CHR

Odpovědět
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

CHR

Příspěvek od MiBo »

Uživatelský avatar
majkycz
Navigátor
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 02.01.2014, 21:50
Bydliště: Mikulov | Praha

Re: CHR

Příspěvek od majkycz »

Tento vůz mě opravdu zaujal, zajel jsem tedy k dealerovi, vyptal si klíče a jel se projet.
Exteriér fantastický, interiér také ... přední sedadla jsou prostorná, vzadu to na nějak moc místa nevypadalo, ale neseděl jsem, takže nevím. Kufr také poměrně velký.
Co se motorizace týče (1.8 hybrid), tak tam jsem byl docela zklamanej. Dokonce i dealer mi před jízdou říkal, že je 1.2ka pružnější, ale nechtělo se mi věřit. Osmnáctistovka není žádný maloobjem, navíc je auto nadopované elektřinou, tudíž, i přes váhu baterek jsem čekal lepší charakteristiky. Skoro vůbec to nejelo a když jsem tomu šlápl víc, přičemž skočil spalovací motor do vyšších otáček, tak jsem nechápal, z čeho ten zvuk vychází, protože tohle nemohl být zvuk motoru nebo aspoň motoru, který je v pořádku, ale byl. Kdo nezažil, nepochopí.
Toto je v podstatě jediná věc, leč podstatná, která mě zklamala. Převodovka řadí krásně, spotřeba do města vynikající (byl jsem na spotřebě lehce pod 5L, což je v Praze při dopravě okolo 5. hodiny dost slušný).

Nevím, jestli jsem zhýčkanej tím, že jediný hybrid který jsem kdy řídil je GS450h, kde jsem byl z té kombinace motorů "paf" a nebo se to nějak prostě nepovedlo. Byl jsem pak docela rád, že si můžu sednout do svého 9 let starého ISa, kde sice jezdím po městě za 11L, ale mám z toho mnohem lepší pocit.

Nicméně auto je to dobré, jen kdyby cena byla tak poloviční ...

A úplně závěrem, berte to jen jako můj názor, nikomu jej nevnucuji, jen jsem to tak cítil.
ex. Corolla T-Sport Obrázek
ex. Lexus IS250 - "Pursuit of Perfection" Obrázek
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: CHR

Příspěvek od farnell »

CHR má vzadu miesta až,až. A kto tvrdí opak tak mu never ;)
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
majkycz
Navigátor
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 02.01.2014, 21:50
Bydliště: Mikulov | Praha

Re: CHR

Příspěvek od majkycz »

To ani netvrdím, byl to pouze můj subjektivní dojem při letmém pohledu od řidiče dozadu. Upřímně jsem to ani nějak blíže nezkoumal, protože jsme dva a zadní sedačky nějak neřeším. Hlavním objektem zájmu byla hybridní pohon, od kterého jsem v tomto autě asi čekal víc.
ex. Corolla T-Sport Obrázek
ex. Lexus IS250 - "Pursuit of Perfection" Obrázek
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: CHR

Příspěvek od Kocúr »

Je treba brať na vedomie, že to je surový motor, ktorý až po určitom nájazde chytí dych (aspoň pri mojich dvoch corollách to tak bolo zhruba na 6000km akoby sa premapovala RJ) a potom ešte neviem ako presne funguje prevodovka v hybride - ak má na prvý pohľad (no, pohľad... skôr počuv) zvukový prejav charakteristický pre štandardný CVT (i keď viem že v hybride je koncepčne iná prevodovka), tak na ten si treba fakt zvyknúť, hodne klame telom. Po vyšliapnutí akcelerátora prudko vyskočia otáčky motora ale tie sa neprenesú na kolesá okamžite... Čo človeka zvyknutého na manuálne radenie či automat s hydrodynamickým meničom môže dosť pomýliť - veď motor reve, tak kde je rýchlosť?
Každopádne hybridný CH-R som ja osobne nejazdil. Možno fakt stojí za prd. Z 1,2 som mal celkom dobrý pocit.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: CHR

Příspěvek od MiBo »

Kocúr:
Každopádne hybridný CH-R som ja osobne nejazdil.
CO TAK SKUSIT: Toyota pripravila "testovací víkend".
„Toyota Testovací Víkend“ sa uskutoční v dňoch 24. - 26. marca 2017 u všetkých autorizovaných predajcov značky Toyota na Slovensku.
https://www.toyota.sk/

TOYOTA VÍKEND 25.-26. března
Otevírací doba: sobota 9:00 – 17:00, neděle 9:00 – 15:00
https://www.toyota.cz/
udo
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: pát 18.11.2011, 17:15
Bydliště: Prágl

Re: CHR

Příspěvek od udo »

majkycz: Nevím, nechce se mi té bídné akceleraci věřit. Neměl jsi to nejen syrový, ale ještě i studený? V hybridním C-HR jsem nejel, ale v Priusu IV, který by asi měl být velmi podobný, jsem si šušňal, ve srovnání s III. generací. (Ale chápu, že IS je něco jiného.)
trcka
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: sob 25.06.2016, 18:43

Re: CHR

Příspěvek od trcka »

no jo,majkyho jsem rozmlsal s gs 450h a ted se mu zdá že CHR nejede 8)
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: CHR

Příspěvek od MiBo »

Vyskusal som CHR-Hybrid:
-sklamanie akustickeho prejavu pri zosliapnuti akcelatora....
-motor reve a rychlost pride az kdesi...
tomas2009
Člen Týmu
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 05.11.2015, 20:53

Re: CHR

Příspěvek od tomas2009 »

Jazdim na yaris hsd 1,5 najviac v meste. Na toto male auto motor ide uplne super, spotreba ok, vsetko ide ako ma, dynamika fajn, auris tiez ma kamos 1,8 ide fakt genialne, taha ako svina. Ved 139koni. A toho CHR dostalo v teste autosalon prima 98%. Redaktor doslova povedal: lepsi motor ecvt okrem Lexusu som este netestoval;). Ale samozrejme ked sa chcem vyblaznit tak seat altea 6st. Manual fr chip 198koni ide celkom dobre..Hybrid nikdy nebude na sportovu jazdu. V dnesnej dobe nie je problem mat jedno auto na bezne jazdenie a druhe na zabavu...
Yaris hsd style senso
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: CHR

Příspěvek od MiBo »

tomas2009:
Ved 139koni.
....chybicka sa vloudila 136koni=(100KW)

Ja som pisal o akustickom prejave...
-motor reve a rychlost pride az kdesi...
"CASOVE OPOZDENIE, ZVUK MOTORA K RYCHLOSTI VOZIDLA"
Urcite nie o vykone!!!

CHR dynamicky-sportovy dizajn tak aj slusny vykon.
Celkove by som k CHR prijal motor o vykonu +,-200k.
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: CHR

Příspěvek od farnell »

Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: CHR

Příspěvek od MiBo »

CHR dynamicky-sportovy dizajn tak aj slusny vykon.
Celkove by som k CHR prijal motor o vykonu +,-200k.

Test Toyota C-HR: Hanbiť by sa nemusel ani Lexus
https://autobild.cas.sk/clanok/213275/t ... ani-lexus/

Výborný podvozok si pýta výkonnejší motor!!!

TREBA VYCKAT AJ MOTOR BUDE ...
http://www.ta3.com/clanok/1098406/zvyka ... -c-hr.html
(20min.20sek.)
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: CHR

Příspěvek od farnell »

Ono je tam 2liter ale nie pre Európu
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
unicorn
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: ned 22.01.2017, 14:43

Re: CHR

Příspěvek od unicorn »

Moje postrehy ku dynamike C-HR Hybrid:

1. Mesto - nadpriemerna dynamika, 0-50 km/h urobi za 3.5s co odpoveda autam so zrychelenim 9-10s, inymi slovami v meste je to svizne auto s nizkou spotrebou, tiche a komfortne (automaticka prevodovka), ak marketing hovori o mestskom crossoveri, tak to sa im podarilo nadstandardne

2. Mimo mesta - priemerna dynamika, pruznost 80-120km/h urobi za cca 8.5s, rychle auta to daju za 6.5s, pomale auta za 10s a viac, vyhoda je ze pri C-HR netreba podradovat a optimalny vykon tam je hned po kick-downe vdaka eCVT (vratane zvukoveho doprovodu), niektori ludia kritizuju priemernu pruznost C-HR, ale sami pri predbiehani nepodradia a prakticky predbiehaju pomalsie nad 10s, ak to zhrniem, mimo mesta je to pri C-HR skor o relaxe, ale vzhladom na vynikajuci podvozok je mozny aj kratky "sport" cez zakruty

3. Dialnica - do limitu 130km/h je dynamika priemerna, ale je pravda, ze na nemecke dialnice s cestovnou rychlostou 150+ sa kupuje ine auto

Celkovo, osobne mi vyhovuje "relax" mimo mesta a "svizny komfort" v meste, takze nemam vyhrady :)
Odpovědět

Zpět na „C-HR“