C-HR Hybrid

veškeré novinky na trhu
Odpovědět
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od MiBo »

Uživatelský avatar
VADER_DA
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: ned 22.01.2017, 10:01
Bydliště: Praha

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od VADER_DA »

Tak mám první a hned docela nepříjemný a negativní poznatek: při rychlostech kolem 55 - 65 km/h nám začala docela nepříjemně drnčet palubovka - dnes ráno jsem jel do práce a ten otravný zvuk se ozýval skoro celou cestu - myslíte, že mám šanci uspět při reklamaci?
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od MiBo »

URCITE!!!
Nedaj sa odbyt,kecami a recami...
Pokial by boli moc mudry ,tak ich informuj ze oslovis media a ČOI.
(pisomne informovat importera CZ a ustredie pre Europu)
ZA POCTIVE ZAROBENE PENIAZE CHCES POCTIVY TOVAR.
( nie hudobny nastroj...pazvuky)
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od Kocúr »

No jasné, prečo by si nemal? Len aby si sa nestrápnil s nejakou plastovou škrabkou na okno uloženou v kastlíku a tam vibrujúcou. Radšej si tieto banality prejdi. Občas vržú diely z iných materiálov na spojoch, pri tom pomáha utiahnutie skrutky či nejaké gély či ký fras. Môže ten zvuk ale spôsobovať aj uvolnený káblik niekde pod povrchom.
Ja som povrzávanie palubky reklamoval na mégane ešte v deväťdesiatom ôsmom a bez rečí sa to snažili opraviť. Rozobrali palubku, poskladali ale po čase sa ten vrzot začal ozývať z opačnej strany. :blush:
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
unicorn
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: ned 22.01.2017, 14:43

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od unicorn »

Ahojte, ma niekto skusenosti so spotrebou pri studenom starte pri teplote okolo nuly, kratka vzdialenost v meste cca 3-5km?
Konkretne ma zaujima spotreba pri vypnutej/zapnutej klime (21st.). Pri zapnutom topeni a nizkych teplotach okolo nuly musi byt spalovaci motor stale zapnuty, t.j., spotreba na kratku vzdialenost v zime je rovnaka ako pri klasickom benzine. Potvrdzuje to aj video na webe:
https://youtu.be/mB53XEpB4i4?t=337 (zima -3st, klima 22st)
studeny start : 3.km -> 8.6 l/100km, 5.km -> 7.8 l
teply start: cca polovicna spotreba
Otazka je, aka by bola spotreba pri vypnutom kureni (teplota okolo nuly, 3./5.km)?

Pre uplnost dodam, ze pri vyssich teplotach, napr. na jesen, mal Auris Hybrid na 3.km spotrebu podstatne nizsiu 6.4 l, vid. https://youtu.be/a2TzILjS9LU?t=110
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od brvno_sk »

unicorn píše:Ahojte, ma niekto skusenosti so spotrebou pri studenom starte pri teplote okolo nuly, kratka vzdialenost v meste cca 3-5km?
Konkretne ma zaujima spotreba pri vypnutej/zapnutej klime (21st.). Pri zapnutom topeni a nizkych teplotach okolo nuly musi byt spalovaci motor stale zapnuty, t.j., spotreba na kratku vzdialenost v zime je rovnaka ako pri klasickom benzine. Potvrdzuje to aj video na webe:
https://youtu.be/mB53XEpB4i4?t=337 (zima -3st, klima 22st)
studeny start : 3.km -> 8.6 l/100km, 5.km -> 7.8 l
teply start: cca polovicna spotreba
Otazka je, aka by bola spotreba pri vypnutom kureni (teplota okolo nuly, 3./5.km)?

Pre uplnost dodam, ze pri vyssich teplotach, napr. na jesen, mal Auris Hybrid na 3.km spotrebu podstatne nizsiu 6.4 l, vid. https://youtu.be/a2TzILjS9LU?t=110
ahojte, moj prvy prispevok, ale bude trochu vseobecny.

vsetky moderne motory musia na optimalu cinnost dosiahnut prevadzkovu teplotu, pokial sa pouzivaju na taketo kratke trasy tak je to uplne irelevantne, kazdy moderny motor ide v "nudzovom" rezime.
A je jedno ci je pozadovany vykon na pohyb, alebo kurenie/klimu. Ak ma niekto 90% jazd na vzdialenosti 5 km tak spalovaci motor len znici, na to su elektricky.
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od Kocúr »

brvno_sk píše:
unicorn píše:Ahojte, ma niekto skusenosti so spotrebou pri studenom starte pri teplote okolo nuly, kratka vzdialenost v meste cca 3-5km?
Konkretne ma zaujima spotreba pri vypnutej/zapnutej klime (21st.). Pri zapnutom topeni a nizkych teplotach okolo nuly musi byt spalovaci motor stale zapnuty, t.j., spotreba na kratku vzdialenost v zime je rovnaka ako pri klasickom benzine. Potvrdzuje to aj video na webe:
https://youtu.be/mB53XEpB4i4?t=337 (zima -3st, klima 22st)
studeny start : 3.km -> 8.6 l/100km, 5.km -> 7.8 l
teply start: cca polovicna spotreba
Otazka je, aka by bola spotreba pri vypnutom kureni (teplota okolo nuly, 3./5.km)?

Pre uplnost dodam, ze pri vyssich teplotach, napr. na jesen, mal Auris Hybrid na 3.km spotrebu podstatne nizsiu 6.4 l, vid. https://youtu.be/a2TzILjS9LU?t=110
ahojte, moj prvy prispevok, ale bude trochu vseobecny.

vsetky moderne motory musia na optimalu cinnost dosiahnut prevadzkovu teplotu, pokial sa pouzivaju na taketo kratke trasy tak je to uplne irelevantne, kazdy moderny motor ide v "nudzovom" rezime.
A je jedno ci je pozadovany vykon na pohyb, alebo kurenie/klimu. Ak ma niekto 90% jazd na vzdialenosti 5 km tak spalovaci motor len znici, na to su elektricky.
Ale no. Zničí? Nieje to tak dávno, čo 50% ľudí takto používali autá so spaľovacím motorom a teda žeby sa všetky zničili, to hádam nie. Možno ale len trochu inak každý chápeme pojem zničiť.
Mali sme škodu 120 ktorá bola takto prevádzkovaná prakticky 10 rokov, kým začala štrajkovať. 120000km. Praskla totiž hadička k AC pumpe ktorá nasávala vzduch, a nie a nie nájsť problém, prečo auto na križovatke skape a nechce naštartovať. A ťažké štarty všeobecne. Dá sa teda povedať, že ten motor bol takýmto permanentným jazdením na krátke trasy zničený? No podľa mňa ani nie.
Súhlasím s tebou, že na kraťasy po meste je lepší elektromobil. Ale paušálne povedať, že štandardný spaľovací motor sa pri nich zničí - to hádam nie.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od m5t »

.. srovnávat motor Š120 s dnešními motory - to hádam nie.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od Kocúr »

To pre porovnanie bol rukolapný príklad.
Máš nejaký ty, na porovnanie, že sa dnešné spaľovacie motory kraťasmi zničia?
Môžem dať aj z novšieho rangu. Megane z 1996eho som takto prevádzkoval od 120000 do 155000 v rokoch 2002 až 2004, menil sa výfuk, servo, čerpadielko ostrekovača. Motor nezničený. Na moje prekvapenie z autobazáru ho kúpil pred dvomi rokmi týpek o dve brány vedľa, čo som sa s ním bavil okrem miernej korózie na blatníku žiaden problém. Ale na aké trasy s nim jazdí tak to neviem. To auto má 21 rokov...
Dízel som jeden na krátke trasy zrušil, to áno. Po 4 rokoch a 105000km. Ale benzínové motory paušálne všetky zničíš jazdami nakrátko? No ták... Až tak zle na tom niesu. Áno, majú svoje muchy, nie že nie.
Ako vravím, je otázne ako presne je zadefinovaný pojem zničiť. Že motor prestane fungovať v záruke a treba ho vymeniť za nový? Že vydrží iba 250000km a 10 rokov takejto jazdy? Či že len jednoducho prestane fungovať podstatne skôr, ako prestane fungovať elektromobil?
Kebyže sa vyjadril tak, že autám so spaľovacími motormi viac vadí jazda na studeno ako to vadí elektromobilom, to s určitosťou možno povedať že áno. Ale vyjadrenie že spaľovacie motory sa kraťasmi zničia, na tieto treba elektromobil? To je asi príliš hraničný výraz na môj vkus.
Naposledy upravil(a) Kocúr dne pon 06.03.2017, 14:11, celkem upraveno 1 x.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
unicorn
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: ned 22.01.2017, 14:43

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od unicorn »

Tych 5km je vcelku normalnych na dochadzanie do prace, ak niekto byva v meste na sidlisku, co je dost velke percento obyvatelstva. V CZ/SK mame jedno milionove mesto (Praha) a kopec malych.
V podstate sa stale jedna o studeny start, z domu do prace, z prace domov, z domu na nakup, atd. Vzdy par kilometrov.

Inac, jednu octavku (benzin 1.8T) som 15 rokov prevadzkoval na kratke trasy 3km, minimalne 2x denne, po vyse 300.000km som prvy krat(!) menil spojku. Po vymene auto ozilo ako nove. Jedina zavada je dolievanie oleja.
Naposledy upravil(a) unicorn dne pon 06.03.2017, 14:17, celkem upraveno 2 x.
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od Kocúr »

Pardon, až teraz mi došlo, že kolega vraví o električkách a nie o elektrických autách. To tá absencia diakritiky a moja domýšľavosť.

Ohľadom mestskej hromadnej dopravy. Ja nevravím že to nieje super vynález a pre užívateľa v porovnaní s autom za pár šupov. Lenže nemusí vyhovovať každému. Ja mám povedzme klaustrofóbiu a kostoly či autobusy alebo električky proste neznesiem, tí cudzí ľudia tak blízko, fuj. Mám ženu, ktorá pracuje tak nešťastne, že by pri MHD musela 2x prestupovať, a večer keď končí v práci nemá spoj, trebalo by jej šlapať km na zastávku o deviatej večer, po dvanástke. Máme syna, ktorého treba šikovať na tréningy (áno, môžme ho poslať autobusom ako to robil kamarát, dokial mu decko neprešlo na križovatke auto). Proste logisticky je jednoduchšie v tomto čase mať pre nás ako rodinu auto. Drvivú väčšinu trás mám práve kraťasy mestom a z tých áut čo som mal, som takto zničil jedno, dízlové. Proste ma nestraš, že sa mi pokazí aj toto čo mám rok a pol. :blush:
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
unicorn
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: ned 22.01.2017, 14:43

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od unicorn »

brvno_sk píše: vsetky moderne motory musia na optimalu cinnost dosiahnut prevadzkovu teplotu, pokial sa pouzivaju na taketo kratke trasy tak je to uplne irelevantne, kazdy moderny motor ide v "nudzovom" rezime. A je jedno ci je pozadovany vykon na pohyb, alebo kurenie/klimu. Ak ma niekto 90% jazd na vzdialenosti 5 km tak spalovaci motor len znici, na to su elektricky.
Trochu vyjasnim o co mi ide. Nejde o vysoke percento jazd na kratku vzdialenost, cielom je znizit spotrebu pri extremnych teplotach v zime a v lete.
Napr. zoberme si 9km dochadzanie do prace. Vo videu pri studenom starte v zime (-3st.) je spotreba 7.1 l pri 9.km, pri starte so zohriatou kabinou/motorom je polovicna spotreba 3.4 l pri 6.km.
Obecne plati, ze hybrid sa snazi minimalne zapinat spalovaci motor co je v protiklade s poziadavkou intenzivneho vykurovania v zime. Preto ma C-HR nove technologie, napr. recirkuluje spalovacie plyny na ohrev motora alebo automaticky podla potreby reguluje nasavanie vzduchu.
Problem nastane vtedy, ak mu "zbytocne prikazeme" v zime vyhriat kabinu o 25st (-3st->22st vo videu), ak vieme, ze pojdeme len 5-10km. Motor sa pravdepodobne stihne ohriat tak, aby sa mohol vypnut a znizit spotrebu, ale neohriata kabina mu to nedovoli. Preto som sa spytal, ci ma niekto prakticke skusenosti s vypnutim klimy.
Podobne je to v lete, vonku je 35st. a na kratkej vzdialenosti chceme mat v kabine 21st. Aj v tomto pripade je pravdepodobne lepsie vypnut klimu a otvorit okno. V podstate sa jedna len o niekolko mesiacov pocas roka, kedy su extremne teploty.

Poznamka na okraj, idealne to ma vyriesene novy Prius Plug-in, ktory ma na vykurovanie samostatny "high-tech bufik" a spalovaci motor nezapina pri EV az do -10st. To potom znamena extremne nizke naklady v meste bez emisii aj v zime.
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od brvno_sk »

Kocúr píše:Pardon, až teraz mi došlo, že kolega vraví o električkách a nie o elektrických autách. To tá absencia diakritiky a moja domýšľavosť.

Ohľadom mestskej hromadnej dopravy. Ja nevravím že to nieje super vynález a pre užívateľa v porovnaní s autom za pár šupov. Lenže nemusí vyhovovať každému. Ja mám povedzme klaustrofóbiu a kostoly či autobusy alebo električky proste neznesiem, tí cudzí ľudia tak blízko, fuj. Mám ženu, ktorá pracuje tak nešťastne, že by pri MHD musela 2x prestupovať, a večer keď končí v práci nemá spoj, trebalo by jej šlapať km na zastávku o deviatej večer, po dvanástke. Máme syna, ktorého treba šikovať na tréningy (áno, môžme ho poslať autobusom ako to robil kamarát, dokial mu decko neprešlo na križovatke auto). Proste logisticky je jednoduchšie v tomto čase mať pre nás ako rodinu auto. Drvivú väčšinu trás mám práve kraťasy mestom a z tých áut čo som mal, som takto zničil jedno, dízlové. Proste ma nestraš, že sa mi pokazí aj toto čo mám rok a pol. :blush:
myslel som elektricke auto, ako si to pochopil na prvy krat, ale aj ta hromadna doprava je riesenie.

kup si nejaku klasiku z 50-60 rokov a ked tam nieco zainvestujes tak sa ti to 10x vrati a este budes king of the hill..., to je investicia, vsetko ostatne je proste spotreba. Je to luxus, a dnes sa to nikomu nechce nahlas povedat, jazdit 5km autom, a vsetci ocakavame, ze to ma byt zadarmo. nebolo nie je a nikdy nebude.
Uz sa nastavuju ceny isticov aby z nas tie elektromobily nedajboze neurobili milionarov, ked budeme jazdit za 1cent/km :twisted: co na tom ze auta sa budu nabijat v noci ked elektrarne nevedia co robit s prebytkom vykonu :idea:
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od brvno_sk »

unicorn píše:
brvno_sk píše: vsetky moderne motory musia na optimalu cinnost dosiahnut prevadzkovu teplotu, pokial sa pouzivaju na taketo kratke trasy tak je to uplne irelevantne, kazdy moderny motor ide v "nudzovom" rezime. A je jedno ci je pozadovany vykon na pohyb, alebo kurenie/klimu. Ak ma niekto 90% jazd na vzdialenosti 5 km tak spalovaci motor len znici, na to su elektricky.
Trochu vyjasnim o co mi ide. Nejde o vysoke percento jazd na kratku vzdialenost, cielom je znizit spotrebu pri extremnych teplotach v zime a v lete.
Napr. zoberme si 9km dochadzanie do prace. Vo videu pri studenom starte v zime (-3st.) je spotreba 7.1 l pri 9.km, pri starte so zohriatou kabinou/motorom je polovicna spotreba 3.4 l pri 6.km.
Obecne plati, ze hybrid sa snazi minimalne zapinat spalovaci motor co je v protiklade s poziadavkou intenzivneho vykurovania v zime. Preto ma C-HR nove technologie, napr. recirkuluje spalovacie plyny na ohrev motora alebo automaticky podla potreby reguluje nasavanie vzduchu.
Problem nastane vtedy, ak mu "zbytocne prikazeme" v zime vyhriat kabinu o 25st (-3st->22st vo videu), ak vieme, ze pojdeme len 5-10km. Motor sa pravdepodobne stihne ohriat tak, aby sa mohol vypnut a znizit spotrebu, ale neohriata kabina mu to nedovoli. Preto som sa spytal, ci ma niekto prakticke skusenosti s vypnutim klimy.
Podobne je to v lete, vonku je 35st. a na kratkej vzdialenosti chceme mat v kabine 21st. Aj v tomto pripade je pravdepodobne lepsie vypnut klimu a otvorit okno. V podstate sa jedna len o niekolko mesiacov pocas roka, kedy su extremne teploty.

Poznamka na okraj, idealne to ma vyriesene novy Prius Plug-in, ktory ma na vykurovanie samostatny "high-tech bufik" a spalovaci motor nezapina pri EV az do -10st. To potom znamena extremne nizke naklady v meste bez emisii aj v zime.
Plug-in hybrid stoji vecer na nabijacke a tak moze mat rano nahriatu kabinu aj motor... neviem ci je to komercne dostupne, ale v podstate tomu nic nebrani, moze sa to zapinat prvym rannym splachutim v baraku :D
unicorn
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: ned 22.01.2017, 14:43

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od unicorn »

brvno_sk píše:Plug-in hybrid stoji vecer na nabijacke a tak moze mat rano nahriatu kabinu aj motor... neviem ci je to komercne dostupne, ale v podstate tomu nic nebrani, moze sa to zapinat prvym rannym splachutim v baraku :D
V novom Prius Plug-in sa da klima prednastavit cez mobil. Akurat to "prve splachnutie" stoji 35-40k Eur :D V Polsku zacina od 35.5k, u nas to bude podobne, cena este nie je znama. ALE minus statna dotacia 3k :wink: plus free nabijacky vo velkych mestach :wink: Celkovo sa to v pohode vrati. Mimochodom v US je plug-in len o 2.5k drahsi ako Prius Hybrid, po dotaciach dokonca lacnejsi.
Spat ku C-HR, teplovzdusny "bufik" sa da v pripade potreby domontovat.
Odpovědět

Zpět na „Novinky u toyoty“