1st generation-upgrade LPG

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
Uživatelský avatar
tompo
Navigátor
Příspěvky: 117
Registrován: pon 16.10.2006, 12:32
Bydliště: Praha

1st generation-upgrade LPG

Příspěvek od tompo »

Tak už mi došla trpělivost a rozhodl jsem se po téměř deseti letech upgradovat celý LPG systém kromě nádrže-ta přijde na řadu až na jaře před STK.

Původní systém:
Sekvenční Tartariny-né, že by to nefungovalo, ale nikdy se nepodařilo to pořádně seřídit. Po laborování s nastavenim jednotky, velikostí trysek, zdvihem vstřikovačů a bůhví čím ještě, jsem usoudil, že s tímto harwarem to už lepší nebude: Vstřiky neuměly dostatečně krátké časy na uspokojivý volnoběh, reduktor zase nebyl schopný udržet tlak při zatížení, takže řídící jednotka benzínu prováděla furt korekce :mad: ŘJ plynu se navíc dost hřála a při vysokých letních teplotách občas kolabovala atd. atd. :mad:
Cena komplet před 9 lety-31.000Kč
Nájezd cca 120tkm
Přestavbu provedla firma www.sate.cz

Nový systém:
Sekvenční Magic III-nebe a dudy :lol:
V tomto případě platí, že co dobře vypadá, často i dobře funguje. Nejenom, že je zástavba provedena fakt hezky, ale i komponenty jsou oku lahodící. Když jsem to prvně viděl, napadlo mě: Malý atomový reaktor :wink:
Prevít teď jezdí na LPG naprosto stejně jako na béňo. Přepíná dřív a bez zvyšování ot. a na chodu motoru to neni vůbec poznat. No a ještě i míň žere :bigups:
Cena za komplet předek tzn. vše bez nádrže s multiventilem a bez trubky+čidlo na měření hladiny v nádrži - 12.300Kč
Nájezd cca 2tkm
Takže mega spokojenost :lol:
Přestavbu provedla firma www.levnelpg.cz
Přílohy
1.jpg
(76.18 KiB) Staženo 1637 x
Previa GL ´95, LPG Magic
BMW 523i, E39, LPG Magic
Honda XL600V ´89
bylo: Camry Stationwagon 2.0 TD XL ´92
Volvo 940 '95 Combi, B230FB, LPG LovTec samodomo
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: 1st generation-upgrade LPG

Příspěvek od Tomiq »

Tak já mám to samé ve dvojkové. Jede perfektně, spotřeba dlouhodobě 10. Teplé startuje na plyn.
Akorát mi furt vyskakuje P171 a P174 příliš chudá směs a zatím jsem nepřišel na to proč.
Jednou za čas to musím projet na benzín aby si to srovnalo mapy.
Kořen slova Toyota je Toy!
misatenko
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 21.02.2017, 13:20
Bydliště: Trnovo, Slovensko

Re: 1st generation-upgrade LPG

Příspěvek od misatenko »

Ahojte. Tiež mám Toyotu Previu na LPG, konkrétne II generácia r.v. 2004 2,4 - 115 kW. Dal som si to prerobiť tento rok na jar po dovoze z Nemecka. Mám tam systém KME a zatiaľ som úplne spokojný, vôbec nie je poznať rozdiel medzi LPG a benzínom. Dokonca mám pocit, že na plyn je to trochu živšie, akoby lepšie akceleruje z nižších otáčok. Len jednej veci sa obávam. Všetci strašia s tým zaklepaním ventilov do hlavy valcov a najmä teda na japonských autách. Mám tam síce namontované primazávanie, ale len mechanické (podtlakové). To modernejšie a lepšie elektronické sekvenčné mi prišlo už moc drahé. Akú máte vy ostatní Toyoťáci skúsenosť s chodom a funkčnosťou motora po dlhom čase jazdenia na LPG, teda najmä z hľadiska tých ventilov. Máte tiež nejaké primazávanie? Jazdíte väčšinou v meste alebo tomu prikurujete aj po diaľniciach? Mám sa obávať a radšej uvažovať o prerobení na to elektronické, ktoré si už zabezpečuje vstrekovanie toho oleja podľa podmienok jazdy. Podeľte sa prosím o skúsenosti. :)
Ďakujem.
Uživatelský avatar
tompo
Navigátor
Příspěvky: 117
Registrován: pon 16.10.2006, 12:32
Bydliště: Praha

Re: 1st generation-upgrade LPG

Příspěvek od tompo »

No já osobně jsem ke všem těmto přimazávátkům trochu skeptickej.
Raději bych spoléhal na pravidelnou kontrolu vůle ventilů, což mi připomíná, že jsem to ještě nedělal :?
Nicméně na plyn jsem najel těch cca 120tkm a no problemo.
Jo a jezdim tak 50:50 město:dlouhý štreky po dálnici.
Já bych se toho tak nebál :bigups:
Previa GL ´95, LPG Magic
BMW 523i, E39, LPG Magic
Honda XL600V ´89
bylo: Camry Stationwagon 2.0 TD XL ´92
Volvo 940 '95 Combi, B230FB, LPG LovTec samodomo
Odpovědět

Zpět na „Previa“