problém s turbem

vše ohledně modelové řady Verso
Odpovědět
jitka
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: úte 14.03.2017, 16:22

problém s turbem

Příspěvek od jitka »

Ahojky prosim o radu....před tydnem mi přestalo jet turbo naToyota avensis verso a ted se chytá jen při 3,5-4 tisic otačkach,je pravda že jsem před tim jezdila jen kolem 2tisic otaček.Je to na vyměnu nebo se to da rozhybat vyžšíma otačkama ....?V servisu mi řekly že by to možna šlo,nějaka klapka se zasekla tim že jsem to nehonila do vyžšich otaček .pokud mate někdo zkušenosti ...děkuji za odpovědi
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: problém s turbem

Příspěvek od MatGO »

vobec to nemusi byt problem s turbom. aky je vypis chybovych kodov z ecu? toto iste moze sposobovat aj egr.
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
jitka
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: úte 14.03.2017, 16:22

Re: problém s turbem

Příspěvek od jitka »

egr je ted meneny,ale když to vytočim na 4 tisice otaček tak se turbo chyta...,
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: problém s turbem

Příspěvek od MatGO »

potrebujem vidiet zaznam dat pocas jazdy z diagnostiky, takto to je o nicom.
netesnost hadic, intercooleru, podtlaku - preverene?
to nove egr je ako nove? nove pouzite? cistene? fungel nove?
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
jitka
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: úte 14.03.2017, 16:22

Re: problém s turbem

Příspěvek od jitka »

je uplně nové,ale asi taky zbytečně,chybu mi to hlasi pořad prptože je špatná zasuvka k němu,to budu rešit tedka,a jinou chybu to nehlasilo,jen že jsou špatné žhaviče,ale ty nemaji vliv na problém za jizdy,teda aspon si to myslim,
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: problém s turbem

Příspěvek od MatGO »

jitka píše:je uplně nové,ale asi taky zbytečně,chybu mi to hlasi pořad prptože je špatná zasuvka k němu,to budu rešit tedka,a jinou chybu to nehlasilo,jen že jsou špatné žhaviče,ale ty nemaji vliv na problém za jizdy,teda aspon si to myslim,
Takze je vadny konektor na EGR, este to aj hlasi chybu a riesime tu, ci motor nejde kvoli turbu..?
Asi mi nieco uslo, ked tak skus viac opisat problematiku..
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
jitka
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: úte 14.03.2017, 16:22

Re: problém s turbem

Příspěvek od jitka »

egr ventil je měněny ale chybu hlasi pořad stejnou,že je špatny,takže bude špatny asi ten konetor jak pišeš a vyhodila jsem penize zbytečně za novy....,a turbo mi zabira až při 4tisic otačkach...a to mi bylo dnes řečeno že muže mit spojitost s tim že nejede ten egr....,
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: problém s turbem

Příspěvek od MatGO »

aj ja sa to snazim naznacit uz od 6.5. 2017
ved ked to egr raz nefunguje, je predsa jedno ci to je kvoli kablom alebo mechanickej poruche.
Auto nejde, svieti tam kontrolka a aj kod chyby ktory ukazuje na vadnu suciastku, nechapem preco sa vobec riesilo nejake turbo. Najprv treba odstranit zname zavady a ked to nepojde, tak potom fabulovat o inych pricinach
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
jitka
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: úte 14.03.2017, 16:22

Re: problém s turbem

Příspěvek od jitka »

v servisu mi řekly že to nema na turbo vliv a že je špatné a až vyměnim turbo tak se bude hledat dal,přišlo mi to divny ale nerozumim zas tak moc autum,ptala jsem se jinde a dva lidi mi řekly to co ty,už to řešim tak snad se jim podaří dat mi auto dohromada :) děkuji
Odpovědět

Zpět na „Verso“