Přehřívání motoru-červená kontrolka

vše ohledně modelové řady Yaris
Odpovědět
captek
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: úte 06.09.2016, 22:58

Přehřívání motoru-červená kontrolka

Příspěvek od captek »

Zdravím mám problém u Yarisu TS rok 2001 s přehříváním .
motor 1.5ts V-vti

Po delší jízdě mi bliká červená kontrolka přehřátí vody, ale ventilator i tak nesepne ,zkoušel sem kontakty u větráku a v nake pozici se roztočí ale točí neustále i když teplota klesne . takže točení ventilatoru nema na přehřívání žádný vliv at už točí furt nebo vůbec .
čidlo u něj měněno cca před rokem z důvodu upalení kontaktu
termostat měnen v servise nepomohl . Jediná přičina mě napadá že opět čidlo teploty chladíci kapaliny nefunguje jak má . Prosím o radu v tomto teplém ročním obdobím mám obavy abych to někde neuvařil
(dočasné řešení je vyhulení topení na max a stáhnout všechny okna at má to teplo kama utíkat)
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Přehřívání motoru-červená kontrolka

Příspěvek od slabostka »

Termostat ti otvára prívod vody do chladiča? Máš vtedy horúce hadice do-od chladiča? Asi si prepojil ventilátor natvrdo takže točí čiže chyba bude buď v relátku alebo kábloch alebo snímaču... musíš premerať všetky časti toho okruhu a nájsť chybu.
Pokiaľ uvažujeme že chyba je len že ti nespúšťa ventilátor....
Neubúda ti chladiaca kvapalina? nemáš nič na viečku oleja zospodu-emulzia? netlakujú sa-netvrdnú hadice ku chladiču? Myslím tým či nemáš príznaky chybného tesnenia pod hlavou motora....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
captek
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: úte 06.09.2016, 22:58

Re: Přehřívání motoru-červená kontrolka

Příspěvek od captek »

pod hlavou fouklý není .Hadice jsou vařící voda v nich vře. vyměnil se termostat , vodní pumpa , nový chladič (starý byl prasklý) i tak se stále cca po 30km přehřeje a vyskočí kontrolka .Větrák stále nesepne sám od sebe . Když spojím draty do čidla teploty u chladiču vetrak toci neustale když zpatky zapojím na kontakty neroztočí se vůbec
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Re: Přehřívání motoru-červená kontrolka

Příspěvek od josuk »

a fungovala někdy ta nová trojice (pumpa, chladič, termostat)? Jestli ne tak reklamovat.

Nevím jak celkově hřeje 1,5, ale přece nejsou taková vedra, aby se to i bez ventilátoru normální jízdou aspoň někdy neuchladilo..
Když se na větrák připojí napětí, tak se točí, ale o ničem to nevypovídá..
Odpovědět

Zpět na „Yaris“