CHR

Odpovědět
Uživatelský avatar
vasek53
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: stř 13.12.2017, 20:31
Bydliště: OLOMOUC

Re: CHR

Příspěvek od vasek53 »

?????
Rádio Jerevan: nie je pravda, že všetci umývajú autá v potoku. Niektorí umývajú autá tiež v rybníku alebo priehrade.

Většina řidičů, zvlášť těch z měst, jezdí do klasických kartáčových myček. Na benzinových pumpách jsou většinou takzvané portálové (portál s kartáči jede kolem stojícího vozu), mimo ně najdete i "mycí ulice" – tady zase stojí kartáče a auto je na páse taženo kolem nich.
Zdroj: https://auto.idnes.cz/jak-myt-spravne-a ... tomoto_fdv
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: CHR

Příspěvek od Kocúr »

U nás sú všade samoumývacie wapky. Tých tu máme do bludu. Asi hlavne preto že sú to zároveň pračky peňazí, keďže do nich hádžeš mince a sú bez bločkov či dokladov - asi ako výherné automaty. Vy ste prešli na bločkovanie len tuším pred rokom, onedlho takéto myčky aj u vás vyrastú ako huby po daždi.
Ale áno, v piatok som si začal všímať že na niektorých pumpách sú stále ešte kartáčové myčky.
Každopádne za posledných 10 rokov som určite na žiadnej kartáčovej nebol.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
vasek53
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: stř 13.12.2017, 20:31
Bydliště: OLOMOUC

Re: CHR

Příspěvek od vasek53 »

Dobrý den všem,
Dne 14.2. jsme staly majiteli nového vozu Toyota C-HR Hybrid Executive v hnědé barvě.
Nákup proběhl v C&K a.s. Brno k naší spokojenosti. Doporučuji pro vstřícné a solidní jednání.
Najeto asi 600km a zatím spokojenost.
Pořád mně ale trápí odpověď na můj předešlý dotaz-jestli jezdíte někdo do klasické kartáčové myčky a jak to snáší zadní spoiler ?
A druhý dotaz-neřešil někdo uzavření bočních kapes(síťkou nebo jinak-pro umístění kompresoru a nádobky na opravu defektu) a vyjmutí polystyrenu a posunutí podlahy asi o 8-10cm níže pro zvětšení kufru ?
PaMi
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: stř 22.02.2017, 13:38

Re: CHR

Příspěvek od PaMi »

vasek53 píše: Pořád mně ale trápí odpověď na můj předešlý dotaz-jestli jezdíte někdo do klasické kartáčové myčky a jak to snáší zadní spoiler ?
Nerozumím tomu, jak by to spojler měl snášet nebo nesnášet. Když vyjedeme z myčky, tak je spojler umytý, ta část pod ním samozřejmě ne. Tu je potřeba nejdříve vzít wapkou, anebo jak to děláme - necháme to být neumyté, protože to není nijak moc vidět a umyjí nám to když dáme auto jednou za dva měsíce na ruční vyčištění.
Uživatelský avatar
vasek53
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: stř 13.12.2017, 20:31
Bydliště: OLOMOUC

Re: CHR

Příspěvek od vasek53 »

K zadnímu spoileru- na německém foru někteří píšou o uvolnění spoileru po projetí kartáčovou myčkou. Tak děkuji za info. Uklidnil jste mne.
bimbo
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pát 02.03.2018, 14:30

Re: CHR

Příspěvek od bimbo »

Tak už jsem také váš.... :D :D

Nemám ale Hybrid.....C-HR 1,2 L
Mám jej 14 dní, najeto zatím 500km. Tak jsem z auta pořád vyvalenej........ale je to raketa.
maross
Navigátor
Příspěvky: 142
Registrován: stř 07.02.2018, 14:47

Re: CHR

Příspěvek od maross »

Chcem sa vas opytat na chr tiez tak pocut zvuk strku ako pri inych toyotach? A v predu je tiez podblatnik taky polovciny? Dakujem
corolla 1.6 cvt 2018 1G2 excutive a priatelkyn auris HSD 2016 biela trend+ // ex clio 1.5 dci, golf plus 1.9 tdi, megane II 1.6, megane II 1.5 dci, passat 2.0 tdi, superb 2.0 tdi 4x4, mondeo 2.0 tdci
marian111
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: pát 23.10.2015, 20:11

Re: CHR

Příspěvek od marian111 »

Zdravim. Dnes 6.5. som v TV pozeral autosalon z Bratislavy a bol tam prototyp novej CHR, neviete kedy vyjde na svetlo a aky bude mat novy motor? Asi to bude ten novy motor co dostane novy auris a malo by sa jednat o 2.0 hybrid 132 kw.
Honda civic 2003-2007
Toyota avensis 2006-2015
Toyota yaris 2015-2018
VW golf 7 sportsvan 2016-
Toyota auris 1.6 97kw executive 06-2018-
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: CHR

Příspěvek od Kocúr »

Neviem kedy príde ale nový auris s 2.0 hybridom bude začiatkom roku 2019 a má to byť prvý model s týmto motorom. Čiže CHR natuty bude neskôr.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
Mirek265
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: stř 27.06.2018, 06:14
Bydliště: Neratovice

Re: CHR

Příspěvek od Mirek265 »

Zdravím, auto (hybrid) nám dodali před týdnem, máme najeto 600 km. A celkem super.
Z některých věcí bych vyrostl (telefonování - práce se seznamem, celkově palubní komp)
Některé věci by mohly být lepší (bo Rencek za 40% ceny je lepší měl).
Ale žádné auto není kompilace toho nejlepšího, co známe. Učíme se s tím a baví nás to.
Samozřejmě si hraju se spotřebou.
Vypnul jsem klima a na 15 km trati mám rekord 3,2 l/100 km.
Jízdy kolem komína jsou s klimatizací a skoro vždy mezi 4,2 a 4,5 l/100 km
(třeba i trasa 40 km po okreskách tam a zpět)
Spotřebu na dálnici jsem zatím testoval jen na relativně krátkých úsecích a:
120 km/h = 5,9 l/100 km
135 km/h = 6,7 l/100 km
Uživatelský avatar
rpospec
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 23.08.2018, 18:46

Re: CHR

Příspěvek od rpospec »

Zdravím všechny, auto jsem přivezl včera a teprve se seznamuji. Dnes jen jízda po městě a seznamování se se všemi vymoženostmi :D
anderson
Člen Týmu
Příspěvky: 30
Registrován: sob 09.12.2017, 09:26

Re: CHR

Příspěvek od anderson »

Vitaj v klube, u nás stojí pred barákom 2 týždne, v rodine vôbec prvá Toyota , prvý hybrid, zatiaľ 450 km, mesto a okrsky. Po víkende ide prevetrať na diaľnicu cca 700 km. Je to také zábavné autíčko.
kajsmetke
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pon 06.08.2018, 20:23
Kontaktovat uživatele:

Re: CHR

Příspěvek od kajsmetke »

anderson píše:Vitaj v klube, u nás stojí pred barákom 2 týždne, v rodine vôbec prvá Toyota , prvý hybrid, zatiaľ 450 km, mesto a okrsky. Po víkende ide prevetrať na diaľnicu cca 700 km. Je to také zábavné autíčko.
Len nech slúži :) Prajem veľa štastných najazdených km
anderson
Člen Týmu
Příspěvky: 30
Registrován: sob 09.12.2017, 09:26

Re: CHR

Příspěvek od anderson »

Ďakujem, prvá dlhšia diaľničná jazda za nami.
Plusy - samozrejme spotreba, milé prekvapenie, pred jazdou natankované doplna, po ubehnutí 672 km dotankované 33,3 litra :roll: . je ale pravdou že žena to nehnala, 130 max. , skôr 120 auto je ešte v zábehu, bolo nám povedané prvých 1600km opatrne s plynom. Ok.
Druhé plus - sedačky. Pohodlné, po vystúpení žiadna únava z cesty, prijal by som o trochu dlhší sedák ale vcelku spokojnosť.
Navigácia. Okrem cieľového bodu 5 prechodných, pracuje presne, pri zmene trasy prepočíta behom sekundy, takže taktiež spokojnosť.
Adaptívny tempomat , snímač mrtvého uhlu výborné to vecičky.
Ovladateľnosť je výborná , otočí sa s tým ako sa hovorí na 5-korune, takže parkovanie bez problémov.
Mínusy - no musím si zvyknúť na ten hluk v kabíne. Inžinieri v Toyote v snahe za každú cenu ušetriť na hmotnosti to pobrali doslova. Hlučné.
Posledná vec ktorú nesmiem opomenúť je , že sa to trochu bojí kopcov. Tak nečakal som pri tom výkone a krútiacom momente žiadnu raketu, no v kopcoch tomu evidentne nejaký ten koník chýba.
Sumár, auto prioritne využíva žena, jazdy 40% mesto, 50% okrsky a ten zbytok z času na čas diaľnica. Nájazd 10-15000 ročne, úspora na palive, servise, poistke... zatiaľ pozitívne prekvapenie.
Až na ten hluk vo vyššej rýchlosti a veeeeľmi ostré brzdy ( nezvyk ) spokojnosť.
Pred kúpou sme mali 4 favoritov, vylučovacou metódou sme sa dopracovali až k tejto C-HR a pravdu povediac za tie peniaze dnes sotva niečo vhodnejšie na tieto denné trasy nájdem.
Žena si auto obľúbila od prvého okamžiku, teší sa z neho no a ja môžem pokojne spávať.
Uživatelský avatar
rpospec
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 23.08.2018, 18:46

Re: CHR

Příspěvek od rpospec »

Tak já jsem o víkendu absolvoval cestu na severní Moravu, 2 dospělí, 1 dítě 11 let, zavazadla v kufru. Cca 170 km dálnice a cca 190 km silnice nejvíce první třídy. Cestou přejezd přes Orlické hory (Suchý Vrch) a dále přes Skřítek v Jeseníkách. Spotřeba tam i zpět 5l/100 km. Dálnice tempomat 135 km/h, ostatní kolem 90-100 km/h, ale v kopcích jsem ji rozhodně nešetřil. Super jízdní vlastnosti v serpentínách, snažil se na mne tlačit VW Tiguan a tak jsem za to vzal a během cca 3 zatáček jsem ho již neviděl. Nedostatek výkonu v kopci jsem tedy nezaznamenal, ale je pravda, že jsem motor nešetřil kvůli záběhu jako pisatel nade mnou. Plný kotlík a auto vystřelilo jak raketka.
Vyšší hluk jsem moc nevnímal, prioritně jezdím ve velkém Pajeru, takže mám asi zkreslené vnímání. Auto je primárně určeno pro manželku na denní dojíždění do práce a tam se projeví veškeré jeho výhody. Manželka je nadšená a reakce okolí jsou super. Naše barevné provedení je dle dealera zatím jedině v ČR.
Odpovědět

Zpět na „C-HR“