MR2\MRS iformace pro nováčka

vše ohledně modelové řady MR2
Odpovědět
enemy
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: sob 01.04.2017, 23:31

MR2\MRS iformace pro nováčka

Příspěvek od enemy »

Zdravím ve spolek předem se omlouvám za zakládání dalšího temata o informacích pro nováčka ale mám pár otázek na které jsem zde nenašel odpověď nebo jsem je jen přehlídl snad mně bude odpuštěno :)

V dohledné době se chystám k prodeji své imprezy WRX hlavně z důvodu provozních nákladů , přišla rodina , dům , hypotéka atd :) a tak jsem začal pokukovat po něčem co by uspokojilo moji řidičskou duši a zároveň nevysávalo z peněženky i to co tam není :) .
Nakonec jsem se shlédl v toyotě MR2 a to druhé generaci jenže najít pěkný zachovalý kousek je problém a tak nakonec pátrám po 3. generaci .
Co jsem se zatím dočetl je že se vyplatí koupit spíše modely od r.v. 2003 kvuli motoru a taky LSD , opravdu nemá cenu kupovat třeba kousek z roku 2001 s 200tis km? láká mě nižší cena a jaký vlastně diferenciál má verze před 2003? open? vlsd? je tam i jiná převodovka? dá se ten LSD torsen swapnout do starších kousků ? Tenhle problém jsem řešil i na impreze kde je vlastně vzadu VLSD který není uplně špatný ale lamelový LSD je prostě lepší a tam je velký problém se swapem už kvuli převodovce a jinému převodovému poměru , je to tak i u MRS ? Co ostatní díly? jak se pohybují cenově ? dají se sehnat aftermarket nebo se musí jen do toyoty? Je pravda že na zadní nápravě jsou větší a širší kola než na přední?Auto budu využívat hlavně k ježdění do prace cca 20km párkrát za týden a nějaký ten trackday :) A co cenově jaká je vaše představa o ceně průměrné MR2 3.generace? Nechci nějakou leštěnku ve vůni ale ani nic z čeho budu muset hned vyndávat motor . A nakonec jsem se chtěl zeptat zda není někdo na vysočině kdo by byl ochotný se sejít a svezl by mě :) moc rád bych to auto chtěl vidět a zažít na živo :) děkuju za sdílení vašich zkušeností :)
Martin
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: MR2\MRS iformace pro nováčka

Příspěvek od Idaho »

Pokud mluvíš o MR2 2000+ tak je to třetí generace, nikoliv druhá. Druhá generace má motory ( převážne ) 2,0 a 2,0 turbo ( řada 3S ) zatímco EU verze 3. gen mají motory 1,8L VVTi, řady 1zz.

O problémech motoru řady 1ZZ doporučuji nastudovat - je to tuším v sekci Celica ( používá ten motor také )
Ano zadné kola maji jinou šířku a velikost než přední ( p 15" Z16" )
Nejsem si uplne jist ale u 1zz byl LSD za příplatek jak u preface tak poface, takže proste musíš hlodat. Nelze říci do 2003 nemá a po 2003 na 100% ma.. jen u po face se většinou najde časteji. A ano přehodit jde.
Dost dílu aftermarket, vetšina Toy ale dnes už jsou cesty jak se dosta k origo dilum od TOy a obejít Toy CZ - kdyžtak písni SZ nebo cinkni, stav se na kafe atd.. )
Že budes brzy vyndavat motor te čeká tak jako tak v cca 75% případu, většinou to nelze odhadnout předem.. - viz problém s motorem.
Rády reznou ve svárech zadní nápravnice smerem k motoru ( místo hodne exponované teplu od výfuku ).

Jinak na MR2 teto generace se již vyrábí polyurethany ( kupodivu s nimi přisly až nekolik mesícu potom co jsme vyvinuli vlastní :D ) na komplet podvozek, dobře se osvedčili podvozyk XYZ pro track použití, a zvládáme jak GO a upravy 1zz ( upravy za učelem eliminování tovární výrobní chyby ) tak i swap na 2ZZ vče 6q převodovky s LSD ( reference mužeš najit u uživatelu Godlies nebo u Honzy maliny, oba jsou zde na foru, goldies ma dlouhý nekolikadílny blog o MR2 na www.autičkář.cz ), fura fotek ze staveb je u nas na FB ( DICompRacing ).
Goldies
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: stř 29.04.2015, 23:58

Re: MR2\MRS iformace pro nováčka

Příspěvek od Goldies »

Ja uz asi jen doplnim, ze neni problem se svezenim :-) ale ja nejsem uplne dobry pripad, 2ZZ s tim autem mava trochu jinak. Na druhou stranu po svezeni se zakladni 1zz bez svoru a 5q v Myte me presvedcilo o obrovskem potencialu uz v serii.

Jinak zaklad je z meho pohledu PUR, podvozek a vyfuk. Jinak s tim fakt nic delat netreba (teda az na ten motor :-( )
enemy
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: sob 01.04.2017, 23:31

Re: MR2\MRS iformace pro nováčka

Příspěvek od enemy »

Díky za rady, kluky z dicompracing na fb sleduju a právě těd nedávno jste tam dávali video z mejta a tak jsem slintal :-D určitě vás kluci kontaktuju a třeba přijedu pokecat :) a goldies četl jsem tvůj blog na autickari a skoro mě tě bylo líto ale něčím podobným jsem si skoro taky prošel s imprezou :-D takže naprosto chápu a rozumím ti a tvoje mr2 je dokonalá řekl bych :) stejně tak můj názor že už v sérii díky koncepci mr2 to musí být hodně slušný svezení jediný čeho se bojím je výkon a dynamika 1zz motoru, přeci jen to 2zz má skoro stejný výkon jako moje impreza a vím co to umí v autě se 1400kg takže s mr2 to musí být hodně jinde :) jinak co všechno se odvíjí podle kupní ceny a toho co zbyde přeci jen budu dost limitovaný s penězi tak 150tis a tam asi prostor na swap nebo podvozek moc asi nebude no.
Goldies
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: stř 29.04.2015, 23:58

Re: MR2\MRS iformace pro nováčka

Příspěvek od Goldies »

Podvozek je základ :-) To ti asi potvrdí i Honza Malina... Myslím, že je celkem šance sehnat v DE nějakou solidní kolem 100k a podvozek + PUR je cca 35tis? Jo a určitě potřebuješ budíky na tlak a teplotu oleje!

Asi bych se moc nedíval u nás (jedině že by snad Carlos prodával svoji černu, ale ten ji pustit nechce).

Pak máš ještě variantu koupit něco s mrtvým motorem kolem 50k a nechat u Idaha udělat repas, to by taky mohlo vyjít.
enemy
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: sob 01.04.2017, 23:31

Re: MR2\MRS iformace pro nováčka

Příspěvek od enemy »

Co se tak zatím dívám tak kolem 100k se dá v de koupit ale všechno kolem 200tis km a čekat že to 1zz lehne a tak mít rezervu na generálku a nebo jak říkáš koupit už něco s ko motorem a udělat generálku.
Goldies
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: stř 29.04.2015, 23:58

Re: MR2\MRS iformace pro nováčka

Příspěvek od Goldies »

enemy píše:Co se tak zatím dívám tak kolem 100k se dá v de koupit ale všechno kolem 200tis km a čekat že to 1zz lehne a tak mít rezervu na generálku a nebo jak říkáš koupit už něco s ko motorem a udělat generálku.
A skoncis v tom za 400k jako ja :-D a to sem uplne na zacatku chtel taky jen generalku 1ZZ :-D
enemy
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: sob 01.04.2017, 23:31

Re: MR2\MRS iformace pro nováčka

Příspěvek od enemy »

:-D to ne to se nesmí stát :-D to bych nemohl domu už takhle ukecavam ženskou že chci dvou místní auto že je to malý lehký nic to nežere do práce ideální :-D
enemy
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: sob 01.04.2017, 23:31

Re: MR2\MRS iformace pro nováčka

Příspěvek od enemy »

A co ty smt převodovky? Teď je v Polsku jedna s smt za pěkný peníze ale když jsem zadal na youtube mr2 smt tak je to tam samej problém.
Goldies
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: stř 29.04.2015, 23:58

Re: MR2\MRS iformace pro nováčka

Příspěvek od Goldies »

Celkem me zklamala funkce smt prevodovek. Co sem pochopil tak dolu radis na volatu a nahoru pakou klasicky. Jinak je to robot a prerazeni trva asi rok. Na okruh to dle me neni :-(
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: MR2\MRS iformace pro nováčka

Příspěvek od Idaho »

Goldies píše:Celkem me zklamala funkce smt prevodovek. Co sem pochopil tak dolu radis na volatu a nahoru pakou klasicky. Jinak je to robot a prerazeni trva asi rok. Na okruh to dle me neni :-(
řazenéí je dost pomalé, ale muže být i pomaljší - respektive na ryhclosti řazení závisí seřízení táhel a také pravidelný servis kapaliny v robotu ( on totoiž ten robor je jen hydromechanika co tahá přes táhla za vyýstupy řazení kalsické manuální převodo´vky :D:D

roboty co jsme řídil tak sly nahoru i dolu na volnatu i na páce ( na volantu vidíš jen jedno tlačíto, druhé je na stejním míste z druhé strany volantu ( respektive pokud vemes volant do ruky a palcem mačkáš jedno tak ukazováčkem mačkás druhé, je to trosku nezvyk ale je to intuitivní a ryhcle se to naučíš. řadí pomaleji ale když s tím počítáš a víš ( naučíš se ) doklážeš konkurovat manuálu na státovce uplne s přehledem ( na okruhu asi ne ..)
enemy
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: sob 01.04.2017, 23:31

Re: MR2\MRS iformace pro nováčka

Příspěvek od enemy »

aha no to řazení na volantu je ujetý :-D a víte jak je to s případným předělaním na manuál ? dá se to pak jen upravit nebo vyměnit celá převodovka? ale nejspíš se poohlídnu spíš po manuálech . Teď koukám na nějaký starý hot versiony a chci ji víc a víc :-D ale je pravda že ve všech co jsem tam viděl je swapnutý 2zz
Goldies
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: stř 29.04.2015, 23:58

Re: MR2\MRS iformace pro nováčka

Příspěvek od Goldies »

Ona je to taky dokonala varianta :-) jen malinko financne nakladna :-D

Nez predelavat na manual, tak radeji manual koupit ;-) stejne budes chtit svor a 6q ;-)
enemy
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: sob 01.04.2017, 23:31

Re: MR2\MRS iformace pro nováčka

Příspěvek od enemy »

no už se přikláním že by se tam asi rovnou dalo 2zz :-D kolik že stojí to swapnutí ? :-D
Odpovědět

Zpět na „MR2“