Zajíždění C-HR

Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od Kocúr »

Unicorn: "Na zaver, vysvetlenie preco v hybridoch musi byt mod "B". V Kalifornii a dalsich US statoch maju zakon, ze vodic nesmie ist dole z kopca bez zaradenej rychlosti. Dovodom je bezpecnost, ochrana brzd, nizsia spotreba, atd. Z toho vyplyva, ze vsetky auta s automatickou prevodovkou na US trhu musia mat mod "B" (Braking/Brzdenie). :idea: "

To akože pri zjazde z kopca so zaradeným D na automate motorom nebrzdíš?
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
PaMi
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: stř 22.02.2017, 13:38

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od PaMi »

Kocúr píše: To akože pri zjazde z kopca so zaradeným D na automate motorom nebrzdíš?
Správně píšeš. Nebrzdíš.
udo
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: pát 18.11.2011, 17:15
Bydliště: Prágl

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od udo »

U klasického automatu. Ale jiné převodovky, které se uživatelsky chovají jako automat, to můžou mít jinak. Například aktuální toyoťácké CVT (Verso) vyhodnocuje sešlápnutí brzdového pedálu, podélný sklon vozu a možná i něco dalšího, a často právě zejména ve sjezdu těm kotoučům pomůže motorem vytočeným do otáček. A to normálně v automatickém D režimu.
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 06:49, celkem upraveno 1 x.
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od Kocúr »

Presne tak, je vyslovene cítiť ako brzdí a schválne sama v D podradzuje. Nerobí to ale vždy, závisí to napríklad aj od toho, či a ako zatlačíš brzdový pedál.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 06:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od farnell »

Zlatý manuál.
To už nie je ďaleko od toho aby mi zaviedli do prdele sondu.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od MiBo »

...zaviedli do prdele sondu.
Rektoskopia a kolonoskopia manual je...
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od farnell »

Ty a to vážne?
A dáke video z yt nemáš? :-D
Nič menej v tých autách je už nasraneho tolko, že ak by som tu sondu do prdele dostal tak sa vôbec nebudem čudovať...
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
VADER_DA
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: ned 22.01.2017, 10:01
Bydliště: Praha

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od VADER_DA »

Já mám CH-Rko hybrid už od února - aktuálně najeto 10 000 km a zatím NAPROSTÁ spokojenost - kromě toho, že někdy kolem 2000km začala hodně nepříjemně drnčet palubka, ale to pak samo zmizelo a teď se občas ozve takové jemné povrzávání od pravých zadních dveří - ale to jenom občas a není to nic strašného. Někdy na podzim nás čeká první garančka, tak jsem moc zvědavý jak to dopadne. Jezdíme s ním denně - většinou tedy po městě - manželka s ním jezdí hlavně do práce krátkou trasu, ale dobře zvládá i okresky a dálnici. Hlavně na těch okreskách sedí perfektně - není problém s ním pořádně "říznout" i ostrou zatáčku - vůbec nemám strach, že mi ustřelí prdel, nebo že bych dostal hodiny. Nicméně je to auto dělané hlavně na klidnější a PLYNULOU jízdu - opravdu se vyplatí mít na plynu lehkou nohu a nesnažit se závodit. A pořád se za ním lidi otáčejí - jeho design stále budí pozornost :D
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od kadel »

Jak jsme se tady bavili, jestli poloha B rekuperuje nebo ne. Koupil jsem diagnostiku a jen potvrdim to, co uz tady padlo. Ravka nema polohu B, ale polohu S, kde je + a -, s kterym si rucne radim a taky rucnim podrazovanim reguluju brzdny ucinek motoru. Takze obdoba vasi polohy B. A ted k veci. Kdyz jedu a pustim plyn v poloze D, rekuperuju asi 7A. Pokud nahazim rucni volic na co nejvertsi brzdny ucinek, rekuperuju asi 19A a rucicku mam tak na 1/4 CHG. Kdyz brzdou nastavim rucicku CHG prave na tu 1/4, tak rekuperuju 40A. Takze vysledek je ten, ze B neco malo rekuperuje, ale brzda rekuperuje 2x tolik. Samozrejme zalezi na rychlosti auta. Zkousel jsem to 5 minut, az bude cas, tak to jeste vic probadam :).

Vaderda: taky mi ravka klepe v PZ dverich a vzdycky pri rychlosti 70 az 80. Budu resit na servisce tak za mesic pocitam
RAV4 HSD FWD
Mape
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: úte 16.05.2017, 06:59

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od Mape »

Díky, super informace.
Jaris
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: pát 27.01.2006, 10:57

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od Jaris »

Kdyby jste si pořádně přečetli návod k obsluze, tak tam je jasně napsáno, že režim "B" je brzdění spalovacím motorem. Normální režim brzdění je rekuperace, ale z důvodů ochrany baterií před přebitím, pokud jsou nabity na cca 80%, tak se odpojí rekuperační režim, tj. odpojí se elektromotor, který v rekuperaci dobíjí baterie. V tomto okamžiku C-hr jede v podstatě na volnoběh, ale protože brzdy auta počítají s rekuperačním brzděním, tak nejsou dimenzovány jako v ostatních autech. Proto je zde režim "B", který zapojí do procesu motor spalovací, jako u "normálních aut, a tím uleví mechanickým brzdám. Toť je celé tajemství modu "B"!
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od slabostka »

PaMi píše:
Kocúr píše: To akože pri zjazde z kopca so zaradeným D na automate motorom nebrzdíš?
Správně píšeš. Nebrzdíš.
- ale kdeže, každý automat brzdí pri zjazde - aj klasický, aj cvt, aj hsd. Každý jeden.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „C-HR“