Parkovacie senzory Toyota Verso - skusenosti

vše ohledně modelové řady Verso
hansut
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: úte 04.04.2017, 10:27

Parkovacie senzory Toyota Verso - skusenosti

Příspěvek od hansut »

Dobry den,

chcel by som sa spytat na prakticke skusenosti s pouzivanim parkovacich senzorov na Toyota Verso. Uvazujem, ze si dam do Toyoty Verso (2016) domontovat original predne senzory, ale v servise mi povedali, ze sa to nezobrazuje nikde na displeji, ale ze tie senzory je iba pocut (pipanie alebo suvisly zvuk), pricom zvuk vychadza iba z jedneho miesta, takze nie je mozne podla neho rozlisit, ci je prekazka vpravo, vlavo alebo uprostred.

Chcel by som sa spytat, ci to takto naozaj funguje a ci je to v praxi pouzitelne - ci Vam nechyba to znazornenie vzdialenosti na displeji (ako to byva v autach inych znaciek), pripadne na aku vzdialenost to uz zacne vydavat suvisly zvuk.

Vopred dakujem :)
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Parkovacie senzory Toyota Verso - skusenosti

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne stř 06.09.2023, 22:50, celkem upraveno 1 x.
udo
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: pát 18.11.2011, 17:15
Bydliště: Prágl

Re: Parkovacie senzory Toyota Verso - skusenosti

Příspěvek od udo »

Já jezdil s těmi čistě pípacími vepředu i vzadu deset let a zobrazení mi nechybělo. Obvykle na začátku vidíš, kam jedeš, takže víš, na které straně překážku prvně očekávat. Pokud by to hrálo nějakou roli. Stejně to je spíš ve smyslu ještě můžeš a teď už fakt bacha a pokud se ti to nezdá, tak se jdi podívat. A můžu teda říct, že moct pořád jenom koukat ven a ne na displej je k nezaplacení. Kolikrát lituju, že kamera neřve ;-)
hansut
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: úte 04.04.2017, 10:27

Re: Parkovacie senzory Toyota Verso - skusenosti

Příspěvek od hansut »

A na aku vzdialenost tie pipacie senzory zacnu vydavat suvisly zvuk?
udo
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: pát 18.11.2011, 17:15
Bydliště: Prágl

Re: Parkovacie senzory Toyota Verso - skusenosti

Příspěvek od udo »

Pokud vím 20 cm. Asi to není úplně přesné, ovlivněné tvarem překážky, takže bacha na koule a podobně.
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Parkovacie senzory Toyota Verso - skusenosti

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne stř 06.09.2023, 22:50, celkem upraveno 1 x.
hansut
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: úte 04.04.2017, 10:27

Re: Parkovacie senzory Toyota Verso - skusenosti

Příspěvek od hansut »

Dakujem velmi pekne za nazory a skusenosti. Objednal som ich, tak som zvedavy :)
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: Parkovacie senzory Toyota Verso - skusenosti

Příspěvek od brvno_sk »

ahojte,

mam objednane Verso, buduci tyzden ma byt ready, dal som si ich namontovat aj ked mi ich nevedel nikto ukazat :).
Nasiel som tu na tuto temu niekolko postrehov a nakoniec som sa rozhodol podla jednoduchej uvahy:
- cuvacia kamera je fajn, ale ked sa pozeras do kamery nemozes sa pozerat inde a naopak.
- dva zmysly su viac ako jeden, ked pozeras do kamery, mozes pocuvat pipanie bez toho aby si zdvihol oci, a ked sa obzeras stale pocujes aj z tej strany kam sa nepozeras.

podla manualu je dole pri radiacej pake info display a svieta na nom zony ktore detekuju prekazku (len diody...), ked cuvas su aktivne aj predne rohy ak ich mas namontovane :)
mam OII kde je to graficky na radiu ako sektory a pipanie je zvlast pre zadne a predne senzory takze je to naozaj velmi pohodlne, zas nemam kameru a malokedy mi chybala.
ale kamera je super ked sa chces trafit medzi ciari a nemas v plane vyhrat sutaz "hulvat parkuje".

takze buduci tyzden si to vyskusam, a ked si to nacvicim mozem napisat moje postrehy, co ti uz velmi moc nepomoze pretoze si uz nastupil na ten isty vlak :)
Uživatelský avatar
ban
Člen Týmu
Příspěvky: 67
Registrován: pát 01.08.2014, 23:08
Bydliště: SK

Re: Parkovacie senzory Toyota Verso - skusenosti

Příspěvek od ban »

Tiez som daval dorabat zadne senzory, ale nie original, za tie pytali 900€ predne + zadne. Takze mam len zadne od jedneho autoelektrikara, za polovicu
Toyota Verso Style 1,8 CVT 7S 2014
Toyota Auris 1,6 MMT 2008
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: Parkovacie senzory Toyota Verso - skusenosti

Příspěvek od brvno_sk »

Pocuj teraz tomu nerozumiem:
Origo predne+zadne za 900 eury su vela
A dal si si len zadne, neorigo za polovicu? Coho polovicu? Rumu? ;)
Uživatelský avatar
ban
Člen Týmu
Příspěvky: 67
Registrován: pát 01.08.2014, 23:08
Bydliště: SK

Re: Parkovacie senzory Toyota Verso - skusenosti

Příspěvek od ban »

Zadne za 250€
Toyota Verso Style 1,8 CVT 7S 2014
Toyota Auris 1,6 MMT 2008
hansut
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: úte 04.04.2017, 10:27

Re: Parkovacie senzory Toyota Verso - skusenosti

Příspěvek od hansut »

Mne sa tiez zda ta cena za originalne senzory hodne vysoka, hlavne ked zvazim, ze to bude len pipat :) Ale je to nove auto a nechcem tam zatial davat neoriginalne veci.

@brvno_sk: prosim ta, ked ti ho dodaju, daj vediet, ci tam mas aj ten info display. Ako som pisal, mne povedali v servise, ze to tam je, len ked sa senzory montuju pri vyrobe, inak to len pipa bez displeja. A dalsia vec je, ze podla cennika su tieto senzory standardne montovane iba pri tej navyssej vybave Exclusive, inak je to ako paket prislusenstva. Ja som kupoval Active vybavu a ak spravne chapem, ako to funguje, tak aj keby som to objednal hned na zaciatku, tak by mi to vo vyrobe nenamontovali a dorabali by mi to v servise u dealera, u ktoreho som to kupil. Ale mozno sa mylim v mojich dedukciach :)
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: Parkovacie senzory Toyota Verso - skusenosti

Příspěvek od brvno_sk »

Presne ako pises, nove auto, nebudem spekulovat.
Cena je naozaj vysoka vzhladom na prevedenie pri priamej konfrontacii s konkurenciou.
Pri splatkach sa to milosrdne strati.
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: Parkovacie senzory Toyota Verso - skusenosti

Příspěvek od brvno_sk »

tak Verso je doma, zatial ma 180km. skusenosti zatial "ziadne" :) pockam kym opdane prvotne opojenie.

parkovacie senzory:
- auto bolo na sklade, senzory dorabali u predajcu, panel dole pri radiacej pake je nezmeneny, t.j len pipanie ziadna vizualna signalizacia.
- senzory sa aktivuju uz pri otoceni kluca do polohy ACC to znamena, ze to zere baterku spolu s radiom.... da sa to samozrejme vypnut, ale potom to treba manulane zapnut...
- pri 30cm skonci pipanie

ako pomoc pri parkovani to funguje, ak nemusite riesit zaruku pri starsom aute, kludne sa treba poobzerat po neoriginalnych vyrobkoch, efekt bude rovnaky, pre niekoho este lepsi.

jedno male + pre zadne senzory moze byt spinenie parkovacej kamery. Teraz prsi a vidim tam flaky, zatial je to stale pouzitelne, ale uvidime, ako to bude v zime po nasolanych cestach... ale to vedia povedat ty z vas, ktory jazdite dlhsie.
udo
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: pát 18.11.2011, 17:15
Bydliště: Prágl

Re: Parkovacie senzory Toyota Verso - skusenosti

Příspěvek od udo »

Po pár letech paralelního provozu kamery a senzorů (ve dvou různých autech) můžu říct, že senzory jsou sice svým způsobem slepecká hůl a člověk si musí dost domyslet, ale použitelné jsou téměř vždy. Oproti tomu kamera je každou chvíli mokrá, zašpiněná, oslněná, prostě na hranici použitelnosti. Nechci říkat v kolika procentech jízd, ale o řád víc než kdy jsou zblázněné senzory. A jsou situace, kdy kamera zobrazuje, ale je vám to dost k ničemu - klasicky v garážích couvání proti jednolité zdi, kde není čeho se chytit. Plus jak píšete - člověk kouká všude možně a ne na kameru, pípání může vnímat při tom.
Těm, kdo si pro sichr dají kameru i senzory, zkazím náladu: ani to nemusí stačit, když je člověk kkt a nevnímá. Jednou jedinkrát jsem nabořil auto při parkování a bylo to právě s vypůjčeným autem s kamerou i senzory. :oops:
K montáži ve výrobě nebo u dealera: že auto bylo na skladě, roli myslím nehraje. Buď to ten model má ve standardní výbavě a pak je to ten výrobní typ, anebo ne a pak se musí použít ten na dodatečnou montáž.
Odpovědět

Zpět na „Verso“