Klepot motora po nastartovani

vše ohledně modelové řady Prius
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Klepot motora po nastartovani

Příspěvek od ondrik »

Caute, riesili ste niekto na priusoch III klepot z motorovej casti po nastartovani po dlhsom stati? Co pozeram rozne fora, priuschat, youtube, vsade to riesia ale asi nitko to este nevyriesil. V dalekej amerike dokonca riesili zvolavacky kde vymienali intake manifold, v europe to riesili tusim len v nejakych severskych statoch (svedsko,norsko) ale vraj nepomohlo a toyota sa k tomu postavila tak ze ved to vlastne nevadi... Niekto tvrdi ze treba vycistit EGR, niekomu ho dokonca v autorizaku zaslepili kuskom plechu, niekomu sa to deje pri 150.000km, niekomu po 20.000...
mam na mysli taketo pazvuky:
https://www.youtube.com/watch?v=3VGhLjXUn-A
https://www.youtube.com/watch?v=cAxngQCPV7w
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Klepot motora po nastartovani

Příspěvek od slabostka »

tak to nieje klepot ale hrubo nepravidelný chod motora alebo chyba v uložení motora.... vysvietilo ti nejakú chybu? U teba bude ešte problém že tam máš LPG.... na druhej strane ak funguješ na lpg tak egr by mal byť čistý.... pokiaľ si ho nedával nedávno....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepot motora po nastartovani

Příspěvek od ondrik »

no ani jedno nie je moj motor. LPG v aute bezi minimalne 50.000 km za sebou, pokial je dostopovatelna historia, bohvie kolko predtym.
Cital som v nejakom toyotackom TSB o tom klepotani prave, ze to riesili vymenou intake manifold-u, konkretne menili 17120-37050 a 51 za novsie co koncia 52,53,54, ale ze to chybu neodstranilo. Plus nejaka zadrbana prva sviecka a tak.
na ruskom fore to riesili zas vymenou vstrekov, ze nepravidelne vstrekovali, inde to riesili cistenim EGR, ale tusim ani jeden postup nebol uplne riesenie. Tu napr.
http://forum.autodata.ru/4/23150/0.htm
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Klepot motora po nastartovani

Příspěvek od slabostka »

To som pochopil ze tie videa niesu konkretne tvoje...ide o to ci to tak mas rovnako...a co ta kontrolka? To lpg ak je zle nastavena zmes urobi vela zla...
Neviem ti poradit chcelo by to dobreho diagnostika s pocitacom... Nemas kabel a techstream?
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepot motora po nastartovani

Příspěvek od ondrik »

no moje sa sprava podobne. Ked beham tak to nerobi. Ale ked auto stoji cez noc, a rano nastartujem, uz ani zimy nie su, povedzme okolo 12-13 stupnov teraz, tak po nastartovani motora, asi po sekunde to zaklepoce, tak na 3-4 sekundy. A je to taky zvuk ako keby nieco plastove sa trepotalo... vobec nie kovovy zvuk motora.
LPG sa zopina az ked ma motor asi 30 stupnov teplotu, startuje na benzin, aj kym vyjdem z dvora stale ide na benzin, takze plyn by som vylucil.
U tych inych majitelov nema nikto LPG a robi im to tiez, cize LPG by som vylucil
kabel je na ceste kdesi z ciny a techstream mam v PC, uvidime... OBD sranda a torque samozrejme nenasli nic.
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Uživatelský avatar
mida
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: úte 27.03.2012, 15:49
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: Klepot motora po nastartovani

Příspěvek od mida »

To se mi párkrát stalo, ten zvuk mne vyděsil. Šel jsem s tím do servisu a tam mi vyměnili sací potrubí a je po problému. Prý je na to jakási neveřejná akce, kdo se ozve, tomu to zdarma vymění - ale je to tak 3 roky zpátky. Údajně je to původní potrubí nějak špatně tvarované a za určitých podmínek (teplota, tlak, vlhkost, čas) v tom potrubí zkondenzuje vzdušná vlhkost. Ta se po nastartování dostane do spalovacího prostoru a takto se to projevuje. Jen někdy, za specifických podmínek. Vyměnili, neplatil jsem ani korunu (po vašom cent) a jezdím vesele dál.
Mimochodem, kdybys toto fórum četl pořádně, tak bys objevil ten můj příspěvek, ve kterém toto popisuji. Je to ve "Zkušenosti", nemusel jsi kvůli tomu zakládat nové téma.
Všem vám doporučuji si DŮKLADNĚ pročíst téma "ZKUŠENOSTI". A myslím skutečně důkladně a od začátku. Tak totiž najdete téměř všechno, kvůli čemu zde zakládáte nová témata. Chce to jediné - čas. :wink:

Á propos - už dlouho se zde neobjevila "pejskařka" - žiješ ještě?
Zeman není můj prezident
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Klepot motora po nastartovani

Příspěvek od slabostka »

mida píše:To se mi párkrát stalo, ten zvuk mne vyděsil. Šel jsem s tím do servisu a tam mi vyměnili sací potrubí a je po problému. Prý je na to jakási neveřejná akce, kdo se ozve, tomu to zdarma vymění - ale je to tak 3 roky zpátky. Údajně je to původní potrubí nějak špatně tvarované a za určitých podmínek (teplota, tlak, vlhkost, čas) v tom potrubí zkondenzuje vzdušná vlhkost. Ta se po nastartování dostane do spalovacího prostoru a takto se to projevuje. Jen někdy, za specifických podmínek. Vyměnili, neplatil jsem ani korunu (po vašom cent) a jezdím vesele dál.
Mimochodem, kdybys toto fórum četl pořádně, tak bys objevil ten můj příspěvek, ve kterém toto popisuji. Je to ve "Zkušenosti", nemusel jsi kvůli tomu zakládat nové téma.
Všem vám doporučuji si DŮKLADNĚ pročíst téma "ZKUŠENOSTI". A myslím skutečně důkladně a od začátku. Tak totiž najdete téměř všechno, kvůli čemu zde zakládáte nová témata. Chce to jediné - čas. :wink:

Á propos - už dlouho se zde neobjevila "pejskařka" - žiješ ještě?
ale ale...ono sa stava ze podobne symptomy maju rozne vady.... A preco v tomto vlakne hladas nejaku osobu? Nieje nato nejake ine? :lol:
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
mida
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: úte 27.03.2012, 15:49
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: Klepot motora po nastartovani

Příspěvek od mida »

Potrefená husa? :lol:
Zeman není můj prezident
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepot motora po nastartovani

Příspěvek od ondrik »

Diky Mida, za info. Temu "zkusenosti" som si cital, sledujem ju od vzniku, kedze som uz vtedy rozmyslal nad priusom, ale teraz na tvoju vyzvu som si znova presiel celych 100 stran a 1500 prispevkov, ale znova som to nenasiel. O dolezitosti vyhladavania bez zakladania novych prispevkov ma nemusis poucovat, tu sice na ceskom fore mam nejakych slabych 150 prispevkov, ale registrovany som a pravidelne citam od r.2005.
Kazdopadne dik za reakciu, ohladom bezplatnej vymeny v servise. Obavam sa vsak ze pristup servisu voci tebe bol trochu iny, ako bude moj, kedze si si auto ako nove kupil u nich, a ja nie. Uz z doterajsich navstev servisu s tymto autom nadobudam ten pocit...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepot motora po nastartovani

Příspěvek od ondrik »

teraz som po skusani roznych klucovych slov nasiel tvoj prispevok v teme "jazda na snehu a lade", kde ale pises ze ti vymenili vstrekovace, nie sacie potrubie.
Odvtedy ti to nespravilo ani raz? Nemenili ti aj sanie, len ti o tom nepovedali? Lebo na inych forach tiez riesili vstrekovace ale klepit sa po istom case objavil zas. A ten cas nebol taky dlhy aby vstrekovace vypovedali sluzbu nejakym vekom, opotrebenim, a tak.
Prípadne ak ta mozem poprosit, pozri si cez VIN ake mas cislo Intake Manifold-u, teda ci mas podla vinka to konciace 37050 - 51.
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Uživatelský avatar
mida
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: úte 27.03.2012, 15:49
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: Klepot motora po nastartovani

Příspěvek od mida »

vím, že jsem to tu někdy před lety psal. Měnili sací potrubí, ve vstřikách nic nekondenzuje. Od té výměny mám pokoj. Našel jsem i fakturu (říjen 2013), je na ní výslovně uvedeno "výměna sacího potrubí".
Zeman není můj prezident
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepot motora po nastartovani

Příspěvek od ondrik »

Verejné Díky, napisal som do toyoty, uvidime ako sa k tomu postavia. Vedia o tom probleme ale su potichu...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepot motora po nastartovani

Příspěvek od ondrik »

Takze som oslovil dotycnych ludi a vysledok je nasledovny:

Importer pre CZ/SK - toyota.cz:
Vážený pán .....,
děkujeme, že jste kontaktoval Toyotu Central Europe – Czech/Slovakia.
Vozidlo JTDKN36U......... není zahrnuto, ani na něm v minulosti nebyla prováděna Vámi popisovaná servisní kampaň výrobce vozidel Toyota. Pro toto vozidlo v současné době neevidujeme žádnou nevykonanou servisní kampaň výrobce vozidel Toyota.
Pokud máte pocit, že Váš vůz vykazuje nestandardní projevy, obraťte se prosím, na některého z autorizovaných partnerů Toyota, kde vůz prohlédnou a na základě získaných výsledků pak určí případný další postup.

Autorizovany servis na SK
- Na Vami popisovaný prejav neevidujeme žiadnu zvolávaciu akciu. Ak máte záujem môžete pristaviť do nášho servisu vozidlo za účelom diagnostiky.
(na to som mu poslal TSBcka ktore tento problem popisuju, takze toyota o nich vie. Plus kopiu tuto midovej faktury, ktoremu to menili zadarmo)

- Čo sa týka tej FA ktorú ste poslali, tak to vozidlo bolo ešte v záruke, preto tá bezplatná výmena. Vaše vozidlo je už mimo záruku.
TSB informácie, ktoré ste poslali sú určené pre americký trh.
(moja odpoved: Takze pokial by som chcel teraz opravit tuto tzv. "vyrobnu vadu", musim si to cele zaplatit. Ina cesta nie je?)

-Bohužiaľ, keďže sa nejedná o zvolávaciu akciu a vozidlo je mimo záruky, prípadnú opravu bude potrebné uhradiť v celom rozsahu.

Takze dakujem pekne za tento pristup. Ked by som to mal zaplatit, tak neviem co by si vypytali. Tyzden dozadu mi vymienali soferove dvere, kedze mi do nich niekto nacuval, a vymena soferovych dveri a spatneho zrkadla + lakovanie dveri 1700 eur...
Dobra rada pre majitelov, kto mate auto este v zaruke, dajte si to vymenit kym je cas a mate to zadarmo
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
johnbirkof
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: ned 10.07.2016, 07:16

Re: Klepot motora po nastartovani

Příspěvek od johnbirkof »

Toto sa mi tiez stalo a kedze mozno vsanie je treba vymenit to neviem ale ja som patral na youtube a tam som vacsinou nasiel iba ERG ventil kedze som ho mal uz asi 5x vytiahnuty robili to castejsie a castejsie az som ho musel uplne odpojit tkaze iba zasuvku odpoj a uvidis ako to pojde ako nove na 100% - akurat ze ti bude svietit kontrolka motora ale motor vsetko bude ok fungovat a bez trasenia motora aj pocas jazdy
mne to zo zaciatku robilo tak ze po nastartovani asi 5 sekund mi zacal triast motor az skoro skapinal ale potom normalne nabehol fungoval v poho neskor pocas jazdy to trhalo az som bol donuteny ho odpojit a mam pokoj :)
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepot motora po nastartovani

Příspěvek od ondrik »

hej hej, videl som, ze to riesili aj zaslepenim EGR, vycistenim egr, tej trubky k saniu a sanie samotne, ale odpojit egr uplne mi nepride ako riesenie problemu. Osobne by mi to vadilo keby mi svieti kontrolka motora... Preto som sa zmienoval o tej vymene sania. V podstate toyota vymienala sania (zrejme v domneni ze to pomoze) s kodmi 17120-37050 (51) za "novsie" sania s koncovymi kodmi 52, 53, 54. Neskor sa objavilo TSBcko, kde ako chybu uviedli zadny silentblok motora. Zrejme ked zistili ze vie klepat aj posledna verzia sania :D
Pravdepodobne skusim vymenit to IM za -54 a uvidime. Ak zozeniem lacne, a hlavne ak zozeniem den volneho casu
Tyzden dozadu som to mal rozobrate, cistil som trubku EGR, sanie, klapku (mimochodom dost zadrbanu), poskladal som to, nastartoval a zatriaslo zas...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Odpovědět

Zpět na „Prius“