Zapojení autorádia 5 gen.

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
buggisek
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: sob 01.04.2017, 20:00

Zapojení autorádia 5 gen.

Příspěvek od buggisek »

Zdravím, jsem čerstvě zaregistrovaný a čerstvý majitel celicy t18, 1992, 1.6 STi.
Mám na Vás prosbu se zapojením autorádia, chci si tam dát ISO konektor a potřeboval bych vědět jaké kabely podle barev, kam vedou, a pak jak rozebrat palubní desku, nesvítí celé osvětlení přepínání proudění topení.
Díky buggisek.
1IMG_20170409_132955.jpg
(228.57 KiB) Staženo 3599 x
IMG_20170409_133049.jpg
(197.01 KiB) Staženo 3599 x
IMG_20170409_133104.jpg
(187.99 KiB) Staženo 3599 x
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Zapojení autorádia 5 gen.

Příspěvek od biscuit »

ten levej svazek je napajeni (barvy jsou klasicky - cerna - minus, cervena - plus, zluta - spinanej plus, pak tam asi bude spinani anteny a dimmer povel od svetel, ale tady uz barvy nevim). ty barevny draty vpravo k reproduktorum ti doporucuju premerit (na multimetru pipak na zkrat). za prve se dozvis, jestli vedou opravdu az tam kam maji, za druhe se presvedcis o polarite, za treti si zkontrolujes stav reproduktoru a za ctrvty aspon auto budes moct poradne vygruntovat. treba taky zjistis stav prohniti karoserie ;-) doporucuju vyndat zadni sedacky, pujdou ti pak ty bocni plasty vzadu lip ven.

co se tyce podsvitu tech tlacitek, tak az to budes vyndavat a rozebirat, tak si hlavne dej pozor na ty "knoby" na ovladani teploty a rychlosti ventilatoru - jsou nedostatkovy.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení autorádia 5 gen.

Příspěvek od Stan »

Hej tak jsem si dal práci a pokusil se dekódova schéma co mám - viz níže.
Je to s těma barvama trošku jinak. Snad ti to tam teda někdo nezbastlil a nepřekopal. Originálně by to mělo být takhle:
Jediný, co tam hapruje, je bílo-černej drát a hnědej. Na některým schématu dělá zem bíločernej, na některým hnědej. Ty tam máš oba, přitom by tam měl být jen jeden. Každopádně všecko určitě ověř multimetrem. Ty dráty, co vedou k zadním reproboxům bývají tlustší a můžou mást, že to je nepájení. Ale u mýho auto jsou to fakt ty, co vedou dozadu (Žlutá, černá, červená a bílá).
V závorce máš dycky vysvětlivku barvy drátu.

Černo červená (Black Red) = signál z antény
Růžovo modrá (Pink bLue) = relé výsuvné antény

Šedá (GRey) = spínaný plus ze spínací skříňky spínaný společně se zapalovačem
Modro žlutá (bLue Yelow) = baterie
Bílo černá (White Black) = zem, ukostřená někde vpravo před spolujezdcem
Hnedá (BRown) = zem

Růžovej (Pink) = LP +
Fialovej (Violet) = LP -
Světle zelenej (Light Green) = PP +
Modrej (bLue) = PP -
Černej (Black) = LZ +
Žlutej (Yellow) = LZ -
Bílej (White) = PZ -
Červenej (Red) = PZ +
radio celda bez CD.JPG
(255.71 KiB) Staženo 3570 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení autorádia 5 gen.

Příspěvek od Stan »

No a s rozděláním palubky přeju silný nervy. Povolit všecky šrouby a pak opatrně vycvykávat ven. Nevím, jak je to u 4A-FE motorizace, ale u mojí bylo potřeba v motorovým prostoru odpojit bovden a lanko, co ovládá topení. Je to modrej bovden a je pevně chytlej k ovladači topení. Má tak půl metru a musíš ho vytáhnout skrz motorovou stěnu společně s panelem. Je dobrý si pomoct tak, že vycvakneš ještě panel s ovládání středovýho topení. Pak tou dírou se dostaneš ještě k dalším drátům a bovdenům, co musíš z hlavního panelu odpojit, abys ho vyndal.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: Zapojení autorádia 5 gen.

Příspěvek od Pavo.B. »

v motorovém prostoru lanko snadno odpojíš, druhé pokud se nemýlím vede k noze řidiče a tam ovládá klapku nebo něco takového takže odpojit tam

k plastu kolem rádia nejdříve odšroubuješ hlavici řadičky, pak vycvakneš ten plast kolem řadičky, nejdříve vzadu u loketní opěrky, pak vepředu - neulámej si pacičky, pak odšroubuješ panel rádia - dva šroubky dole a vycvakneš,

panel kolem budíků má šroubky zespoda a pak zase vycvakneš (jedny jsou pod plastovou krytkou) + plus musíš mít odpojené ty lanka a sundané ovladače topení (doporučuji nervat silou ale jen prstana k sobě v různé poloze - v jedné to jde dobře, hlavně pod to nic nervat, okoušeš si plasty) a pak odpojíš konektory, někdy je problém to dostat kolem volantu pryč, ale mělo by to jít bez jeho vyndání

kdyby někdo chtěl mám doma navíc klasické žárovičky do palubky a ovládání :wink: pokud to není jen kontaktem
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení autorádia 5 gen.

Příspěvek od micron »

Já bych to vyřešil časově i finančně jednodušejc... prostě navštívíš autoelektrikáře a ten to má za 10 min hotový, spíš za 5 minut... sám se s tim budeš mrdat pár hodin :biggrin: to vrtání se v tom jen bere čas a peníze... a energii na jiný vrtání :-) v celice se dá totiž vrtat až do aleluja... :biggrin: 5 minut a pár kaček u dobrýho autoelektrikáře... doutníček a hotovo. Ale dobře jestli někomu nejde o čas ale jen o pocit... tak stejně z výsledku nebudeš mít dokonalej pocit, protože sis jen hrál... na autoelektrikáře.... jen hrál---
prostě co se elektriky týče všechno bych až na žárovky nechal na člověku co tomu rozumí... protože byly tu i případy kdy celicy shořely... že--- po tom co se amatéři hrabali v elektrice... a auto prostě za jízdy blaflo... tak asi tak. Šikovný český ručičky ano, ale jak který... zlatý český ručičky uměj opravit i to co se japoncům nepovedlo, ale nejsou to moje ani tvoje... :biggrin: prostě ruce pryč od elektriky na japoncích... nech to lidem co se tim živěj.
Ne auto neblafne kvůli autoradiu... ale i tak se to dá pochopit... prostě nebastlit nic na elektrice doma. u Japonců nikdy! varování

ps: kdybys byl z prahy, dám ti kontakt na mýho automechanika, dřív začínal jako auto elektrikář, je to genius, ale od tý doby se fest vypracoval a dělá celý auta a vyzná se KURVA ve všem :-) fain človíček... bez něj by moje celica byla tak 15 let po smrti :biggrin: a ve svých 27 šlape jak nová, sice jí tu a tam ustříkne olejíček... no a coooo :-) :biggrin: No ono utěsnit celicu 3SGE tak aby si neukápla to je kumšt :-) No na to se prostě sere :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Zapojení autorádia 5 gen.

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne stř 06.09.2023, 22:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení autorádia 5 gen.

Příspěvek od micron »

Corolla2014> No ostatní elektriky jsou "mishumafuck" :biggrin: zní to hezky.. mishumafuck... celkem dobrý jméno firmy :biggrin:
To mi tim japonským názvem připomnělo dneska odcházela z hotelu japonka, pěkná ráno v 6.55 a přišel kolega na denní a venku na cígu řikal joooo pěkná byla kurva pěkná... já se podival do registračky kolik jí bylo let... oleeeee..... 40 ale kočka jak 20 let... tak sem se kolegy zeptal kolik by jí typoval a řikal tak 30 já bych tipnul tak 26-30 ale 40 real to je hustý :-) ještě že máme v hotelu tu databázi dat narození ale nevěřil bych tomu... fakt kočka 40 let co vypadala na 25-30 :oha: No on by taky těžko někdy tipoval celice 27+ let že.... japončice jsou starší než jak vypadaj sexy... :biggrin: :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: Zapojení autorádia 5 gen.

Příspěvek od Pavo.B. »

Corolla2014 píše:Konečně s tebou Microne také plně souhlasím. Ještě bych dodal, že nejenom v japonské elektrice, se nevyplatí vrtat všeumělům ...
japonská elektrika je jednoduchá a normální, nevím co máte za problém, když nevím podívám se do manuálu s elektrikou kde je popsaný každý drát v autě včetně barvy, nebo to proměřím a je to jednoduché jako facka :roll: ano jsem všeuměl, ale stahování oken, rádio, centrál - vše dodělávané funguje perfektně
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Zapojení autorádia 5 gen.

Příspěvek od biscuit »

stan: to jsem fakt prekvapenej :-) ja mam ty barvy na 99 % tak jak jsem psal. uz je to par let, co jsem radio pripojoval, ale myslim, ze kdyby byl cervenej k reproduktorum dozadu, pamatoval bych si to do smrti :-D

neni vseumel, jako vseumel. brouk pytlik vs. ferda mravenec :-)
Obrázek
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení autorádia 5 gen.

Příspěvek od Stan »

2 Biscuit:
neboj, já vím, že normálně podle ISO bývá dycky kombinace červenej, žlutej a černej k napájení. Ale tady el. schéma auta hovoří jasně :-)
Sakra, jsem blbej. Včera jsem na svých dvou autech měl rozhozený rádia, ptž jsem CD changer z čeldy dával do cariny a její aux vstup do čeldy. Měl jsem to bliknout. Aspoň u mě je to tak, že vedou dráty s barvama, jako jsem psal. A k nim je přes čokoládu připojenej isokonektor a ten už má barvy "klasický".
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
ToyotaCelicaSt
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: stř 16.08.2017, 14:15
Bydliště: BRNO

Re: Zapojení autorádia 5 gen.

Příspěvek od ToyotaCelicaSt »

Taky trochu poradím :D
Co se týče vytáhnutí toho panelu s tlačítky u kterých ti nesvítí podsvícení---> Šroubky jsou jedna věc ale jak už tu bylo zmíněno, musíš odpojit i dvě lanka k ovládání topení. Já to udělal tak, že jedno odpojíš jednoduše u nohy řidiče, to druhé v motorovém prostoru, na to sem však před samotným protažením lanka skrz firewall přimotal elektrikářskou páskou svářecí drát (na drátu jsem udělal malý háček který jsem jednoduše zaháhl za to lanko od topení a přemotal páskou) 8) Pak se mi nemohlo stát že když vytáhnu ten panel u řidiče i s těma lankama, tak že potom nenajdu přesně stejnou cestu tím lankem zpět do motorového prostoru :biggrin:
Pak k tomu 2DIN rádiu, dostaneš ho tam v pohodě, vyřízneš jen vetší díru do rámečku. Potom už je to jen o tom jaký rádio/značku chceš, některý chtějí adaptér na připojení drátů :wink:

Já sám mám autorádio Pioneer FH-X720BT......+ a teď pozor!!!...... volant z Avensis T27 2011 :biggrin: :biggrin: A přes vánoce pokud bude čas zprovozním i ovládání na volantu abych si frčel s handsfree a ovládáním a na to krásný rádio nehrabal. :biggrin: Jinak sedačky mám ze Celici 7gen.

Ten se na mě někteří vrhnou, že jsem prznitel ale pořád jsem zůstal u dílů z toyot . :biggrin: A všechny díly co vyměním za jiné ukládám na půdu kde je rozložená další Celica, takže kdybzch chtěl za pár hodin je vše zpět jak bylo. Nikdy nezasahuju do auto aby to nešlo vzít zpět. Udělal sem to jednou, doteď lituju :| (střešní okno, 18tiletá nerozvážnost co se semnou povleče celý život :roll: )
Mirek Novotný - Hrabu se v celice jak jen to jde už od 18ti, mám soustruh, svářečku a hodně velkou dílnu. Takže Celica se u mě má hodně dobře. Jdu kolikrát raději cestou ,,co bych to sháněl, vyrobím si,,. Z toho důvodu se tady na fóru moc neukazuju.
Odpovědět

Zpět na „Celica“