Zajíždění C-HR

Oly
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: stř 12.04.2017, 20:12

Zajíždění C-HR

Příspěvek od Oly »

Dobrý den,

Nikdy jsem ještě hybrida neměl - poradí někdo se zajížděním.
Auto nemá otáčkoměr, pouze jakýsi zobrazovač výkonu, avšak ani to to není, protože skutečný okamžitý
výkon na něm podle mého soudu nezjistím.

Otáčky motoru při záběhu schází - jsem tak trochu "stará škola". I moderní motor si musí sednout.
Navíc ložiska - "ložiskovatější" jako před lety nebudou - budou stále stejné.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od aczasa »

Neboj se. Stále stejné... Nedupat na pedály a výměna oleje po 1500km neuškodí. :-) jinak nic... On ten motor ani přes 4000 rpm netoci..
Back in Czech.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od micron »

Nedupaj na to... :biggrin: vyráběj to turci... jemně... asi jako když odsekávaš kebab... jemně prostě kurva :biggrin:
prostě se to bude sunout ako prius ty vago :biggrin: ale je to GT prius rychlejšie... :biggrin: to vyzerá to stačí těm idiotům na tabletách :biggrin:
Obrázek
byly lepší fotky... ale jaksi zmizely z netu... a nebo je těžký je najít... i pro mě... naštěstí sem tu já :biggrin: Mě nikdo nezaplatil abych to vymazal... a nechči málo ani moč :biggrin: Chčiju tak akorát

celý CHR je turecká komedie... stejná komedie jako je trump vs putin... nezajímá mě ani jeden z těch hovad... a jebu i na Asada... prostě jste mi u prdele :biggrin: i s tou kundou Merkel.
společnosti "mishumafuck" je to fuck shuma fuck ale naprosto... bordel podělanej všichni lžou kundy... vybombardoval bych všechny rajským plynem s lsd... a byl by klid :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od kadel »

slusnej matros
RAV4 HSD FWD
Oly
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: stř 12.04.2017, 20:12

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od Oly »

Moc bych prosil, aby toto téma neničili sprosťáci, nechť si založí vlastní téma a své okořeněné moudrosti
sdělují jinde.
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od kadel »

Ja jsem to s RAVkou nejak nehrotil. Prvni 1000 km jsem to tocil max do pulky PWR, pak uz normalne. Loziskovatejsi loziska nejsou, ale dneska si myslim, ze je vyroba presnejsi nez driv, takze si to tolik sedat nemusi. Dneska se proste uz saly nezaskrabuji. :-) Mozna necham vymenit po 3000 km olej, protoze z prace (servis kompresoru, i pistovych) vim, ze v prvni naplni oleje je po par hodinach "metaliza" a pilinky z lozisek. Stejne se to pres filtr nedostane, ale asi se tim nic nezkazi. Byl jsem na exkurzi ve skodovce a kazdej motor (ty ktery tam vyrabeli) na stolici toci v max. otackach, uz bych kecal, jak dlouho.
RAV4 HSD FWD
Oly
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: stř 12.04.2017, 20:12

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od Oly »

kadel píše:Ja jsem to s RAVkou nejak nehrotil. Prvni 1000 km jsem to tocil max do pulky PWR, pak uz normalne. Loziskovatejsi loziska nejsou, ale dneska si myslim, ze je vyroba presnejsi nez driv, takze si to tolik sedat nemusi. Dneska se proste uz saly nezaskrabuji. :-) Mozna necham vymenit po 3000 km olej, protoze z prace (servis kompresoru, i pistovych) vim, ze v prvni naplni oleje je po par hodinach "metaliza" a pilinky z lozisek. Stejne se to pres filtr nedostane, ale asi se tim nic nezkazi. Byl jsem na exkurzi ve skodovce a kazdej motor (ty ktery tam vyrabeli) na stolici toci v max. otackach, uz bych kecal, jak dlouho.

Na dnu otevřených dveří ve škodovce jsem také byl.
Musím uznat, že po té, co jsem viděl, bych si dovedl představit škodovku koupit.
Bohužel sem si já blbec myslel, že takto se dnes staví většina evropských aut.
Olej nechám vyměnit po pár tisících docela určitě. Tentokrát jsem vsadil na Toyotu, v podstatě však nevím do čeho jdu. Tedy Toyotu znám, ale konkrétně jejich automat a ještě ke všemu
hybrid - to už vůbec ne.
Po pár dnech mého otravování prodavače v prodejně jsem nabyl dojmu, že on o C-HR toho tedy moc neví - vlastně toho hodně neví. Jel jsem do jiné prodejny, ale již druhý den mne
bylo sděleno, že si klienty nepřetahujou a odpálkovali mě zase zpět k mému oblíbenému prodavači.

Internet do toho přinesl ještě více zmatků, protože některé informace jsou dokonce opačné.

Hodně by mě zajímalo jakou funkci (k čemu je to dobré) je na páce voliče automatu jako poslední volba - režim "B".
Při předváděcí jízdě jsem se dozvěděl, že je to brzdění elektromotorem, který zpomaluje - tedy brzdí a vrací energii do baterie, zatím co pomocí brzd se nevrací nic.
Nějak mi hlava nebere proč by se mělo brzdit rukou? a proč nožní brzda by neměla mít rekuperaci. Žil jsem v domnění, že brzdy nastupujou teprve tehdy, kdy
by nožní brzdění rekuperací už nestačilo. Na to prodavač nejistě blekotal cosi, že zde je to opačně. V podstatě mi neuměl vysvětlit jak to tedy vlastně funguje.

Na netu jsem četl i článek, který tvrdí, že přestavení páky do polohy "B" je brždění spalovacím motorem, který se za tím účelem spustí, aby se šetřily brzdy.
To mi zní opět dost hloupě.
Navíc ani nevím jakou výhodu má volba neutrál. K čemu je to dobré? Kdy se dává neutrál? Dovedu si představit využití při tažení vozidla. Ale co dál. Pokud vím tak
nabíjení baterie během stání na volnoběh není možný. Spalovací motor je zastaven, tak k čemu neutrál?

Děkuji předem za to, že mi majitelé C-HR pomohou v tom udělat jasno.
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od kadel »

Snad nevadi, ze nemam C-HR, ale ono je to vsechno na jedno brdo u tech hybridu.
Jsem na tom stejne, je to nas prvni hybrid a vsude slysim, jak jsou toyotacky hybridy jednoduchy, nenarocny na udrzbu a spolehlivy, tak tomu musime verit, no. Tata ma uz hybrida tretiho a problemy zatim s zadnym nemel.

Jinak poloha B. Ja nechci kecat, ale myslim si, ze je to brzdeni spalovakem. Nastartuje ti to spalovak a brzdi to motorem, takze to vlastne vic nabiji kvuli tomu, ze se vic toci spalovak a ne kvuli rekuperaci, kterou si vlastne zabijis tim, ze ti brzdi spalovak. Na ravce je misto B, poloha S (+/-), kde si jeste brzdny ucinek muzes snizovat nebo zvysovat, ale v podstate je to stejny. Schvalne si zkus jet z kupce, bude ti to rekuperovat a spalovak stoji, vrazis tam B a spalovak ti naskoci.

Poloha N. Tu pouzivat maximalne v mycce. Pri poloze N se odpoji spalovak od ostatniho hnaciho ustroji, takze to nemuze nabijet. Ale jak pises, ze pri stani neni nabijeni mozny, protoze spalovak stoji, tak to neni docela pravda. Pokud mas baterky vybity, mas polohu D, tak klidne pri stani spalovak bezi a dobiji baterky. Stejne tak se deje kdyz je motor studenej, spalovak bezi i pri stani.

No a nejvyssi rekuperaci docilis zase jak rikas, pedalem. Dokud rucicka CHG nebude uplne dole, tak ti to brzdi generatorem, pak az nastupuji brzdy. Takhle mi to rikal prodejce, ale myslim si, ze brzdy nastupuji driv. Zda se mi, ze slysim treni desticek (nebo je to generator).

Jestli kecam, tak me nekdo opravte
RAV4 HSD FWD
Oly
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: stř 12.04.2017, 20:12

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od Oly »

Tedy jsem o mnoho nepokročil, vlastně v tom mám zmatek tím větší.

tady:
https://www.autocar.co.uk/car-review/to ... rid-review

-> albeit the switch between power modes, and braking modes (regeneration or discs), could be smoother.
= Přepínač mezi režimy napájení a brzdění (regenerace nebo kotouče) by mohl být hladší.

zde je stejné tvrzení jako prodavače - jedná se o účinnější regeneraci.
Regeneraci baterie chápu jako dobíjení.
Neumím si představit spouštění motoru bez paliva, za účelem účinnějšího brzdění jako jako zlepšení nabíjení.
Logicky to je přesně naopak. Brzdění elektromotorem vrací elektřinu, brzdění spalovacím motorem bude brzdit,
více, tedy brzdný účinek zkrátí a dobíjení bude mít díky tomu menší účinek, nikoliv větší.
Pak by měli pravdu ti, co říkají, že to pouze šetří brzdy a že režim "B" pro úsporu nepoužívat.

V českém manuále o tom pro jistotu nepíšou podrobně mnoho, je zde:
234 .... pokud vozidlo jede nepřetržitě v poloze B, spotřeba paliva se zvýší, obvykle volte polohu D.

204 Výstraha - Abyste udrželi bezpečnou rychlost při jízdě z prudkého kopce použijte brzdění motorem (řadící páka do B)


Takže už asi vím, že poloha "B" bude brzdění spalovacím motorem.
Co však nadále neví, zda při tomto bude více baterie dobíjena.
Spalovací motor, žádnou elektřinu nevyrábí, ale C-HR má další dva elektromotory. Podle mne však jako alternátor slouží pouze
jeden. takže "B" nic navíc energie nepřinese.
... Co já vím, je to pouze moje domněnka, a možná mylná. Ví někdo jak to vlastně v hybridech od Toyoty funguje?
manasek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 502
Registrován: čtv 02.10.2008, 21:08

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od manasek »

pri prerazeni na b to dobiji jeste vice nez normalne....je to proste brzdeni motorem z kopce...obcas se mi i u rx stalo,ze jsem mel nabito max. a odpojil se agregat a brzdil jen kotouce...proto jsou daleko mensi prumerove nez jine vozy,vse pres rekuperaci..
Naposledy upravil(a) manasek dne pon 17.04.2017, 14:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od kadel »

Taky jsem se docet na zahranicnich forech (a pise to vetsina), ze B nenabiji vic nez normalne, dokonce jeste min. Je to i logicky, kdyz brzdi motor spalovaci, tak generator vlastne jede odlehcenej. Ale na druhou stranu je fakt, ze rucicka "otackomeru" jde vic do nabijeni.
RAV4 HSD FWD
Oly
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: stř 12.04.2017, 20:12

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od Oly »

manasek píše:pri prezani na b to dobiji jeste vice nez normalne....je to proste brzdeni motorem z kopce...obcas se mi i u rx stalo,ze jsem mel nabito max. a odpojil se agregat a brzdil jen kotouce...proto jsou daleko mensi prumerove nez jine vozy,vse pres rekuperaci..

Dobře tedy..., to samé mi tvrdil i prodavač, ale co to tedy způsobuje už vysvětlit neuměl.
Jak může "B" dobíjet (rekuperovat) víc než brzdění nohou? když pouze přidá brzdění spalovacím motorem.
Spalovací motor, bude klást odpor (u 1.8 nikterak zanedbatelný), tedy přidá na brzdným účinku, ale co zvýší rekuperaci? Ten spalovací motor to rozhodně nebude.
Co tedy.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od aczasa »

Že by měl spalovak altik? A dobijel všechno na max? No nic... Evidentně je to tady trochu moc gej..
Back in Czech.
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od kadel »

Acszcz: ale no tak, nebud tak zlej. Vsichni jsme pochopili, co tim alternatorem bylo mysleno ;-). Kazdopadne budeme radi kdyz nam reknes, jak to s tim B opravdu je.
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Zajíždění C-HR

Příspěvek od kadel »

Treba tady je docela obsahly clanek o B modu v Priusu. Ja nejak extra anglictinou nevladnu, ale co jsem tak pochopil, tak tam pisou, ze energii neuklada o nic vic nez brzda v rezimu D, naopak energii system mrha. Ale vubec netusim, jak je to starej clanek, kdo to psal a jak je to aktualni nebo duveryhodne.

http://techno-fandom.org/~hobbit/cars/b-mode.html
RAV4 HSD FWD
Odpovědět

Zpět na „C-HR“