kdo poradí

vše ohledně modelové řady Previa
Uživatelský avatar
Zegga
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 08.04.2006, 19:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: český provozní manuál

Příspěvek od Zegga »

Dandis píše:Vážení příznivci vozu Previa pokud mi čas dovolí a technicky to zvládnu pošlu každému zájemci kopii
já, já, já se hlásím :oops:
Předem moc dík. Jana
PS: Ty svíce testnu o víkendu...
TOYOTA Previa 2,4 i GL r.v. 1990
Suzuki Swift 1,3 GL r.v. 1990
XJ 600 S pojmenovaná Oliva r.v. 1995
MZ 251 ETZ řečená Karkulka r.v. 90 ;-)))
Uživatelský avatar
ninja
Navigátor
Příspěvky: 78
Registrován: sob 31.03.2007, 00:42
Bydliště: Praha

Manual

Příspěvek od ninja »

To bych take rad. Mam jen original nemecky a pak elektronickou prirucku v anglictine.
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

Ahoj Dandis Pokud to bude možný měl bych velký zájem o ten manuál. Je tam i vyobrazení? Moje tel.číslo 603312086 nebo mě napiš své ohledně domluvy. Ještě chci nabídnout příznivcům Prévií zadní nosič kol je na 4 kola já kolům moc nefandím :P takže jestli bude zájem tak se dohodnem. Taky chci ještě napsat všem kamarádům co mě poradili velký dík. Olei už mám vyměněný přímo v Toyotě a můžu vám říct že ta kontrolka jim dala zabrat, nakonec na to prý přišli. Člověk to dá do značkového servisu a jsou z toho hotvý nevím, co by dělal třeba servisák v dílničce :lol: .
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

chlapci a děvčata čím to je strácí se mě chladící kapalina vždy po ránu mám na kapáno pod motorem a dost mě kouří výfuk (pára) je to od doby kdy jsem jí koupil vždy asi tak po 14 dnech musím dolívat (od horní rysky po spodní) Hlásil jsem to jako skrytou vadu nejprve to uznal (má autoservis) ale furt že má hodně práce ale že to spraví. Ted už se cuká :mad: že prý o tom nevěděl tak to neřekl. Jak poznám že to není třeba v prd. :P těsnění pod hlavou? Akdyž bude kolik asi tak může stát oprava dejme tomu v toyotě asi tak odhadem. Poradte mě prosím co stím :?: Ještě furt sháním ten manuál Dandis slibuje ale už se neozval :D já to nechci zadarmo, Dandis dej vědět a nedělej drahoty :lol: sranda zatím ahoj zdravým všechny Previáře at nám to jezdí :) :banana:
Uživatelský avatar
ombre
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 08.04.2005, 15:17
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od ombre »

2 Miroslav Faltýnek: Na to, že máš v háji chlazení jsi docela vysmátej ;).

Pokud jde pára z výfuku jen pokud je studený motor, tak to je běžné, pokud ne, je to vážné.

Zjisti přesně odkud voda kape. Zda je to chladič, hadice, pumpa nebo shnilá mrazová pojistka (to jsou takové hliníkové či plechové zátky na hlavě a na sání).

POkud by bylo v háji těsnění pod hlavou, tak by si píst přisával vodu, ale nekapala by pod motor, když auto stojí.
Obrázek
Uživatelský avatar
ninja
Navigátor
Příspěvky: 78
Registrován: sob 31.03.2007, 00:42
Bydliště: Praha

tece voda

Příspěvek od ninja »

Miroslav Faltýnek: rozhodne to prodejci do servisu zavez co nejdrive a nedbej na vymluvy.

Jestli je to jen nejaka prkotina v tesneni, tak ti to opravi za chvilku. A pokud je to neco vazneho (praskla hlava) tak cim drive mu to omlatis o hlavu, tim lepe.
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

Kdyby bylo v háji chlazení tak to bude vařit? Teplota je dobrá i na dálku to nestoupá. Pára jde jan když je studený a to jen chvíli občas kape i voda z výfuku teda jen pár kapek prý to mám ochutnat jestli je to chladící kapalina co mě radíš ty :?: Ty zátky najdu pod motorem když odšroubuji spodní kryty motoru? Když to budou třeba ty zátky pořídím je vyměnit sám nebo raději do servisu co myslíš? :wink: Jinač až na tu vodu tak to je vše úplně v cajku. :banana:
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

Kluci a děvčata může mě někdo prosím popsat jak jdou po sobě pojistky a k čemu která jsou z leva do prava :P Předem děkuji
Odpovědět

Zpět na „Previa“