C-HR Hybrid

veškeré novinky na trhu
Odpovědět
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od Kocúr »

Poletová korózia, náletová hrdza.... Niekto tomu hovorí tak, niekto inak.

http://kvdetail.sk/sluzby/dekontaminacia-laku/
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od brvno_sk »

dakujem za odpoved, objednavam biele Verso a zvazujem ProTect, takze teoreticky by to mohli zvysit odolnost a je to o nieco lacnejsie ako metaliza...
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od Kocúr »

No neviem či práve toto ti na spomínaný problém pomôže. Mne to bolo vysvetlené tak, že povedzme horúci minikúsok z brzdových doštičiek či kotúčov sa ti vírením vzduchu za autom dostane na kasňu, kde sa vplyvom vysokej zostatkovej teploty (trenie) nalepí na lak alebo dokonca prepáli cez vrstvu laku a prilepí sa až na plech - vznikne miniatúrna dierka v laku a tým pádom sa odkryje plôška holého plechu, ktorá začína korodovať. Nemám pocit že nejaká kremíková ochranná vrstva (alebo čo to vlastne je) dokáže pomôcť odolávať laku kasne čiastočke horúceho kovu.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od farnell »

Boha to už ozaj nevedia ako by od ľudí dostali peniaze??? Ja netvrdím, že to nemôže tak byť ale už mi to pripadá ako keby tie auta boli ako raketoplán za niekoľko miliárd $…
Tak či tak väčšina sa do 10 rokov auta zbaví a môže Vám byť jedno ci sa ta hrdza "prepali" na plech alebo nalepí na lak
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od Kocúr »

Komu ako. Ja som mal hrdzavé škvrnky na dvojročnom aute, bolo ich viac, už som to tu spomínal. Na veku kufra. Nerád by som čakal povedzme ďalších 5 rokov ako bude tá hrdza žrať auto ďalej, na tej bielej to je dosť vidieť. Pri poslednom umývaní auta pred prelakovaním sa mi dokonca z laku vylúplo na jednom mieste zo 3mm štvorcové., čo bol pod tým už aj načatý plech hrdzou vo veľkosti päťcentovky, ako mi bolo lakýrnikom povedané. A na toto sa záruka nevzťahuje. Mne to odhalili a prestriekali v záruke len preto, že som to veko mal chytené od skrutky madla veka, ktorého tesnenie sa predralo a skrutka sa dostala na kontakt s plechom veka. A to na záručnú opravu je. Tak to vzali sakumprásk všetko.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od farnell »

Oooo môj bože...
V živote nechcem nové auto. Niet nad jazdenku, pri tej ma už vďaka Bohu dúfam takéto faciny nebudú trápiť.
A je úplne jedno koľko kamienkov mi označí kapotu a koľko chujov mi na parkovisku drbne do dverí.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od Kocúr »

No a napadlo ťa napríklad, že by som po piatich rokoch prevádzky tie hrdzavé škvrnky očistil a dieročky zalakoval kvapôčkou bielej farby a pekne za tepla s prstom v mikroténovom sáčku zahladil? Toto je pomerne bežná prax ako zahladiť oderky na chladničkách či práčkach v elektrodomoch, s trochou praxe pri aplikácii pri následnom predaji nešťastník v autobazáre nič nezbadá (hlavne práve pri bielej farbe). A o pár mesiacov sa nestačí diviť. Ani kúpa jazdenky nieje práve na istotu, čo si budeme nahovárať.
Proste ak máš kupovať auto v základnej bielej farbe za 80Eur a priplatiť si za Protect ja neviem 320Eur tak radšej vezmi metalickú farbu za 570Eur. Rozdiel 170Eur v prospech obyčajnej bielej farby s kremíkovou ochrannou vrstvou je menšie plus oproti vyššiemu stupňu ochrany poskytnutej metalickou farbou ako takou. Môj názor je že tá kremíková ochrana je skôr myslená akože sa na nej nedrží tak špina a nie že zabráni prepáleniu laku čiastočkami kovu odletujúcim od bŕzd. Je to nejaká forma povlaku nanotechnologickou látkou. Keďže v cenníku píšu, že poskytuje citujem "ochranu laku karosérie pomocou kremíkovej vrstva a naviac dokonalú ochranu kolies a interiéru proti znečisteniu" tak proste tipujem že to je len vodo a prachoodpudivá sračka, ale samozrejme mýliť sa môžem.

https://www.youtube.com/watch?v=_qg3ftIUhCo
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od brvno_sk »

osobne si o tej rozpalenej mikrociastocke myslim svoje, asi by sa dalo vypocitat pri jej hustote, tepelnej kapacite, objeme, teplote a case ktory poletuje vzduchom, vonkajsej teplote a vlhkosti aka je studena ked nahodou dopadne na kapotu..... ale nejako to vo mne nevzbudzuje respekt.....

kaslem na drahu farbu, mam OII v metalize dokatovanu of kamienkov, nemyslim si ze je to nekvalitna farba, pokial nebudu robit praskove farby na kapotu, tak ziadny lak nema sancu. jedina farba okrem bielej, ktoru som ochotny akceptovat je cervena (najdrahisa pri Toyote) tych 800€ mozem dat ofoliovat predok a dvere...

a ProTect ide aj na interier co si pri nasich 3 chalanoch asi tiez uzijem.

myslim ze by sme mohli toto vlakno prenechat C-HR modelu aj ked tato vseobecna tema laku pre Toyotu sa ho tiez okrajovo tyka.
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od Kocúr »

Ako myslíš, ja s poletovou koróziou mám takúto konkrétnu skúsenosť, až po nej som sa začal zaujímať o nejakú teóriu. Každopádne pred toyotami som mal viac áut, všetky s metalízou, a tento problém som pri žiadnom neriešil. Až s corollami, ktoré mám obe v obyčajnej bielej. Ale len na veku kufra, nikde inde, čo ma trochu zaráža. Hlavne v súčinnosti so skutočnosťou, že po prestriekaní veka prvej corolly (pred 2 rokmi) som vznik ďalších škvŕn už nezaregistroval. Druhú mi prestriekali len pred pár týždňami, ťažko hodnotiť. Výrobná vada striekania? Neviem. Možno ty, s versom, tento problém mať vôbec nebudeš.
Áno, do tohto vlákna to ale nepatrí. Mám ale pocit, že to celkom odveci nieje, niekomu sa to hodiť môže i pri CH-R.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od farnell »

Kocúr
Poviem Ti to asi takto.
Možno vieš, že minulý rok v septembri som sa znovu narodil.
Mal som aurisa asi pol roka keď do mňa flakla jedna sliepka. Kupoval som ho s oveľa väčšími dierami v laku na kapote ako je poletova hrdza. A ako som zistil po zhodeni nárazníku po havarii tak auto už prekonalo dáky crash. To mi pôvodný majiteľ zatajil.
Ale neriešim to. Načo aj. Auto má dobrý motor, brzdy a ostatné je úplne zbytočné riešiť.
Navyše geometria bola po septembrovej havárii robená a nič nevykazovalo, že by ma malo dačo trápiť.
Takže ak lak zacapeš lakom na nechty či čímkoľvek iným, je mne osobne ukradnuté
Takže ver, že po takých skúsenostiach aké som vyššie popísal má poletova hrdza určite nerozhadze.
A ako sú na to iní je mne osobne úplne jedno. Každý nech sa stým vysporiada po svojom.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od Kocúr »

No jasné, že ak pri naklepnutí jazdenky zistíš, že auto je po utajenej totálke, tak nejaké hrdzavé fliačiky riešiť nebudeš.
Chcel som len dať radu, o tom toto fórum je.

Na tvoju situáciu možno reagovať tak, že načo kupuješ jazdenku pokiaľ nepoznáš jej minulosť. Vyhneš sa možným problémom. To je analógia na tvoje konštatovanie, že nechceš fliačiky na aute od poletovej korózie a preto nekupuješ nové auto. Ale aký by to malo zmysel?
To neber v zlom - ale ako spotrebiteľská rada to nieje bohviečo. Dovolím si tvrdiť, že ako spotrebiteľská rada už zo samotnej podstaty lepšie poslúži - kúp auto s metalízou, pravdepodobne predídeš problému s možnou poletovou koróziou - plus vlastná skúsenosť s dvomi autami toyota prečo práve toto odporúčam.

Ty nikdy nekúpiš nové auto, aby ťa nemuseli trápiť faciny - čo vlastne neviem čo je. Každopádne nie každý takto rozmýšľa. Niekto uvažuje tak, že nikdy nekúpi jazdenku aby neriešil skryté vady. Prípad od prípadu raz urobí lepší kauf jeden nákupca, raz druhý. Každý sme zo samotnej podstaty iný, máme inak nastavené priority. A to je dobre, nie?
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od farnell »

Nemá cenu tu viac dačo písať. Už i tak sme OT.
Ja si radšej počkám na jazdenky CHR hoc aj s poletovou koróziou.
A navyše, nech garancky za mňa zaplatí radšej dakto iný a ja si prídem už na hotové :D
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Odpovědět

Zpět na „Novinky u toyoty“