsude.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
švihák
Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: stř 04.06.2014, 10:59
Bydliště: Praha

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od švihák »

...tak to souhlasím, až teda na Lamborghini Reventon 8)
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 11:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vasa
Navigátor
Příspěvky: 80
Registrován: stř 09.01.2008, 17:52
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Priusu/Aurisu

Příspěvek od Vasa »

dneska jsem zas hledal na mobile.de a našel pár kandidátů. Nejsou to sice plug-in verze, ale když jsem se díval na ebay a allegro kolik stojí plug-in baterie, tak mě docela zamrazilo. raději asi tedy zůstanu u výběru klasické verze se kterou jsou tu přeci jen větší zkušenosti.

např. tenhle vypadá docela pěkně:
https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 83906.html navíc má Gebrauchtwagen Garantie bis zu 5 Jahre möglich ! a jestli jsem si to přeložil dobře tak to znamená záruka 5 let

popř. ještě tahle červená executive verze:
https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 89348.html
Muj nový miláček:
Auris turing sport hybrid
Mé současné a snad v brzké době minulé trápení:
Citroen C4 grand picasso, LPG.
Chevrolet Orlando, LPG
Odpovědět

Zpět na „Prius“