Land Cruiser D4D občas chcípne a nejde nastartovat

vše ohledně modelové řady Land Cruiser
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jumpik
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: stř 20.07.2016, 20:54
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Land Cruiser D4D občas chcípne a nejde nastartovat

Příspěvek od Jumpik »

Zdravím všechny příznivce Toyoty a mám velkou prosbu, zda by jste mi pomohli odhalit problém.
Před rokem jsem koupil LC120 D4D rv.2005 v automatu. A asi při druhé jízdě jsem zastavil na světlech a auto chcíplo. A už nešlo nastartovat. Super zážitek na křižovatce na Černém Mostě :( . Vůbec jsem nevěděl co se děje, tak jsem zkusil postupně vyndat a zandat pojistky. A auto naskočilo. Dojel jsem cca 50 km, zastavil jsem a opět chcíplo. Proces jsem opakoval a zavolal kamarádovi, jestli neví co by to mohlo být. Prý se to stává, že odejde řídící jednotka. Tak mi z vrakoviště sehnal jinou, namontoval a rok jsem jezdil absolutně bez problémů.
Bohužel po roce se včera stalo to samé, kamarád vyměnil opět jednotku, ale dnes opět chcípla.
Co jsem vypozoroval - auto chcípne jen když stojí a potom už nejde nastartovat. Po vyndání a zandání pojistek auto jede, ale zase jen nějaký čas.
Prosím poradili by jste mi ? V Toyotě na mě koukali , jako kdybych si to vymýšlel. Tak jsem tam auto nenechal.
Nebo jestli by se někdo na to mrknul.
Díky moc
Land Cruiser 120 D4D 3,0 2005
Avensis T25 D4D 2,0 2005
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Re: Land Cruiser D4D občas chcípne a nejde nastartovat

Příspěvek od Tygr »

Zdar, covece začal bych jakýmkoliv dodatečně montovanym immobilizerem. Cokoliv, do LC měli lidi tendenci si tyhle věci dodělávat. Třeba je to blbost, ale že by auti /předpokladejme, že vstriky máš ještě anebo už zase v poradku/ jen tak chciplo a pak nešlo nastarovat, mi přijde divné.
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
Uživatelský avatar
Jumpik
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: stř 20.07.2016, 20:54
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Land Cruiser D4D občas chcípne a nejde nastartovat

Příspěvek od Jumpik »

No právě. Mě taky. Co jsem prohledal, tak nikde nic navíc není.
Jediné co se vyndavalo po koupi, byly neoriginální xenony a nějaká dvd sada s dvěma obrazovkama na opěrkách hlavy. A co mi montovali tak bylo handsfree parrot.
Vstřiky jsem od koupě neřešil, ale pokud by byly špatné, tak bych to snad nějak poznal, ale to by asi takhle neblblo.
Nejhorší je, že je to bez jakéhokoli varování. Prostě stojím na semaforech a nejednou chcíp a hotovo. :( . Manželka už s ní nechce jezdit, protože se bojí, že jí to někde nechá a nadává mi, co jsem to koupil za auto.
A ještě mě napadlo, jestli někdo z Vás z Prahy a blízkého okolí nemá velkou diagnostiku. Třeba by to něco ukázalo.
Land Cruiser 120 D4D 3,0 2005
Avensis T25 D4D 2,0 2005
Uživatelský avatar
Jumpik
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: stř 20.07.2016, 20:54
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Land Cruiser D4D občas chcípne a nejde nastartovat

Příspěvek od Jumpik »

Tak snad je problém vyřešen. Koupil jsem na vrakovišti jednotku, vyměnil a zatím to jezdí bez problému.
Land Cruiser 120 D4D 3,0 2005
Avensis T25 D4D 2,0 2005
Uživatelský avatar
Jumpik
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: stř 20.07.2016, 20:54
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Land Cruiser D4D občas chcípne a nejde nastartovat

Příspěvek od Jumpik »

Tak po sedmi měsících opět auto zdechlo. Blbý je, že to bylo za jízdy v zatáčce a měl jsem co dělat, abych nenaboural. Takže výměna řídící jednotky vstřiků - z vrakoviště - a už zase jezdí. Ale chtěl bych přijít na příčinu. Protože tohle je už čtvrtá jednotka a pochybuji, že by takhle odcházeli. A jen u mého auta. Strejc má stejný auto, rok výroby, model i motorizaci a nechápe, jaký já s tím autem mám problémy.
Jeden mechanik - ne z Toyoty mi říkal, že by to možná mohl být blbý vstřik a když to ta jednotka několikrát zapíše, tak pak zdechne. Ale nevím, moc se mi to nezdá.
Prosím o jakoukoliv pomoc, radu.
Nejvíc se bojím o manželku, protože ta s ní jezdí nejvíc.
Tady jsem vyčetl, že by mohlo být blbý čidlo polohy klikového hřídele, ale to mě zas nedává smysl, když se vymění jednotka, že to třeba půl roku jezdí bez problému. A pak snad nějaká součástka u čerpadla nafty.
Žádná kontrolka se mi nerozsvítí a bez varování auto chcípne.
Land Cruiser 120 D4D 3,0 2005
Avensis T25 D4D 2,0 2005
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Re: Land Cruiser D4D občas chcípne a nejde nastartovat

Příspěvek od Tygr »

Což SCV ventily oukej, ale že by kvůli vstřiku se zastavil celý motor?
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
Uživatelský avatar
Jumpik
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: stř 20.07.2016, 20:54
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Land Cruiser D4D občas chcípne a nejde nastartovat

Příspěvek od Jumpik »

No byl to jen nápad. Už moc nevím, čeho se chytnout. Každopádně výkon je ok, žádný kouř, prostě vše v pohodě a najednou chcípne.
Land Cruiser 120 D4D 3,0 2005
Avensis T25 D4D 2,0 2005
Odpovědět

Zpět na „Land Cruiser“