C-HR Hybrid

veškeré novinky na trhu
Odpovědět
Uživatelský avatar
VADER_DA
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: ned 22.01.2017, 10:01
Bydliště: Praha

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od VADER_DA »

LuckyD píše:
VADER_DA píše:Když tu tak hezky probíráte topení, škrábání jinovatky z oken atd. - chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s "nezavislým topením" do auta. Vyplatí se to? A opravdu člověk nastupuje do vyhřátého auta? Jak moc je to náročné na baterku? Díky za odpovědi...
Já pár poznatků mám... První jsem si nechával montovat v do Kii Sorento (Wbasto, naftové) druhé do Volva XC90 (elektrické, přímo od Volva).
Rozdíly mezi těmito jsou asi jasné. Pokusím se ti tedy odpovědět na tvé otázky odzadu..... Náročnost na baterii nějaká je,ale v praxi jsem s tím nikdy problém neměl. U naftového v podstatě jen na zážeh a pak foukaní ventilátorů a u el. není baterie potřeba vůbec (alespoň u toho co jsem měl já), protože tam se v podstatě předehřívá jen motor. Je tedy jasné, že do vyhřátého auta nastupuješ jen v případě prvním.
Jestli se to vyplatí je otázka, na kterou nejde jednoduše odpovědět.... Rozhodně je naftové dražší, jak cenou pořizovací, tak i provozní, ale také komplexnější řešení. Elektrické je v podstatě jen pro lepší pocit, že si něco v zimním období pro svého plechového miláčka dobrého udělal :wink:
Nezávislé topení je luxus (dálkové ovládání podmínka), který dělá dobře nejen tobě, ale hlavně autu. Závěr tedy.....jestli na to máš zbytečných ca 40 tisíc(nafta), tak do toho jdi :wink:
Díky za odpověď. Já jsem právě pročítal různá fóra a lidi s tím spíše mají negativní zkušenosti - hlavně právě problémy s vybíjením baterie a s tím spojené problémy se startováním. Někde jsem dokonce četl, že od toho někomu shořelo celé auto - dotyčný si to údajně nechal namontovat do AUDIny a jednoho krásného dne se jeho manželka podívala z okna a viděla auto v plamenech. Dotyčnému sice údajně pojišťovna auto zaplatila, ale následně nastalo velké dohadování z automobilkou, nebo co...z čehož vyplývá další otázka - jak je to tedy vlastně se zárukou, v případě kdybych si to chtěl nechat namontovat do nového auta. Pokud to nenabízí přímo výrobce, ale nechám si to namontovat od nějakého "externího dodavatele" - neztratím v tomto případě na auto záruku?
Možná už o víkendu si pojedu pro nové C-HRko, tak se schválně zeptám přímo u prodejce...
rado1121
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 30.06.2016, 13:33

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od rado1121 »

môj známi ma namontovene elektrické kúrenie na 220v ma rodinný dom takže el.nieje problém a chválil si to.. rozhodne sa nevyplatí kupovať vseliake tie teplovzdušne ventilátory 150,180v na 12 v..keď už tak tak zapojiť ohrev priamo do systému ;-)a to na 220v..použi google najdes ich kopec ,aj do systému aj na blok motora ,ale keď nemas moznost pripojenia 220v je ty to na prd.;-)
Ja som sa v toyote pýtal na to ,a vraveli ze ak to namontujú oni nieje problém o záruku neprídem ...
Pavko
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: ned 15.04.2007, 22:15
Bydliště: Zubří

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od Pavko »

Zdar chlapi. Snažím se přepnout digitální hodiny na 24 hodinový režim, ale nejde mi to, nikde jsem to nevyčetl, ale viděl jsem na fotkách. Máte to někdo, nebo se pletu? Poraďte, děkuji. Pavko.
TOYOTA Auris 1,4 D-4D SOL LIGHT BLUE MICA,
C-HR ACTIVE 1,2 turbo NEBULA BLUE
Uživatelský avatar
VADER_DA
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: ned 22.01.2017, 10:01
Bydliště: Praha

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od VADER_DA »

Pavko píše:Zdar chlapi. Snažím se přepnout digitální hodiny na 24 hodinový režim, ale nejde mi to, nikde jsem to nevyčetl, ale viděl jsem na fotkách. Máte to někdo, nebo se pletu? Poraďte, děkuji. Pavko.

Zdarec,
včera jsme si byli pro auto a ptal jsem se prodejce na totéž - dle něj to nejde, což mě osobně docela mrzí, protože jsem zvyklý mít hodiny nastavené na 24ti hodinový formát.
rado1121
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 30.06.2016, 13:33

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od rado1121 »

chcem sa spytat majiteľov C-HRky aké mate zabezpečenie ? alarm ,defenlock ,zeder??
václav
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: úte 16.05.2006, 21:00
Bydliště: Říkovice

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od václav »

Mám originál o Toyoty, asi bez alarmu. Pravda že neparkuji nikde na ulici. Úplně jsem neprahnul po bezklíčovém nastupování, i když je pohodlné a mám ho u Ravky, ale údajně lehce překonatelné. Pro případné parkování v cizích krajích mám udělanou bytelnou páku na volant a pedály. Spoléhám na lenivost zlodějů,
Toyoty se moc nekradou a pak mám pojištění pro případ krádeže s náhradou vozu, tak to snad bude stačit.
Uživatelský avatar
VADER_DA
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: ned 22.01.2017, 10:01
Bydliště: Praha

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od VADER_DA »

rado1121 píše:chcem sa spytat majiteľov C-HRky aké mate zabezpečenie ? alarm ,defenlock ,zeder??
Já osobně tam mám imobilizér od výrobce - alarm se údajně dá dokoupit, ale bude pouze houkat, když třeba někdo rozbije okno...
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od m5t »

U atomatu je dobrý zámek řadičky, nejde vyrušit zamčení převodovky spojkou protože prostě není :D buď je zamčeno nebo po stlačení pedálu zabržděno - nejde odtáhnout, jen varianta naložení na přívěs.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne stř 06.09.2023, 21:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
pIVOshek
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 22.01.2017, 13:06

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od pIVOshek »

Ahoj. Otázka na majitele c-hr. Jak vám funguje otvírání kufru? Já když ho otvírám, tak mi ty písty moc nepomáhají a musím ho vysloveně tlačit až nahoru. Když ho nevytáhnu až nahoru, tak se klidně zastaví v poloze, kde ho nechám, třeba napůl otevřený. Aspoň ho teda ty písty udrží a nepadá ani se pomalu nezavira. Ale i tak mi to přijde divný. Na žádným jiným autě jsem tohle nezažil.
Pavko
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: ned 15.04.2007, 22:15
Bydliště: Zubří

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od Pavko »

Ahoj. Já nadzvednu dveře kufru asi dvacet až třicet centimetrů (neměřil jsem ) a potom už jdou samy až nahoru. To vypadá že máš jednu pístnici prázdnou a nefunkční šup s tím do servisu, v záruce Ti to vymění. Pavko
TOYOTA Auris 1,4 D-4D SOL LIGHT BLUE MICA,
C-HR ACTIVE 1,2 turbo NEBULA BLUE
Uživatelský avatar
VADER_DA
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: ned 22.01.2017, 10:01
Bydliště: Praha

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od VADER_DA »

pIVOshek píše:Ahoj. Otázka na majitele c-hr. Jak vám funguje otvírání kufru? Já když ho otvírám, tak mi ty písty moc nepomáhají a musím ho vysloveně tlačit až nahoru. Když ho nevytáhnu až nahoru, tak se klidně zastaví v poloze, kde ho nechám, třeba napůl otevřený. Aspoň ho teda ty písty udrží a nepadá ani se pomalu nezavira. Ale i tak mi to přijde divný. Na žádným jiným autě jsem tohle nezažil.

Ahoj,
taky s tím nemám problém - zatím. Ale odpoledne to schválně pořádně vyzkouším...
Uživatelský avatar
pIVOshek
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 22.01.2017, 13:06

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od pIVOshek »

Díky moc! Zajdu s tím do servisu.
Uživatelský avatar
VADER_DA
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: ned 22.01.2017, 10:01
Bydliště: Praha

Re: C-HR Hybrid

Příspěvek od VADER_DA »

Včera jsem to zkoušel u nás na parkovišti a přesně jak píše kolega: stačí dveře kufru trochu nazvednout a pak už krásně jedou až nahoru...

Jinak mě pánové zajímá za kolik jezdíte? Nevím jestli počítadlo spotřeby nějak nekecá, ale mně se včera povedlo jet přes Prahu za 3,5. Mám nastavený ECO režim (který mimochodem teda celkem slušně ovlivňuje řízení), ale na to si člověk tak nějak zvykne a na město se mi to zdá ideální, protože to člověka alespoň částečně donutí dodržovat předpisy. V sobotu se s HYBROUŠEM (včera ho tak pokřtila moje drahá polovička) chystáme na výlet do Poděbrad a tak ho konečně pořádně protáhneme po dálnici, tak jsem na to moc zvědavej...
Odpovědět

Zpět na „Novinky u toyoty“