Previa II

vše ohledně modelové řady Previa
smashing
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: úte 13.06.2017, 16:21

Re: Previa II

Příspěvek od smashing »

zdravim vsetkych previtov (inak moc fajn prezyvka).
Zvazujem kupu Previe II a mal by som par dotazov, na ktore som zatial nedohladal dostacujuce odpovede.

1) ako tento sympaticky previt svieti? cestujem vela dlhe trasy v noci a sucasna mazda 6 (obyc halogen prva generacia) je na tom neskutocne zle. Presvieti to hocijaka stara skodovka a to som skusal vsetky mozne ziarovky a cistenie cocky. Preto ma zaujima jak je na tom Previa II. Xenony som na nej nikde nevidel, takze predpokladam, ze taku moznost dostala az od 3tej generacie. Daju sa pripadne nejak LEGALNE dorobit??

2) jak je na tom hlucnost v kabine pri cca 130 km/h na tankodrome zvanom ceska D1. aj ked v poslednych rokoch si tam tej 130tky clovek moc neuzije :) Kludne aj porovnanie benzin vs diesel alebo manual vs automat.

3) robili sa aj verzie s elektrickymi posuvnymi dverami?

dakujem
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Previa II

Příspěvek od DavidDDD »

Měl jsem benzín automat :
1) Jsem čočkin a za mě celkem dobrý, známka 2-
2) Pohoda zvuku i podvozku 1-2 ,manuál bude asi ve větší rychlosti tišší
3) Jen v Japonsku.
Celkově super auto..... 1 :)
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa II

Příspěvek od Tomiq »

1. Já jsem si tam dal Ledky z Aliexpressu. Před technickou se "legálně" vyndaj. Svítí to asi 2x líp než halogen a neoslňuje.
2. Myslím, že super. Má to dlouhé převody a motor má krásně hladký a tichý chod, takže motor neslyšíš. Mě hlučí nejvíc střešní okna. Pak záleží na gumách, co obuješ.
3. Nechci Daviddovi oponovat, ale mám dojem, že jsem někde v inzerátu elektrické šoupačky viděl, ale možná to byla III.
Hodilo by se to. Moje dítě se naučilo otevírat a zavírat zevnitř až v 5ti letech a zvenku zatím neumí. Bál bych se spolehlivosti, ale na druhou stranu u mé 16tileté Prévie funguje z elektriky vše naprosto spolehlivě. Neni to Francouz nebo Ital.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Previa II

Příspěvek od DavidDDD »

Ty el. dveře samozřejmě nevím na sto procent, ale viděl jsem je v Anglické inzerci (rhd).

Jinak zase jezdím šaranem, to je peklo, Previe je proti tomu jiná planeta :wink: :)
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
lub
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: pát 12.06.2015, 09:49

Re: Previa II

Příspěvek od lub »

ahoj, já mám elektro dozavírání šoupaček, tedy se nemusí silou zavírat ale stačí jen zasunout a ony se dovřou samy.
ohledně vnitřního prostoru - teď jsem ze stavebnin vezl 6 SDK desek 1250x2000mm opřených nastojato o zadní a prostřední sedačku + balík vaty a ocelové profily k tomu. ty desky se vešly akorát, jen 2 prostřední a jedna zadní židle musely ven.
misatenko
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 21.02.2017, 13:20
Bydliště: Trnovo, Slovensko

Re: Previa II

Příspěvek od misatenko »

Zdravím vás. Vedel by mi náhodou niekto poradiť či by sa dali 2 sedadlá v 3. rade v kufri zameniť za lavicu pre 3 osoby? Chcel by som v podstate zvýšiť počet miest zo 7 na 8. Neviem či by sa lavica dala upevniť? Všimol som si na youtube videách, že sa lavica hýbe po koľajniciach v podlahe a mne sa tie dve sedadlá zacvakávajú do podlahy. Či by sa lavica nejako dala bezpečne upevniť v mojej Previi? A ďalšia otázka, kde by som takúto lavicu zohnal? Napadlo ma, že možno v Poľsku. Neviem. Vedel by mi niekto poradiť?
Ďakujem. :)
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa II

Příspěvek od Tomiq »

Technicky to jde. Dokonce vím, kde ji sehnat. Maj ji na vrakáči v Praze, což pro tebe, soudím dle jazyka, bude z ruky.
Problém je s legalizací. Legálně to tam nedáš, když tě chytnou, máš body a pokud dojde nedejbože ke zranění osob při bouračce, je to na kriminál.
Kořen slova Toyota je Toy!
misatenko
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 21.02.2017, 13:20
Bydliště: Trnovo, Slovensko

Re: Previa II

Příspěvek od misatenko »

Ďakujem za radu. Náhodou moja sestra pracuje v Prahe, takže keď pôjde domov na Slovensko mohla by to odviesť ak to zmestí do malého Punta. Prípadne by som mohol pre ňu prísť a tak to odviesť. Asi náhodou neviete koľko stojí tá lavica? A nejaký tel. kontakt na to vrakovisko by ste vedeli?
A čo to znamená technicky to jde? Musela by sa tam tá lavica nejak natvrdo pripevniť, privariť, či prišróbovať alebo by sa dala aj normálne vymontovávať a osadiť pôvodné 2 sedačky, aby som mohol isť na STK alebo auto v budúcnosti predať a pod.
Ono väčšinou sme v aute 7-mi ale občas sa potrebujeme odviesť 8-mi a aj to len po meste. Takže dúfam, že sa nič nestane.
Dik za odpoveď.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa II

Příspěvek od Tomiq »

http://toyotakutnohorska.cz/kontakt/
Myslím, že budeš muset vyměnit i ty úchyty a vyřezat koberec.
Kořen slova Toyota je Toy!
misatenko
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 21.02.2017, 13:20
Bydliště: Trnovo, Slovensko

Re: Previa II

Příspěvek od misatenko »

Ďakujem. Vyskúšam. :D
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Previa II

Příspěvek od DavidDDD »

Tak jestli jde o to občas někoho převézt po městě, tak bych tohle nedělal a radši jel dvakrát, ale nechci kecat do lidové tvořivosti :D :D
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Odpovědět

Zpět na „Previa“