Prosba o radu

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
kolfr
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pon 19.06.2017, 19:48

Prosba o radu

Příspěvek od kolfr »

Zdravím,tak jsem si koupil taky ravku 2.0 D-4D 4WD 2003.Po měsíci auto začalo škubat a ztrácí výkon,po 2000 ot/min už nechce táhnou vůbec a skáče jako koza.Řekl jsem si že ji dám do servisu toyota protože jsem si myslel že tam jsou odborníci,borec mi řekl že je špatný erg ventil a že mi ho vyčistí.Tak jsem zaplatil 2000 kč a auto stejně nejelo,při další návštěvě mi bylo zděleno že je asi špatný a že mi ho za 7000kč vymění za nový.Nový jsem si koupil a vyměnil sám(3500)Kč.
Auto stejně nejede,objednal jsem si nové SCV ventily tak to snad pomůže,už nevím co stím,známej mi říkal že prej lambda sonda ale v toyotě mi řekli že tam žádná není.Prosím o pomoc,už nevím co stím a asi budu mít žaludeční vředy :-) Díky za odpověď a snad i radu.
rafkař
Manager Týmu
Příspěvky: 429
Registrován: stř 07.09.2011, 16:38

Re: Prosba o radu

Příspěvek od rafkař »

kolfr píše:Zdravím,tak jsem si koupil taky ravku 2.0 D-4D 4WD 2003.Po měsíci auto začalo škubat a ztrácí výkon,po 2000 ot/min už nechce táhnou vůbec a skáče jako koza.Řekl jsem si že ji dám do servisu toyota protože jsem si myslel že tam jsou odborníci,borec mi řekl že je špatný erg ventil a že mi ho vyčistí.Tak jsem zaplatil 2000 kč a auto stejně nejelo,při další návštěvě mi bylo zděleno že je asi špatný a že mi ho za 7000kč vymění za nový.Nový jsem si koupil a vyměnil sám(3500)Kč.
Auto stejně nejede,objednal jsem si nové SCV ventily tak to snad pomůže,už nevím co stím,známej mi říkal že prej lambda sonda ale v toyotě mi řekli že tam žádná není.Prosím o pomoc,už nevím co stím a asi budu mít žaludeční vředy :-) Díky za odpověď a snad i radu.
Tak to ti tady nikdo přesně neřekne, to muže být hafo věcí :(
Asi už bude mít dost najeto, nepočítej s tím že tě vyjde provoz levněji než benzínová. Hodně štěstí...
RAV4 HSD AWD 2018
ex-RAV4 4gen 2.0 Multidrive Valvematic 2013
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 08:19, celkem upraveno 1 x.
rafkař
Manager Týmu
Příspěvky: 429
Registrován: stř 07.09.2011, 16:38

Re: Prosba o radu

Příspěvek od rafkař »

Corolla2014 píše:Já si myslím, že se tady někdo najde a poradí. Mnoho problémů se tu už vyřešilo bez zásahu servisu.
To máš pravdu, bude to pokus omyl strjně jako v servisu, sice ho to vyjde levněji, ale potrápí se s tím.
RAV4 HSD AWD 2018
ex-RAV4 4gen 2.0 Multidrive Valvematic 2013
kolfr
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pon 19.06.2017, 19:48

Re: Prosba o radu

Příspěvek od kolfr »

tak dnes vyměněny SCV ventilky za nové a auto jede jako drak,doufám že to chvilu vydrží :-D
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Prosba o radu

Příspěvek od DavidDDD »

Kamarád má podobný problém,jezdí na Vervu a je to o.k. Když natankoval jinde,cukalo mu to.......
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
kolfr
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pon 19.06.2017, 19:48

Re: Prosba o radu

Příspěvek od kolfr »

DavidDDD píše:Kamarád má podobný problém,jezdí na Vervu a je to o.k. Když natankoval jinde,cukalo mu to.......
No taky už kupuju jen vervu,,,,,,,, :shock:
Uživatelský avatar
Jene.S
Člen Týmu
Příspěvky: 60
Registrován: pát 20.01.2012, 13:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Jene.S »

Čau lidi, abych nezakládal nové téma...
Mám možnost koupit fakt pěknou RAV 4 II 2.0 vvti. Jedinou chybu co to má, je prý vyskakující třetí převod. stupeň.
Projel jsem to a normálně jde zařadit, ono to na to i prostě jede, ale jednou za čas vyskočí do neutrálu.

Zařazená nehučí, jde pěkně zařadit.

Vím, že to je těžké odhadnout, ale jen jestli to někdo neřešil.
Celkově je fakt dobrá a krásná, jen jestli bych se toho měl bát a hlavně, abych se z toho pak nevokotil.


Díky za rady.
Celica 2.0GT - 1997
jozefvli
Člen Týmu
Příspěvky: 30
Registrován: sob 05.02.2011, 13:55

Re: Prosba o radu

Příspěvek od jozefvli »

ahojte, nechcem zakladať nové téma ale RAV4 zase začína štrajkovať :( začalo sa to včera, pridám plyn a nič... držím ho a auto si samo pridá asi po 5 sekundách, pri rozjade tomu výkon nechýba ale po preradení na 2, 3, 4, 5 a pridaní plynu nič... do núdzového režimu to ešte nespadlo ale podľa mňa je to otázka času... že by zase SCV ???
losopes81
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: stř 01.05.2019, 18:00

Re: Prosba o radu

Příspěvek od losopes81 »

ahoj dobry SCV vetil má odpor 1.5- 1.7 Ω, doporučuji vyndat a vyčistit v ultrazvuku pořádně vyfoukat vzduchem, vytřít hadříkem v čerpadle otvory na ventily a vyfoukat. Gumičky na ventilech máznout olejem a nasadit. :D
kralda
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: ned 22.03.2020, 12:45

Re: Prosba o radu

Příspěvek od kralda »

Mám podobný problém. Toyka jede na první tři kvalty jak raketa, 4 a 5 jako když šlápnete do blata, ale ne vždycky. Sem tam si cukne, jako když vypnu a hned zase zapnu klíček. Dělá to na 3,4,5, kolem 2000 otáček. Diagnostika hlásila AGR ventil. Nechal jsem ho zaslepit a ošéfovat v řídící jednotce, ale problém stále stejný. Sice už to nehlásí AGR a nerozsvěcuje se kontrolka motoru, ale cuknutí se neodstranilo. Majitel přede mnou má doložené veškeré faktury za opravy a SCV dělal. Co třeba snímač otáček na klice??? PS: je to 2,0 D4D 85kw.
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“