C-HR Hybrid

veškeré novinky na trhu
Odpovědět
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od Kocúr »

brvno_sk píše:
Kocúr píše:Pardon, až teraz mi došlo, že kolega vraví o električkách a nie o elektrických autách. To tá absencia diakritiky a moja domýšľavosť.

Ohľadom mestskej hromadnej dopravy. Ja nevravím že to nieje super vynález a pre užívateľa v porovnaní s autom za pár šupov. Lenže nemusí vyhovovať každému. Ja mám povedzme klaustrofóbiu a kostoly či autobusy alebo električky proste neznesiem, tí cudzí ľudia tak blízko, fuj. Mám ženu, ktorá pracuje tak nešťastne, že by pri MHD musela 2x prestupovať, a večer keď končí v práci nemá spoj, trebalo by jej šlapať km na zastávku o deviatej večer, po dvanástke. Máme syna, ktorého treba šikovať na tréningy (áno, môžme ho poslať autobusom ako to robil kamarát, dokial mu decko neprešlo na križovatke auto). Proste logisticky je jednoduchšie v tomto čase mať pre nás ako rodinu auto. Drvivú väčšinu trás mám práve kraťasy mestom a z tých áut čo som mal, som takto zničil jedno, dízlové. Proste ma nestraš, že sa mi pokazí aj toto čo mám rok a pol. :blush:
myslel som elektricke auto, ako si to pochopil na prvy krat, ale aj ta hromadna doprava je riesenie.

kup si nejaku klasiku z 50-60 rokov a ked tam nieco zainvestujes tak sa ti to 10x vrati a este budes king of the hill..., to je investicia, vsetko ostatne je proste spotreba. Je to luxus, a dnes sa to nikomu nechce nahlas povedat, jazdit 5km autom, a vsetci ocakavame, ze to ma byt zadarmo. nebolo nie je a nikdy nebude.
Uz sa nastavuju ceny isticov aby z nas tie elektromobily nedajboze neurobili milionarov, ked budeme jazdit za 1cent/km :twisted: co na tom ze auta sa budu nabijat v noci ked elektrarne nevedia co robit s prebytkom vykonu :idea:
Akú klasiku z 50tych rokov? Akože auto? To je mimo limit mojej tolerancie možného poskytovaného komfortu a bezpečnosti. Bez klímy, poriadnych sedadiel, bez airbagov, deformačnou zónou na tých starých autách sú vodičove a spolujazdcove nadočnicové oblúky... To ani náhodou.
Ja si za luxus priplatím rád, nechcem ho zadarmo. Ale zas kupovať elektrické auto keď nemám garáž a bývam v paneláku považujem za nezmysel, aj bez ohľadu na jeho cenu možno 2x vyššiu ako štandardné auto so spaľovákom.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od farnell »

Len či ti ten luxus a bezpečnosť na dačo bude ak ti po kapote poslape Tatra s kameňom na korbe. :D
Ale samozrejme toto neberiem na ľahkú váhu. Ber to ako príliš zlahceny pohľad.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od Kocúr »

No neviem, autu z 50tych rokov prejazd Tatrovkou po kapote neublíži? Alebo elektromobilu? Ja myslím že aj hej.
:wink:
Ale k veci. Ja som si vždy myslel, že pri hybridoch elektromotor pomáha spaľovaciemu motoru. V takom prípade by mala byť teoreticky vždy nižšia spotreba ako len pri full fuel aute. Aj keď sú fakt len krátke trasy. Či pri povedzme -15stupňoch elektromotor a baterky auto vôbec nevyužíva? Pracuje len v spaľovací motor?
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od m5t »

Kocúr píše:......Ja si za luxus priplatím rád, nechcem ho zadarmo. Ale zas kupovať elektrické auto keď nemám garáž a bývam v paneláku považujem za nezmysel, aj bez ohľadu na jeho cenu možno 2x vyššiu ako štandardné auto so spaľovákom.
Já luxus tankových průzorů jak předvedli u C-HR nechci, i kdyby to bylo kdovíjak bezpečnější. To co vypouští do světa nyní (i ostatní výrobci) je hnus velebnosti :(
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od farnell »

A čo konkrétne sa ti na chr nepáči? Veď ak nevidíš tak si daj podsedak.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od Kocúr »

m5t píše:
Kocúr píše:......Ja si za luxus priplatím rád, nechcem ho zadarmo. Ale zas kupovať elektrické auto keď nemám garáž a bývam v paneláku považujem za nezmysel, aj bez ohľadu na jeho cenu možno 2x vyššiu ako štandardné auto so spaľovákom.
Já luxus tankových průzorů jak předvedli u C-HR nechci, i kdyby to bylo kdovíjak bezpečnější. To co vypouští do světa nyní (i ostatní výrobci) je hnus velebnosti :(
Tiež názor.
Mne osobne sa CHRko páči. Ale tiež si myslím, že osoby sediace na zadných sedadlách nižšieho vzrastu - hlavne decká - tak im by sa dlhšie trasy páčiť nemuseli, práve pre obmedzený výhľad do exteriéru.
Ale pozrite ako nečakane skvele sa predáva Juke. A ten má veľmi podobnú stavbu. Proti chuti žiaden dišputát.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od farnell »

Tiež zatiaľ považujem CHR s Corollou za jeden z posledných vydarených modelov. To čo robia s Aurisom je hnus.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od Kocúr »

Tak k aurisu sa mi je ťažko vyjadriť, mňa vo všeobecnosti hatchbacky a kombi nechávajú chladným. Povedzme také bmw3,5 je vyslovene hriech kúpiť vo verzii kombi. Sedany sú naj, potom také tie SUV či crossovery. Vec vkusu. CHR je síce trochu dizajnovo preplácané, napriek tomu sám sa divím ale dáva mi zmysel a páči sa mi. Juke povedzme nie, pritom má hodne podobný výzor. Rozdiely sú v detailoch, robia veľa. Alebo nový civic. Nemôžem si pomôcť, napriek dôvere v techniku hondy, jej dizajn je pre mňa hodne za čiarou. Ale možno len potrebujem čas aby na mne pracoval.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od m5t »

farnell píše:A čo konkrétne sa ti na chr nepáči? Veď ak nevidíš tak si daj podsedak.
Mám alergii na tankové průzory, různé vybouleniny jak po testosteronech, blbě se za tím jede z hlediska průhledu a v tom taky žádná hitparáda. Mám radši čistější linie a chr je jaksi takový nahrbený, teď když avik končí bych nejspíš volil corollu.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od farnell »

Priznám sa, že som v ňom nesedel. CHR ma oslovilo hlavne z dizajnovej stránky. Mne sa práve ten "neobvyklý" vzhľad páči.
Ty si v ňom sedel, alebo posudzujes tiež iba zo vzhľadu?
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Pavko
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: ned 15.04.2007, 22:15
Bydliště: Zubří

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od Pavko »

Ahoj. Vezl jsem vzadu vnučky, 7 a 5 roků, 300 km a schválně jsem se vyptával jak se jim sedí a jaký mají výhled a byly spokojené. Nezapomeňte že mají sedačku a podsedák, takže sedí výše a výhled měli slušný. I na tu kliku v pohodě dosáhly a samy si otevřely. Takže neviděl bych to jako nějaký velký problém. Horší bylo že mi u Aurise botami okopávaly přední sedačky, tak jsem na C-HRku natáhl černá trička, ty se vypraly a sedačky jsou neposkvrněné.
TOYOTA Auris 1,4 D-4D SOL LIGHT BLUE MICA,
C-HR ACTIVE 1,2 turbo NEBULA BLUE
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od farnell »

Super. Dik za osobný postreh.
Takže, "tank" si škrtneme.
A dopredu odteraz tiež už iba s podsedakom. :D
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
VADER_DA
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: ned 22.01.2017, 10:01
Bydliště: Praha

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od VADER_DA »

Zdravím všechny přátele neobvyklých tvatrů na autech :D
Kdybyste to náhodou nevěděli, tak máme Drzé C-HR: zmuchlaný origami hybrid

http://e.metro.cz/#strana=12
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od farnell »

Akurát som pred pár minútami šiel vedľa CHR hybrid.
Sexi auto šoférovala sexi slečna.
To auto musel navrhnúť samotný Boh.
Neviem o žiadnom aute, ktoré by mi momentálne tak učarovalo.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
VADER_DA
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: ned 22.01.2017, 10:01
Bydliště: Praha

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od VADER_DA »

farnell píše:Akurát som pred pár minútami šiel vedľa CHR hybrid.
Sexi auto šoférovala sexi slečna.
To auto musel navrhnúť samotný Boh.
Neviem o žiadnom aute, ktoré by mi momentálne tak učarovalo.

Je fakt, že nám s manželkou se zalíbilo už loni na podzim, když jsme na netu viděli první zveřejněné fotky. Ještě nebyla napsaná jediná recenze, nebyl jediný test a my o tom autě nevěděli parakticky vůbec nic - jenom nás prostě nadchlo a ohromilo svým vzhledem. A přestože jsme v té době vůbec neuvažovali o tom, že bychom naší i30ku vyměnili (měli jsme jí teprve dva roky), tak jsme se okamžitě rozhodli, že jakmile to jenom trochu půjde, tak si C-HRko koupíme. Naštěstí to vyšlo relativně brzy a už přes měsíc nám ZATÍM celkem dobře slouží... :) :)
Odpovědět

Zpět na „Novinky u toyoty“