Čtyri kola na tažném u Versa

vše ohledně modelové řady Verso
Odpovědět
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Čtyri kola na tažném u Versa

Příspěvek od indet »

Zdravim, chci se zeptat zda někdo vozi čtyři kola na nosici kol připevněnému k tažnému zarizeni na Versu? Limit svisleho zatizeni u Versa je bohuzel jen 60Kg, kdezto kola a nosic vazi cca 75kg. Mam original sundavaci tazne Brink (Thule) a nosic kol, ktery vazi cca 23kg. Podeli se nekdo o zkusenosti. Zatim jsem ujel 200km a OK. Ale nerad bych neco znicil. Dik
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: Čtyri kola na tažném u Versa

Příspěvek od brvno_sk »

cele tieto limity na tazne povazujem za dost trapne...
pochopim, ze ked sa na gulu "prisvorkuje" nosic a jedine co ho drzi je trecia sila posobiaca na gulu, tak tam asi budu nejake bezpecnostne limity a treba pocitat s pretazenim pri razoch po ceste...
ale preco kua neurobia jednoduchy bajomer, stvorcova hlava pre nosic na bycykle, takyto nosic to urcite nebude zatazovat, ako max. povolena hmotnost privesu. to mi nikto nenabulika...
o cene sa nebavme, viem ze netaham vozik potrebujem to len na bike, tak mi staci jeden, a kto nedokaze zit bez privesu si kupi druhy. dalej aj boxy na tazne ktore sa zacinaju objavovat maju rovnaky problem?

otazka je preco nikoho nenapadlo urobit "sportovy nosic". montoval by sa rovnako ako tazne ktore sa na karoseriu motuje v 2 bodoch a ma vyriesene odolnost v krute, tahu a tlaku, a kludne by mohol mat 2 upinacie body pre platforny s nosicom na bike alebo box?
ach jaj, ja sa vzdy po dobrom obede takto pekne znasam v oblakoch :D
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Čtyri kola na tažném u Versa

Příspěvek od indet »

Tak dalších 260Km tentokrát po D1 v rámci možnosti rychlost 130Km/h dle GPS, občas v rámci bezpečného předjeti kratkodobé zrychleni do 160Km/h.
Tažne i auto zatím OK. Pokud vozi někdo dlouhodobě a bez problémů také čtyři kola na tažném za Versem, dejte vědět. Dík T.
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Verso“